Sprzedaż i dostawa przez wykonawcę/wykonawców 31 szt. dyspozycyjnych, operacyjnych i dodatkowych samochodów użytkowych dla Lotniska Chopina w Warszawie i Lotniska Zielona Góra-Babimost
Zamawiający Polskie Porty Lotnicze S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Sprzedaż i dostawa przez wykonawcę/wykonawców 31 szt. dyspozycyjnych, operacyjnych i…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 10:00. Wadium: 1 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 208 943 zł
- Wadium
- 1 zł
- Termin składania ofert
- 10 września 2026, 10:009d 15h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1477, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
17 lipca 2026
Termin ofert: 17 sierpnia 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
11 sierpnia 2026
Nowy termin: 31 sierpnia 2026 10:00Zmienia wersję 494486-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
27 sierpnia 2026
Nowy termin: 10 września 2026 10:00Zmienia wersję 556036-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 10 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 16 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Sprzedaż i dostawa przez wykonawcę/wykonawców 31 szt. dyspozycyjnych, operacyjnych i dodatkowych samochodów użytkowych dla Lotniska Chopina w Warszawie i Lotniska Zielona….
- 5
RyzykoWadium: 1 PLN.
Kontekst Atlasu
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 11 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 5 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 6 oddalono. Dla skali: 68 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Polskie Porty Lotnicze S.A. |
| NIP | 5250000239 |
| Adres | Polskie Porty Lotnicze S.A., 00-906 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Sprzedaż i dostawa przez wykonawcę/wykonawców 31 szt. dyspozycyjnych, operacyjnych i dodatkowych samochodów użytkowych dla Lotniska Chopina w Warszawie i Lotniska Zielona Góra-Babimost |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34110000-1 - Samochody osobowe |
| Dodatkowe kody CPV | 34114400-3 - Minibusy; 34113000-2 - Pojazdy z napędem na 4 koła |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — Część nr 1: Kombivany (numer specyfikacji: 1) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.1 dla części nr 1: 5 250,00 PLN (słownie: pięć tysięcy dwieście pięćdziesiąt złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. |
| Wadium — Część nr 2: Kombivany (numer specyfikacji: 2) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.2 dla części nr 2: 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) |
| Wadium — Część nr 3: Minibusy (numer specyfikacji: 3 i 4) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.3 dla części nr 3: 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) |
| Wadium — Część nr 4: Dostawcze 1 (numer specyfikacji: 5) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.4 dla części nr 4: 8 500,00 PLN (słownie: osiem tysięcy pięćset złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pk |
| Wadium — Część nr 5: Dostawcze 2 (numer specyfikacji: 6) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.5 dla części nr 5: 30 500,00 PLN (słownie: trzydzieści tysięcy pięćset złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b us |
| Wadium — Część nr 6: Dostawcze 3 (numer specyfikacji: 8) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.6 dla części nr 6: 3 250,00 PLN (słownie: trzy tysiące dwieście pięćdziesiąt złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. |
| Wadium — Część nr 7: Klasy Pick-up elektryczny (numer specyfikacji: 13) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.7 dla części nr 7: 4 750,00 PLN (słownie: cztery tysiące siedemset pięćdziesiąt złotych 00/100) 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w ar |
| Wadium — Część nr 8: Dostawcze 4 (numer specyfikacji: 7) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.8 dla części nr 8: 8 000,00 PLN (słownie: osiem tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ust |
| Wadium — Część nr 9: Dostawcze 5 (numer specyfikacji: 11) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.9 dla części nr 9: 4 000,00 PLN (słownie: cztery tysiące złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) us |
| Wadium — Część nr 10: Dostawcze 6 (numer specyfikacji: 9) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.10 dla części nr 10: 4 500,00 PLN (słownie: cztery tysiące pięćset złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 |
| Wadium — Część nr 11: Dostawcze 7 (numer specyfikacji: 10) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.11 dla części nr 11: 7 500,00 PLN (słownie: siedem tysięcy pięćset złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 |
| Wadium — Część nr 12: Dostawcze 8 (numer specyfikacji: 12) | 1. Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości: 1.12 dla części nr 12: 6 000,00 PLN (słownie: sześć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium może być wnoszone zgodnie z art. 97 ust. 7 Ustawy w: 2.1. Pieniądzu; 2.2. Gwarancjach bankowych; 2.3. Gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) u |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-10 10:00 |
Informacje dodatkowe
Określone w PPU stanowiących załącznik nr 3 do SWZ
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.