ROZBUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S1 ODC. MYSŁOWICE – LĘDZINY (JEZDNIA LEWA I PRAWA)
Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Katowice, Śląskie) prowadzi postępowanie „ROZBUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S1 ODC. MYSŁOWICE – LĘDZINY (JEZDNIA LEWA I PRAWA)”. Termin składania ofert upływa 23 września 2026, 10:00. Wadium: 2 000 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- Wadium
- 2 000 000 zł
- Termin składania ofert
- 23 września 2026, 10:0022d 10h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
04 sierpnia 2026
Termin ofert: 9 września 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
28 sierpnia 2026
Nowy termin: 23 września 2026 10:00Zmienia wersję 539082-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiot zamówienia: ROZBUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S1 ODC. MYSŁOWICE – LĘDZINY (JEZDNIA LEWA I PRAWA).
- 2
TerminTermin składania ofert upływa 23 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 3
TerminTermin realizacji: 48 miesięcy.
- 4
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 5
RyzykoWadium: 2 000 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 5,8 ofert na postępowanie przy 138 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad |
| Adres | ul. Myśliwska 5, 40-017 Katowice |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | ROZBUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S1 ODC. MYSŁOWICE – LĘDZINY (JEZDNIA LEWA I PRAWA) |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Dodatkowe kody CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę; 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne; 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane; 45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej; 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu; 45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli; 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg; 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne; 71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe; 71351910-5 - Usługi geologiczne; 71352000-0 - Usługi badania podłoża; 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 71354000-4 - Usługi sporządzania map; 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 2 000 000,00 PLN (słownie złotych: dwa miliony). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-23 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.