Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
138 375 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 138 375 zł – 159 941 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Okres gwarancji i rozszerzonej rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie zielonej instalacji przestrzennej przy ul. Dworcowej w Kaliszu (BO)

Zamawiający Miasto Kalisz (Kalisz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie zielonej instalacji przestrzennej przy ul. Dworcowej w Kaliszu (BO)”, wybierając ofertę wykonawcy 1.STONE 4U MAREK JURCZYK 2. P.W. „JURCZYK”. Wartość umowy: 138 375 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto KaliszKalisz, Wielkopolskieopublikowano 26 sierpnia 2026
Wartość umowy
138 375 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 maja 2026

    Termin ofert: 8 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy 1.STONE 4U MAREK JURCZYK 2. P.W. „JURCZYK” (Świdnica), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 138 375,00 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 138 375,00 zł do 159 940,63 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO KALISZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855877

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Główny Rynek 20

1.5.2.)Miejscowość

Kalisz

1.5.3.)Kod pocztowy

62-800

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wrmi@um.kalisz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.kalisz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie zielonej instalacji przestrzennej przy ul. Dworcowej w Kaliszu (BO)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-be9688ff-a399-470d-be76-eb73f52fcab1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00408240

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037259/21/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Wykonanie zielonej instalacji przestrzennej w Kaliszu przy ul. Dworcowej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00255017

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WRM.2711.15.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

455680,93 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

141802,66 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu zielonej instalacji przestrzennej przy ul. Dworcowej w Kaliszu (BO), na podstawie dokumentów określonych w pkt 4.5 SWZ.

2. Zakres rzeczowy objęty niniejszym postępowaniem dotyczy wykonania zielonej instalacji przestrzennej przy ul. Dworcowej w Kaliszu (d. nr: 20/24, 20/23 obręb 098 Zagorzynek oraz dz. nr 56 obręb 081 Osiedle Serbinów) i obejmuje w szczególności m. in.:
- wykonanie nasypu w postaci skarpy;
- wykonanie stelażu w formie stalowej do oświetlenia napisu;
- wykonanie instalacji oświetleniowej dla każdej z liter poprzez zamocowane węża oświetlenia LED w stalowej konstrukcji;
- wykonanie przyłącza wodociągowego;
- wykonanie nasadzeń roślin tworzących napis oraz tło i umocnienie skarpy;
- wykonanie automatycznego systemu nawadniania.
UWAGA:
Dodatkowo wymaga się wykonania i montażu tablicy z logo „Budżet Obywatelski Miasto Kalisz”. Projekt logo znajduje się w załączniku do SWZ (rozmiar i miejsce usytuowania do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie realizacji zadania).

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ, jak również w projekcie umowy stanowiącym załącznik do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232121-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniających

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

30195000-2 - Tablice

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

138375,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

159940,63 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

138375,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1.STONE 4U MAREK JURCZYK 2. P.W. „JURCZYK”

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8841629999

7.3.3)Ulica

Wileńska 12

7.3.4)Miejscowość

Świdnica

7.3.5)Kod pocztowy

58-100

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

138375,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112710-5Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
292 813 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 263 zł575 676 zł
Rozstęp międzykwartylowy
367 413 zł
Źródło próbki
CPV 45112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
208 263 zł
Mediana
292 813 zł
Górny kwartyl
575 676 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Kalisz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kalisz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 138 375 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112710-5 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: 1.STONE 4U MAREK JURCZYK 2. P.W. „JURCZYK” (Świdnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.