AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa przełączników sieciowych do Sądu Najwyższego.

Zamawiający Sąd Najwyższy (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Dostawa przełączników sieciowych do Sądu Najwyższego”. Termin składania ofert upływa 28 września 2026, 11:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Sąd NajwyższyWarszawa, Mazowieckieopublikowano 27 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Termin składania ofert
28 września 2026, 11:00
27d 3h
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 905 683 zł
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    27 sierpnia 2026

    Termin ofert: 28 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 28 września 2026 roku o godzinie 11:00.

  • 2

    TerminTermin realizacji: 60 dni.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 4

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa przełączników sieciowych do Sądu Najwyższego.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Axians IT Solutions Poland Sp. z o.o. przy 3 ofertach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Sąd Najwyższy

NIP

5272050090

Adres

pl. Krasińskich 2/4/6, 00-951 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa przełączników sieciowych do Sądu Najwyższego.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

Dodatkowe kody CPV

32422000-7 - Elementy składowe sieci; 48219000-6 - Pakiety oprogramowania do różnych operacji sieciowych

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Wymagane (szczegóły w dokumentacji)

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-28 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Z Postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych

1) w art. 108 ust. 1 i 2 Ustawy; 2) w art. 109 ust. 1 pkt 4, 5 i 7 Ustawy, 3) w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jednolity: Dz. U. z 2025 r. poz. 514); 4) w art. 5k Rozporządzenia 2022/576 w sprawie zmiany Rozporządzenia 833/2014. 2. Wykonawca zobowiązany jest składając ofertę załączyć do niej na Platformie zakupowej następujące oświadczenia i/lub dokumenty podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez właściwy podmiot: 1) wypełniony formularz ofertowy, którego wzór stanowi Załącznik Nr 2 do SWZ, zawierający wszelkie informacje zawarte w tym wzorze, w szczególności: cenę oferty netto i brutto, zobowiązania dotyczące terminu realizacji zamówienia, oświadczenie o okresie związania ofertą oraz o akceptacji wszystkich postanowień SWZ i projektowanych postanowień Umowy bez zastrzeżeń - składany w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego; 2) dokumenty potwierdzające, że ofertę podpisała osoba do tego umocowana (pełnomocnictwo – jeżeli podpisuje pełnomocnik oraz odpis z rejestru, z którego wynika kto jest upoważniony do reprezentacji, z zastrzeżeniem postanowień Rozdziału IV ust. 3 pkt 3.11 SWZ). Pełnomocnictwo należy złożyć w formie określonej zgodnie z zasadami zawartymi w Rozdziale III ust. 2 pkt 19-20 SWZ; 3) w przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (wystawione zgodnie z art. 58 ust. 2 Ustawy). Treść pełnomocnictwa musi jednoznacznie wskazywać czynności, do wykonywania których pełnomocnik jest upoważniony (zakres umocowania). Pełnomocnictwo należy złożyć w formie określonej zgodnie z zasadami zawartymi w Rozdziale III ust. 2 pkt 19-20 SWZ; 4) zobowiązanie podmiotu trzeciego zgodnie z Rozdziałem IV ust. 5 pkt 2 SWZ (jeśli dotyczy), dokument należy złożyć w formie określonej zgodnie z zasadami zawartymi w Rozdziale III ust. 2 pkt 19-20 SWZ; 5) w przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia – zgodnie z Rozdziałem V SWZ oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej; 6) oświadczenie w formie JEDZ zgodnie z Rozdziałem IV ust. 3 pkt 3.1 SWZ składane pod rygorem nieważności w formie elektronicznej; 7) oświadczenie wstępne Wykonawcy składane na podstawie art. 5k Rozporządzenia 2022/576 w sprawie zmiany Rozporządzenia 833/2014, o którym mowa w Rozdziale IV ust. 3 pkt 3.2 SWZ, składane pod rygorem nieważności w formie elektronicznej; 8) oświadczenie wstępne podmiotu trzeciego udostępniającego zasoby (jeśli dotyczy) składane na podstawie art. 5k Rozporządzenia 2022/576 w sprawie zmiany Rozporządzenia 833/2014, o którym mowa w Rozdziale IV ust. 3 pkt 3.2 SWZ, składane pod rygorem nieważności w formie elektronicznej; 9) wypełniony formularz produktowy, którego wzór stanowi Załącznik Nr 1 do SWZ, zawierający wszelkie informacje zawarte w tym wzorze - składany w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego. 3. