Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość wybranych ofert
4 677 464 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    "ARAN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W WYSZKOWIE SPÓŁKA KOMANDYTOWA· Wyszków
    Cena wybranej oferty
    3 772 600 zł
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Petrodom Paliwa Domański Sp.k.· Biała Podlaska
    Cena wybranej oferty
    201 446 zł
  3. Umowa zawarta
    Część 3
    "ARAN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W WYSZKOWIE SPÓŁKA KOMANDYTOWA· Wyszków
    Cena wybranej oferty
    703 418 zł
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

„Dostawa oleju napędowego do ZUOK w Hryniewiczach k/Białegostoku i dostawy oleju napędowego oraz oleju opałowego do ZUOK w Białymstoku”

Zamawiający Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne „LECH” Spółka z o.o. (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju napędowego do ZUOK w Hryniewiczach k/Białegostoku i dostawy oleju…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość ofert: 4 677 464 zł.

Łączna wartość ofert
4 677 464 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano 2 wykonawców: "aran" Sp. z o.o. w Wyszkowie Spółka Komandytowa (Wyszków) oraz Petrodom Paliwa Domański Sp.k. (Biała Podlaska).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 4 677 464,27 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne „LECH” Spółka z o.o.

NIP

5420200381

Adres

ul. Kombatantów 4, 15-110 Białystok

Region (NUTS)

PL841 – Podlaskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

„Dostawa oleju napędowego do ZUOK w Hryniewiczach k/Białegostoku i dostawy oleju napędowego oraz oleju opałowego do ZUOK w Białymstoku”

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

09134000-7 - Oleje napędowe

Dodatkowe kody CPV

09135000-4 - Oleje opałowe

Szacunkowa wartość zamówienia

4 909 600 PLN

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Część LOT-0001 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0001 – Wybrany wykonawca

"ARAN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W WYSZKOWIE SPÓŁKA KOMANDYTOWA, Wyszków

Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty

3 772 600 PLN

Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy

2026-08-03Z

Część LOT-0002 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca

Petrodom Paliwa Domański Sp.k., Biała Podlaska

Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty

201 446 PLN

Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-29Z

Część LOT-0003 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0003 – Wybrany wykonawca

"ARAN" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W WYSZKOWIE SPÓŁKA KOMANDYTOWA, Wyszków

Część LOT-0003 – Wartość wybranej oferty

703 418 PLN

Część LOT-0003 – Data wyboru wykonawcy

2026-08-03Z

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w danej Części zamówienia, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
  2. 2.
    Z postępowania zostanie wykluczony Wykonawca, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia określone w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514), a także w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014. Szczegółowe informacje dotyczące podstaw wykluczenia oraz wymaganych oświadczeń i podmiotowych środków dowodowych zostały określone w SWZ, w szczególności w Rozdziałach 14–16 IDW.
  3. 3.
    Zamawiający określa warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Dotyczy ofert składanych na Część 1, Część 2 lub Część 3 zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami ciekłymi, wydaną na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 4 ustawy — Prawo energetyczne, obejmującą swoim zakresem paliwo objęte Częścią zamówienia, na którą Wykonawca składa ofertę. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z tych Wykonawców posiada wymagane uprawnienia i będzie realizował dostawy, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
  4. 4.
    Zamawiający określa warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy — w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie co najmniej:
  5. 1)
    dla Części 1 — jedną dostawę lub dostawy realizowane w ramach jednej umowy, polegające na dostawie oleju napędowego w ilości co najmniej 100 000 litrów w okresie nie dłuższym niż 12 kolejnych miesięcy;
  6. 2)
    dla Części 2 — jedną dostawę lub dostawy realizowane w ramach jednej umowy, polegające na dostawie oleju napędowego w ilości co najmniej 10 000 litrów w okresie nie dłuższym niż 12 kolejnych miesięcy;
  7. 3)
    dla Części 3 — jedną dostawę lub dostawy realizowane w ramach jednej umowy, polegające na dostawie oleju opałowego lekkiego w ilości co najmniej 30 000 litrów w okresie nie dłuższym niż 12 kolejnych miesięcy.

W przypadku dostaw nadal wykonywanych wymagane ilości muszą dotyczyć części dostaw już wykonanej należycie przed upływem terminu składania ofert. W przypadku Wykonawcy składającego ofertę na Część 1 i Część 2 spełnieniem warunku dla obu tych części będzie wykazanie doświadczenia wymaganego dla Części 1. W przypadku Wykonawcy składającego ofertę na więcej niż jedną część zamówienia warunek musi być spełniony odrębnie dla każdej części, z zastrzeżeniem zdania poprzedzającego. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia Zamawiający wymaga, aby warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej spełniał samodzielnie co najmniej jeden z tych Wykonawców. Wykonawca wykazujący spełnienie tego warunku powinien następnie realizować dostawy w zakresie Części zamówienia, dla której wykazuje wymagane doświadczenie.
5. Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie JEDZ, oraz oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 i art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona w danej Części zamówienia, do złożenia aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, na zasadach określonych w SWZ, w szczególności w Rozdziale 16 IDW.

Okres realizacji Części 1 zamówienia wynosi 16 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji Umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 1 września 2026 r., albo do wcześniejszego wyczerpania maksymalnej ilości ON objętej Umową.

Okres realizacji Części 2 zamówienia wynosi 15 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji Umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 1 października 2026 r., albo do wcześniejszego wyczerpania maksymalnej ilości ON objętej Umową.

Okres realizacji Części 3 zamówienia wynosi 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji Umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 1 stycznia 2027 r., albo do wcześniejszego wyczerpania maksymalnej ilości oleju opałowego lekkiego objętej Umową.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134000-7Oleje napędowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
406 530 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
228 530 zł864 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
635 470 zł
Źródło próbki
CPV 09134· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
228 530 zł
Mediana
406 530 zł
Górny kwartyl
864 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne „LECH” Spółka z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 677 464 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134000-7 - Oleje napędowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "aran" Sp. z o.o. w Wyszkowie Spółka Komandytowa (Wyszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.