Zakup i dostawa 2 autobusów zeroemisyjnych elektrycznych wraz z ładowarkami, w pełni przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych
Zamawiający Miasto Kalisz (Kalisz, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Zakup i dostawa 2 autobusów zeroemisyjnych elektrycznych wraz z ładowarkami, w pełni…”. Termin składania ofert upływa 6 października 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 6 października 2026, 10:0032d 16h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 486 775 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=751, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
28 sierpnia 2026
Termin ofert: 28 września 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
02 września 2026
Nowy termin: 6 października 2026 10:00Zmienia wersję 594068-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 2 fabrycznie nowych, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych wraz z ładowarkami, w pełni przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.
- 2
ZakresCzas trwania zamówienia / umowy wynosi 9 miesięcy, więc realizacja obejmuje nie tylko dostawę pojazdów, ale też komplet czynności wdrożeniowych i serwisowych.
- 3
ZakresAutobusy oraz stacje ładowania muszą być jednej marki i identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych, kompletacji i wyposażenia, co ogranicza możliwość zaoferowania mieszanych rozwiązań.
- 4
ZakresWykonawca ma też przeprowadzić szkolenia, dostarczyć dokumentację do eksploatacji, rejestracji i ubezpieczenia, przekazać oprogramowanie i urządzenia diagnostyczne oraz zapewnić aktualizacje i obsługę gwarancyjną.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | KALISKIE LINIE AUTOBUSOWE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| Adres | Wrocławska 30-38, 62-800 Kalisz |
| Region (NUTS) | PL416 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup i dostawa 2 autobusów zeroemisyjnych elektrycznych wraz z ładowarkami, w pełni przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34121100-2 - Autobusy transportu publicznego |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Prawomocne skazanie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego.
- Prawomocne skazanie za przestępstwa określone w art. 228–230a Kodeksu karnego, art. 250a Kodeksu karnego, art. 46–48 ustawy o sporcie lub art. 54 ust. 1–4 ustawy o refundacji leków, lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego.
- o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z 15.06.2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
- o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z 25.06.2010 r. o sporcie lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych; przeciwko obrotowi gospodarczemu, o któ
- o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego
- jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwa, o których mowa . powyżej; wobec którego wydano prawomocn
- Wykonawca, wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; jeżeli Zamawiający może stwierdzić na podstawie wiarygodnych przesłanek, że Wykonawca zawarł z innymi Wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności, jeżeli należąc do tej same
- udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego; finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-06 10:00 |
Informacje dodatkowe
Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).