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, działając na podstawie art. 126 ust. 1 Ustawy, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity: Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 3 do SWZ; 2) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Ustawy, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 3) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; z zastrzeżeniem w Rozdziale IV pkt 3.11 SWZ; 4) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5 i 6 Ustawy oraz w zakresie podstaw wykluczenia wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt 5 i 7, a także w zakresie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służącym ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jednolity: Dz. U. z 2025 r. poz. 514) - wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ; 5) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 5k Rozporządzenia 2022/576 w sprawie zmiany Rozporządzenia 833/2014 – wzór oświadczenia stanowi Załącznik Nr 9 do SWZ; 6) wykazu dostaw wykonanych, w okresie ostatnich trzech lat liczonych wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z którego wynika, że Wykonawca należycie wykonał dostawy odpowiadające wymaganiom określonym w Rozdziale IV ust. 1 pkt 1.1 ppkt 4 SWZ wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane (wzór wykazu dostaw stanowi Załącznik Nr 10 do SWZ), z załączeniem dowodów określających, czy zostały one wykonane należycie. Dowodami w powyższym zakresie są: a) referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane; b) oświadczenie Wykonawcy – jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia Postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostały mu przyznane (art. 257 Ustawy). WADIUM: 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium na okres związania ofertą. Wadium należy utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Ustawy. 2. Wadium powinno być wniesione przed upływem terminu składania ofert. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie je w sposób nieprawidłowy, podlega odrzuceniu. 3. Wadium ustala się w wysokości:13 000,00 zł (słownie: trzynaście tysięcy złotych). 4. Wadium wnoszone w formie określonej w ust. 9 należy dołączyć do oferty. 5. Wadium może być wniesione w formach określonych w art. 97 ust. 7 Ustawy. 6. Wadium wnoszone w pieniądzu powinno być wpłacone przelewem na konto Zamawiającego: Sąd Najwyższy, 00-951 Warszawa, Plac Krasińskich 2/4/6 na rachunek: 10 1130 1017 0020 0800 5120 0003 w banku BGK Oddział w Warszawie z oznaczeniem: „Wadium w Postępowaniu KPP III.2611.2.2026”. 7. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu środki powinny znaleźć się na rachunku bankowym Zamawiającego w terminie określonym dla wniesienia wadium. Za moment wniesienia wadium uznaje się moment uznania na rachunku Zamawiającego. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem. 8. Wadium wnoszone w formie innej niż w pieniądzu musi w szczególności określać bezwarunkowy, nieodwołalny obowiązek zapłaty na pierwsze żądanie Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 pkt 1-3 Ustawy oraz być ważne przez okres związania ofertą, określony w niniejszej SWZ. Wadium nie może mieć postanowień ograniczających obowiązek zapłaty wadium. 9. Wadium wniesione w formach określonych w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 Ustawy należy wnieść za pośrednictwem Platformy zakupowej w formie elektronicznej – Zamawiający wymaga złożenia dokumentu wadium poprzez wczytanie na Platformie zakupowej oryginału dokumentu ustanawiającego wadium, tj. opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia ze strony gwaranta/poręczyciela. Wadium powinno zostać przekazane Zamawiającemu w takiej formie, w jakiej zostało ono ustanowione przez gwaranta lub poręczyciela (w oryginale). 10. Wadium wniesione w formach określonych w art. 97 ust. 7 pkt 2 - 4 Ustawy, w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, musi obejmować swą treścią wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub z treści wadium musi wynikać, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). 11. Dokument wadialny musi zawierać informację, iż stanowi zabezpieczenie wadium na rzecz Sądu Najwyższego, w przetargu nieograniczonym na ,,Dostawę przełączników sieciowych do Sądu Najwyższego ". Postępowanie nr KPP III.2611.2.2026. 12. Wszelkie koszty związane z wniesieniem wadium ponosi Wykonawca.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

32420000-3Urządzenia sieciowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
905 683 zł
Próbka: 65 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
314 745 zł2 974 680 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 659 935 zł
Źródło próbki
CPV 32420000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
314 745 zł
Mediana
905 683 zł
Górny kwartyl
2 974 680 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Axians IT Solutions Poland Sp. z o.o.739 tys. zł3 ofertywynik →
  2. 2024wygrał(a): AB Systems Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością1,5 mln złoferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 28.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Sąd Najwyższy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 32420000-3 - Urządzenia sieciowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.