Dostawa fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów elektrycznych klasy maxi dla komunikacji miejskiej
Zamawiający Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza (Pabianice, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Dostawa fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów elektrycznych klasy maxi dla…”. Termin składania ofert upływa 25 września 2026, 10:00. Wadium: 400 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 575 000 zł
- Wadium
- 400 000 zł
- Termin składania ofert
- 25 września 2026, 10:0024d 15h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=523, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
25 sierpnia 2026
Termin ofert: 25 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 25 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 14 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów elektrycznych klasy maxi dla komunikacji miejskiej.
- 5
RyzykoWadium: 400 000,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Miejska Pabianice reprezentowana przez Prezydenta Miasta Pabianic Grzegorza Mackiewicza |
| NIP | 7311962756 |
| Adres | ul. Zamkowa 16, 95-200 Pabianice |
| Region (NUTS) | PL712 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów elektrycznych klasy maxi dla komunikacji miejskiej |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34144910-0 - Autobusy elektryczne |
| Dodatkowe kody CPV | 34121400-5 - Autobusy niskopodłogowe; 34121100-2 - Autobusy transportu publicznego |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 400 000,00 zł (słownie: czterysta tysięcy 00/100 zł). 12.2. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 12.3. Wadium zgodnie z art. 97 ust. 5 ustawy Pzp wnosi się przed upływem terminu składania ofert, określonym w Rozdziale 14 SWZ, i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, określonego w Rozdziale 15 SWZ, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 12.4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr: 43 1090 0075 0000 0012 7840 0007; z dopiskiem: „Wadium: „Dostawa fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów elektrycznych klasy maxi dla komunikacji miejskiej”. Sprawa RZP.271.16.2026”. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-25 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).