„Dostawa oleju napędowego do ZUOK w Hryniewiczach k/Białegostoku i dostawy oleju napędowego oraz oleju opałowego do ZUOK w Białymstoku”
Zamawiający Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne „LECH” Spółka z o.o. (Białystok, Podlaskie) prowadził postępowanie „Dostawa oleju napędowego do ZUOK w Hryniewiczach k/Białegostoku i dostawy oleju…”. Termin składania ofert minął 17 lipca 2026, 12:00. Planowany budżet: 4 909 600 zł. Wadium: 10 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 4 909 600 zł
- Wadium
- 10 000 zł
- Termin składania ofert
- 17 lipca 2026, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=392, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,4 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
19 czerwca 2026
Termin ofert: 17 lipca 2026 12:00 - Wynik: wybrano wykonawców
26 sierpnia 2026
2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresDostawy są podzielone na 3 części: olej napędowy do ZUOK Hryniewicze (16 miesięcy), olej napędowy do ZUOK Białystok (15 miesięcy) i olej opałowy lekki do ZUOK Białystok (12 miesięcy).
- 2
WarunkiZamawiający najpierw ocenia oferty, a dopiero potem sprawdza kwalifikacje podmiotowe zwycięzcy danej części.
- 3
ZakresMiejsca dostaw to ZUOK w Hryniewiczach (gmina Juchnowiec Kościelny) oraz ZUOK w Białymstoku przy ul. Gen. W. Andersa 40F.
Kontekst Atlasu
- Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2026) wygrał Petrodom Paliwa Domański Sp.k. z siedzibą w Białej Podlaskiej.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne „LECH” Spółka z o.o. |
| NIP | 5420200381 |
| Adres | ul. Kombatantów 4, 15-110 Białystok |
| Region (NUTS) | PL841 – Podlaskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Dostawa oleju napędowego do ZUOK w Hryniewiczach k/Białegostoku i dostawy oleju napędowego oraz oleju opałowego do ZUOK w Białymstoku” |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09134000-7 - Oleje napędowe |
| Dodatkowe kody CPV | 09135000-4 - Oleje opałowe |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 4 909 600 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Część 3: Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp, wadium w wysokości 3 000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych). W przypadku składania oferty na więcej niż jedną Część zamówienia wymagane jest wniesienie wadium w łącznej wysokości stanowiącej sumę wadiów wymaganych dla części, na które Wykonawca składa ofertę. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-17 12:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w danej Części zamówienia, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
- 2.Z postępowania zostanie wykluczony Wykonawca, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia określone w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514), a także w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014. Szczegółowe informacje dotyczące podstaw wykluczenia oraz wymaganych oświadczeń i podmiotowych środków dowodowych zostały określone w SWZ, w szczególności w Rozdziałach 14–16 IDW.
- 3.Zamawiający określa warunek udziału w postępowaniu dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Dotyczy ofert składanych na Część 1, Część 2 lub Część 3 zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami ciekłymi, wydaną na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 4 ustawy — Prawo energetyczne, obejmującą swoim zakresem paliwo objęte Częścią zamówienia, na którą Wykonawca składa ofertę. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z tych Wykonawców posiada wymagane uprawnienia i będzie realizował dostawy, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
- 4.Zamawiający określa warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy — w tym okresie, wykonał lub wykonuje należycie co najmniej:
- 1)dla Części 1 — jedną dostawę lub dostawy realizowane w ramach jednej umowy, polegające na dostawie oleju napędowego w ilości co najmniej 100 000 litrów w okresie nie dłuższym niż 12 kolejnych miesięcy;
- 2)dla Części 2 — jedną dostawę lub dostawy realizowane w ramach jednej umowy, polegające na dostawie oleju napędowego w ilości co najmniej 10 000 litrów w okresie nie dłuższym niż 12 kolejnych miesięcy;
- 3)dla Części 3 — jedną dostawę lub dostawy realizowane w ramach jednej umowy, polegające na dostawie oleju opałowego lekkiego w ilości co najmniej 30 000 litrów w okresie nie dłuższym niż 12 kolejnych miesięcy.
W przypadku dostaw nadal wykonywanych wymagane ilości muszą dotyczyć części dostaw już wykonanej należycie przed upływem terminu składania ofert. W przypadku Wykonawcy składającego ofertę na Część 1 i Część 2 spełnieniem warunku dla obu tych części będzie wykazanie doświadczenia wymaganego dla Części 1. W przypadku Wykonawcy składającego ofertę na więcej niż jedną część zamówienia warunek musi być spełniony odrębnie dla każdej części, z zastrzeżeniem zdania poprzedzającego. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia Zamawiający wymaga, aby warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej spełniał samodzielnie co najmniej jeden z tych Wykonawców. Wykonawca wykazujący spełnienie tego warunku powinien następnie realizować dostawy w zakresie Części zamówienia, dla której wykazuje wymagane doświadczenie.
5. Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w formie JEDZ, oraz oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 i art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej. Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona w danej Części zamówienia, do złożenia aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych, na zasadach określonych w SWZ, w szczególności w Rozdziale 16 IDW.
Zasady finansowania zamówienia zostały określone we Wzorze Umowy - Tom II SWZ
Okres realizacji Części 1 zamówienia wynosi 16 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji Umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 1 września 2026 r., albo do wcześniejszego wyczerpania maksymalnej ilości ON objętej Umową.
Zasady finansowania określone we wzorze Umowy - Tom II SWZ
Okres realizacji Części 2 zamówienia wynosi 15 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji Umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 1 października 2026 r., albo do wcześniejszego wyczerpania maksymalnej ilości ON objętej Umową.
Okres realizacji Części 3 zamówienia wynosi 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji Umowy, nie wcześniej jednak niż od dnia 1 stycznia 2027 r., albo do wcześniejszego wyczerpania maksymalnej ilości oleju opałowego lekkiego objętej Umową.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).