Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 572465-2026Zobacz poprzednią wersję
AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Odbiór i zagospodarowanie odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028

Zamawiający Gmina Radzionków (Radzionków, Śląskie) prowadzi postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028”. Termin składania ofert upływa 4 września 2026, 10:00. Wadium: 225 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina RadzionkówRadzionków, Śląskie (powiat Tarnogórski →)opublikowano 28 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 670 565 zł
Wadium
225 000 zł
Termin składania ofert
4 września 2026, 10:00
2d 12h
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

6 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 4 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    TerminTermin realizacji: 01.01.2027 – 31.12.2028.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena brutto oferty.

  • 4

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Odbiór i zagospodarowanie odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028.

  • 5

    RyzykoWadium: 225 000,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał REMONDIS Tarnowskie Góry Sp. z o. o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Gmina Radzionków

NIP

6452507545

Adres

ul. Męczenników Oświęcimia 42, 41-922 Radzionków

Region (NUTS)

PL228 – Śląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Odbiór i zagospodarowanie odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Dodatkowe kody CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów; 90512000-9 - Usługi transportu odpadów; 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych; 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami; 90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów; 90511300-5 - Usługi zbierania śmieci; 90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium — Odbiór i zagospodarowanie odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028

225 000,00 PLN

Wadium — Odbiór i zagospodarowanie odpadów w Gminie Radzionków w latach 2027-2028

Zamawiający żąda wpłaty wadium w wysokości:

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-04 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), zwaną w dalszej części „ustawą Pzp” o wartości szacunkowej równej lub większej przekraczającej progi unijne.
  2. 2.
    Zamawiający przewidział zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tzw. procedury „odwróconej”. Zgodnie z art. 139 ust. 1 Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu (podstawy wykluczenia zostały wskazane w pkt 2 Rozdziału XIV SWZ) oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu (określone w pkt 3 rozdziału XIV SWZ).
  3. 3.
    Termin realizacji: Zamówienie należy wykonać w terminie do 24 miesięcy licząc od dnia 1 stycznia 2027 r. Jeżeli podpisanie umowy o udzielenie zamówienia publicznego z Wykonawcą nastąpi po 1 stycznia 2027 r. zamówienie realizowane będzie od dnia zawarcia umowy o udzielenie zamówienia publicznego, a planowany okres realizacji zamówienia określony będzie jako liczba miesięcy i dni pomiędzy dniem zawarcia umowy z Wykonawcą, a dniem 31 grudnia 2028 r.
  4. 4.
    Wadium: Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: dla części I: 225.000,00 zł, dla części II: 45.000,00 zł.
  5. 5.
    Zabezpieczenie należytego wykonania umowy: Zamawiający nie żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
  6. 6.
    Wymagania dotyczące zatrudnienia (zgodnie z art. 95 ustawy Pzp) zostały szczegółowo opisane w rozdziale XXV SWZ.
  7. 7.
    Zamawiającemu przysługuje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp polegające na:
    a) uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy poprzez podwyższenie kwoty maksymalnego wynagrodzenia, wskazanego w §7 ust. 1 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 9 (9A i/lub 9B do SWZ);
    b) uprawnieniu do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy poprzez przedłużenie okresu obowiązywania umowy o udzielenie zamówienia publicznego z równoczesnym podwyższeniem kwoty maksymalnego wynagrodzenia, wskazanego w §7 ust. 1 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 9 (9A i/lub 9B do SWZ).
    Warunki i szczegółowe zasady skorzystania z prawa opcji zostały opisane w §16 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 9 (9A i/lub 9B do SWZ).
  8. 8.
    Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość udzielania zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt. 7 Ustawy Pzp. Zamówienia polegać będą na powtórzeniu podobnych usług, co zamówienie podstawowe i będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego tj. objętego przeprowadzanym przetargiem nieograniczonym i opisanym w załączniku nr 1 do SWZ w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy usług. Zamawiający przewiduje, że łączna wartość wszystkich usług objętych zamówieniami z wolnej ręki udzielanymi jednemu wykonawcy może wynieść maksymalnie do 50% wartości udzielonego mu zamówienia podstawowego tj. do 50% maksymalnego łącznego wynagrodzenia brutto Wykonawcy (zgodnie z zapisami §13 projektu umowy – stanowiącego załącznik nr 9 (9Ai/lub 9B do SWZ).
    Warunki, na jakich usługi zostaną udzielone:
    a) zamówienia z wolnej ręki mogą być udzielane w przypadku, gdy w trakcie obowiązywania umowy obejmującej zamówienie podstawowe (tj. w okresie 24 miesięcy licząc od dnia zawarcia takiej umowy lub w okresie wskazanym w §2 ust. 2 projektu umowy) łączna wartość należnego wykonawcy za wykonane usługi wynagrodzenia osiągnie maksymalne wynagrodzenie wskazane w postanowieniu §7 ust. 1 projektu umowy (umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą, obejmującej zamówienie podstawowe); albo
    b) w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej (konkurencyjnej) – jeżeli nie będzie możliwym zawarcie do dnia 31.12.2028 r. pomiędzy Gminą Radzionków, a wykonawcą (Wykonawcami) wybranym (wybranymi) w toku kolejnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego organizowanego przez Gminę Radzionków umowy w sprawie zamówienia publicznego w pełnym zakresie obejmującym przedmiot zamówienia podstawowego (w szczególności z uwagi na przedłużające się postepowanie o udzielenie zamówienia publicznego) Gmina Radzionków może udzielić zamówienia dotychczasowemu wykonawcy na usługi podobne do objętych zamówieniem podstawowym, w zakresie dotyczącym tych usług, co do których nie została przez Gminę Radzionków zawarta umowa z kolejnym wykonawcą (wykonawcami) w toku kolejnego postepowania w trybie przepisów z zakresu zamówień publicznych; w takim przypadku Umowa zawierana jest wyłącznie na czas niezbędny do przeprowadzenia i udzielenia zamówienia publicznego nowemu Wykonawcy i wyłącznie w odniesieniu do tego zakresu przedmiotu Umowy, co do którego istnieje konieczność zapewnienia ciągłości świadczenia usług;
    c) udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, przy czym warunki realizacji usług i zasady rozliczeń na jakich zostanie udzielone zamówienie z wolnej ręki będą odpowiadały warunkom i zasadom wynikającym z umowy obejmującej zamówienie podstawowe, w tym jej załącznikach w brzmieniu na dzień udzielania zamówienia publicznego z wolnej ręki, a negocjacjom podlegać będą wyłącznie ceny jednostkowe świadczenia poszczególnych usług i w konsekwencji wysokość wynagrodzenia Wykonawcy w zakresie udzielonego zamówienia z wolnej ręki.
    Warunki i szczegółowe zasady udzielania zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt. 7 Ustawy Pzp zostały opisane w §13 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 9 (9A i/lub 9B do SWZ).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): REMONDIS Tarnowskie Góry Sp. z o. o.15,4 mln złoferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 04.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Radzionków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radzionków.
Tak. Wadium określono na 225 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 - Usługi związane z odpadami. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.