Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Istebna
Zamawiający Gmina Istebna (Istebna, Śląskie) prowadzi postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Istebna”. Termin składania ofert upływa 1 października 2026, 12:00. Wadium: 20 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 20 000 zł
- Termin składania ofert
- 1 października 2026, 12:0031d 6h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1336, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
25 sierpnia 2026
Termin ofert: 1 października 2026 12:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 1 października 2026 roku o godzinie 12:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 01.01.2027 – 31.12.2027.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Istebna.
- 5
RyzykoWadium: 20 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2026) wygrał Konsorcjum firm: Lider Konsorcjum Eko-Stela Sp. z o.o. ul. Żniwna 9 43-418 Brze….
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,5 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 16% miało jedną ofertę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Istebna |
| NIP | 5482676134 |
| Adres | ul. Istebna 1000, 43-470 Istebna |
| Region (NUTS) | PL225 – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Istebna |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90512000-9 - Usługi transportu odpadów |
| Dodatkowe kody CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami; 90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów; 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100). Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania z ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w niniejszym rozdziale SWZ. Formy wnoszenia wadium: wadium może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 299). Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem na następujący rachunek bankowy: 32 8129 1014 2002 0000 0172 0006 w Banku Spółdzielczym w Ustroniu o/ Istebna z dopiskiem: Wadium – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Istebna”. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-01 12:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →