Dostawa i montaż nowych zielonych wiat przystankowych wraz z demontażem istniejących wiat przystankowych na terenie Gminy Wałbrzych
Zamawiający Gmina Wałbrzych - Miasto na Prawach Powiatu (Wałbrzych, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Dostawa i montaż nowych zielonych wiat przystankowych wraz z demontażem istniejących wiat…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 10:00. Wadium: 11 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 11 000 zł
- Termin składania ofert
- 10 września 2026, 10:009d 2h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=157, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
03 sierpnia 2026
Termin ofert: 1 września 2026 12:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
28 sierpnia 2026
Nowy termin: 10 września 2026 10:00Zmienia wersję 534770-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 10 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 160 dni.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa i montaż nowych zielonych wiat przystankowych wraz z demontażem istniejących wiat przystankowych na terenie Gminy Wałbrzych.
- 5
RyzykoWadium: 11 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 7 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono.
- Lokalny rynek tej branży: w województwie dolnośląskim postępowania przyciągały średnio 2,4 ofert, w całym kraju 3,2.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Wałbrzych - Miasto na Prawach Powiatu |
| NIP | 8862584003 |
| Adres | pl. Magistracki 1, 58-300 Wałbrzych |
| Region (NUTS) | PL517 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa i montaż nowych zielonych wiat przystankowych wraz z demontażem istniejących wiat przystankowych na terenie Gminy Wałbrzych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 44212321-5 - Wiaty autobusowe |
| Dodatkowe kody CPV | 45213315-4 - Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości 11 000,00 zł. 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U.2025. 98). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek Zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu Bank Millenium SA 93 1160 2202 0000 0004 9251 8376 z adnotacją „Wpłata wadium - numer sprawy BZP.271.162.2026, nazwa Wykonawcy, którego ofertę zabezpiecza wadium” UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania: 5.1 musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie Pzp, bez potwierdzania tych okoliczności; 5.2 z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta /poręczyciela do zapłaty całej kwoty wadium; 5.3 powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego; 5.4 termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert, a gwarant/ poręczyciel miał obowiązek wypłacenia Zamawiającemu kwoty wadium, o ile tylko przesłanka zatrzymania wadium zaistnieje w okresie związania ofertą); 5.5 w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 5.6 beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Zamawiający - Gmina Wałbrzych - Miasto na Prawach Powiatu; 5.7 w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy Pzp.), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum); 5.8. musi zostać złożone w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę poręczenia lub gwarancji. 6. Złożenie wadium w innej formie niż pieniężna musi być czynnością jednostronnie zobowiązującą. Wadium w formie innej niż pieniężna musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu. 7. W przypadku wadium wnoszonego w formie poręczenia Zamawiający wymaga, aby poręczenie miało charakter solidarny. 8. W przypadku dokonywania przez Wykonawcę wpłaty wadium na rachunek Zamawiającego za pośrednictwem systemów płatności internetowych pośredniczących w dokonywanych transakcjach bankowych w celu prawidłowego wniesienia wadium zaleca się w tytule przelewu wskazanie osoby/ nazwy firmy dokonującej wpłaty wadium oraz jej adresu. 9. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona. 10. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy Pzp. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-10 10:00 |
Informacje dodatkowe
określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia i w projekcie umowy - załącznikach do SWZ
- 1.Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia niniejszego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
- 2.Zamówienie jest dofinansowane ze środków UE w ramach projektu pt. „Zachowanie i rozwój bioróżnorodności oraz ograniczenie skutków zmian klimatu w WOF poprzez zielone przystanki komunikacji autobusowej’’ w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027; Priorytet 2 Fundusze Europejskie na rzecz środowiska na Dolnym Śląsku; Działanie 2.10 Ochrona przyrody i klimatu – ZIT.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →