Wyposażenie w systemy magazynowania energii elektrycznej żłobków na terenie m.st. Warszawy – II procedura
Zamawiający Zespół Żłobków m.st W-wy (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Wyposażenie w systemy magazynowania energii elektrycznej żłobków na terenie m.st.…”. Termin składania ofert upływa 30 września 2026, 09:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 30 września 2026, 09:0029d 6h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=694, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
31 sierpnia 2026
Termin ofert: 30 września 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 30 września 2026 roku o godzinie 09:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 2 miesiące.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena - 60 %.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Wyposażenie w systemy magazynowania energii elektrycznej żłobków na terenie m.st. Warszawy – II procedura.
- 5
RyzykoWadium: 1 PLN.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zespół Żłobków m.st W-wy |
| NIP | 5213598403 |
| Adres | ul. Belgijska 4, 02-511 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wyposażenie w systemy magazynowania energii elektrycznej żłobków na terenie m.st. Warszawy – II procedura |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 31430000-9 - Akumulatory elektryczne |
| Dodatkowe kody CPV | 31200000-8 - Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej; 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe; 51000000-9 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego); 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne; 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — Część nr 1 – Dostawa i montaż magazynów energii na terenie dzielnic m.st. Warszawy: Białołęka, Targówek oraz Praga-Północ | 1. Zamawiający wymaga przed zawarciem umowy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % całkowitej ceny oferty brutto (z podatkiem VAT) dla danej części zamówienia w formie: 1) pieniądza, 2) poręczenia bankowego lub poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, 3) gwarancji bankowych, 4) gwarancji |
| Wadium — Część nr 2 – Dostawa i montaż magazynów energii na terenie dzielnic m.st. Warszawy: Praga-Południe, Rembertów oraz Wawer | Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 1. Zamawiający wymaga przed zawarciem umowy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % całkowitej ceny oferty brutto (z podatkiem VAT) dla danej części zamówienia w formie: 1) pieniądza, 2) poręczenia bankowego lub poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze |
| Wadium — Część nr 3 – Dostawa i montaż magazynów energii na terenie dzielnic m.st. Warszawy: Ursynów, Wilanów oraz Włochy | Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 1. Zamawiający wymaga przed zawarciem umowy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % całkowitej ceny oferty brutto (z podatkiem VAT) dla danej części zamówienia w formie: 1) pieniądza, 2) poręczenia bankowego lub poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze |
| Wadium — Część nr 4 – Dostawa i montaż magazynów energii na terenie dzielnic m.st. Warszawy: Bielany, Bemowo, Żoliborz oraz Ursus | Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 1. Zamawiający wymaga przed zawarciem umowy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % całkowitej ceny oferty brutto (z podatkiem VAT) dla danej części zamówienia w formie: 1) pieniądza, 2) poręczenia bankowego lub poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze |
| Wadium — Część nr 5 – Dostawa i montaż magazynów energii na terenie dzielnic m.st. Warszawy: Śródmieście, Mokotów, Ochota oraz Wola | Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 1. Zamawiający wymaga przed zawarciem umowy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % całkowitej ceny oferty brutto (z podatkiem VAT) dla danej części zamówienia w formie: 1) pieniądza, 2) poręczenia bankowego lub poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-30 09:00 |
Informacje dodatkowe
Zgodnie z PPU - załącznik nr 16 do SWZ
Realizacja zamówienia obejmuje dwa etapy:
1) Etap I – wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej
a) Dokumentacja projektowo‑kosztorysowa dla danej części musi zostać wykonana i przekazana Zamawiającemu w terminie 15 dni od dnia zawarcia umowy.
b) Zamawiający dokona weryfikacji dokumentacji w terminie do 7 dni od jej przekazania. W przypadku stwierdzenia konieczności wprowadzenia zmian lub uzupełnień, Wykonawca zobowiązany jest do ich dokonania w terminie do 5 dni od dnia otrzymania uwag.
c) Rozpoczęcie Etapu II jest dopuszczalne wyłącznie po pisemnym zatwierdzeniu dokumentacji projektowo‑kosztorysowej przez Zamawiającego.
2) Etap II – dostawa, montaż, uruchomienie i odbiór instalacji magazynów energii
a) Po pisemnym zatwierdzeniu dokumentacji projektowo kosztorysowej Wykonawca przystępuje do realizacji dostaw, montażu, konfiguracji i uruchomienia instalacji magazynów energii zgodnie z zatwierdzonym projektem.
b) W placówkach, w których prowadzone są modernizacje (żłobek nr 10, 17 i 27), montaż magazynu energii zostanie wykonany dopiero po zakończeniu tych prac oraz po pisemnym potwierdzeniu przez Zamawiającego gotowości instalacji PV do współpracy z magazynem energii. Zmiana terminu montażu wynikająca z braku gotowości instalacji PV nie stanowi zmiany umowy i nie wymaga sporządzania aneksu. Wykonawca przystąpi do montażu magazynu energii w placówkach modernizowanych w terminie 7 dni roboczych od dnia otrzymania pisemnej informacji o gotowości danej placówki do realizacji prac.
2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w danej części, obejmujący wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej (Etap I) oraz wykonanie dostawy, montażu i uruchomienia instalacji magazynów energii (Etap II) w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od dnia zawarcia umowy, jednakże nie później niż do dnia 18.12.2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie w pierwszej kolejności.
- 1.Realizacja zamówienia obejmuje dwa etapy:
- 1)Etap I – wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej
a) Dokumentacja projektowo‑kosztorysowa dla danej części musi zostać wykonana i przekazana Zamawiającemu w terminie 15 dni od dnia zawarcia umowy.
b) Zamawiający dokona weryfikacji dokumentacji w terminie do 7 dni od jej przekazania. W przypadku stwierdzenia konieczności wprowadzenia zmian lub uzupełnień, Wykonawca zobowiązany jest do ich dokonania w terminie do 5 dni od dnia otrzymania uwag.
c) Rozpoczęcie Etapu II jest dopuszczalne wyłącznie po pisemnym zatwierdzeniu dokumentacji projektowo‑kosztorysowej przez Zamawiającego. - 2)Etap II – dostawa, montaż, uruchomienie i odbiór instalacji magazynów energii
a) Po pisemnym zatwierdzeniu dokumentacji projektowo kosztorysowej Wykonawca przystępuje do realizacji dostaw, montażu, konfiguracji i uruchomienia instalacji magazynów energii zgodnie z zatwierdzonym projektem.
b) W placówkach, w których prowadzone są modernizacje (żłobek nr 10, 17 i 27), montaż magazynu energii zostanie wykonany dopiero po zakończeniu tych prac oraz po pisemnym potwierdzeniu przez Zamawiającego gotowości instalacji PV do współpracy z magazynem energii. Zmiana terminu montażu wynikająca z braku gotowości instalacji PV nie stanowi zmiany umowy i nie wymaga sporządzania aneksu. Wykonawca przystąpi do montażu magazynu energii w placówkach modernizowanych w terminie 7 dni roboczych od dnia otrzymania pisemnej informacji o gotowości danej placówki do realizacji prac.
2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w danej części, obejmujący wykonanie dokumentacji projektowo kosztorysowej (Etap I) oraz wykonanie dostawy, montażu i uruchomienia instalacji magazynów energii (Etap II) w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od dnia zawarcia umowy, jednakże nie później niż do dnia 18.12.2026 r. – w zależności od tego który z terminów upłynie w pierwszej kolejności.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →