dostawa serwera plików klasy enterprise (NAS) na potrzeby CTB - KC-DE-zp.25.380.2026
Zamawiający Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadzi postępowanie „dostawa serwera plików klasy enterprise (NAS) na potrzeby CTB - KC-DE-zp.25.380.2026”. Termin składania ofert upływa 24 września 2026, 10:30.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 24 września 2026, 10:3022d 22h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 627 214 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=610, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
25 sierpnia 2026
Termin ofert: 24 września 2026 10:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
31 sierpnia 2026
Zmienia wersję 585945-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 24 września 2026 roku o godzinie 10:30.
- 2
TerminTermin realizacji: 21 dni.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: dostawa serwera plików klasy enterprise (NAS) na potrzeby CTB - KC-DE-zp.25.380.2026.
Kontekst Atlasu
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 13 orzeczeń KIO, w tym 3 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 2 sprawach odwołanie oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie |
| NIP | 6750001923 |
| Adres | Al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków |
| Region (NUTS) | PL213 – Małopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | dostawa serwera plików klasy enterprise (NAS) na potrzeby CTB - KC-DE-zp.25.380.2026 |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 48820000-2 - Serwery |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
- dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
- dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
- dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
- dotyczy art 108 ust 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp
- dotyczy art. 108 ust 1 pkt 3 ustawy Pzp
- Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresi
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-24 10:30 |
Informacje dodatkowe
- 1)karty katalogowe serwera oraz kluczowych komponentów, w szczególności dysków HDD, dysków SSD, pamięci RAM i kart sieciowych,
- 2)opis funkcjonalności systemu operacyjnego NAS,
- 3)zestawienie oferowanej konfiguracji z podaniem producenta, modelu i liczby sztuk każdego komponentu,
- 4)dokumentację producenta, listę kompatybilności lub oświadczenie producenta/autoryzowanego dystrybutora potwierdzające kompatybilność zastosowanych dysków HDD, dysków SSD, modułów RAM oraz kart rozszerzeń z oferowanym serwerem.
Zamawiający dopuści potwierdzenie kompatybilności wszystkich zaoferowanych komponentów, w szczególności dysków HDD, dysków SSD, modułów pamięci RAM, kart sieciowych oraz innych kart rozszerzeń, w formie oświadczenia Wykonawcy.
Oświadczenie powinno jednoznacznie potwierdzać, że wszystkie zaoferowane komponenty:
- są w pełni kompatybilne z oferowanym serwerem NAS,
- są prawidłowo rozpoznawane i obsługiwane przez system operacyjny oferowanego serwera,
- zapewniają pełną funkcjonalność wymaganą w OPZ,
- nie powodują ograniczenia gwarancji ani wsparcia serwisowego dla oferowanego rozwiązania. - 5)dokument potwierdzający wynik PassMark CPU Mark dla procesora równoważnego, jeżeli zaoferowano procesor inny niż referencyjny,
Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy.
Upoważnienie osób podpisujących ofertę wynikać musi bezpośrednio z dokumentów dołączonych do oferty. Jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentów rejestrowych (KRS, CEiDG lub innego właściwego rejestru), to do oferty należy dołączyć inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy.
Oświadczenie w zakresie podlegania wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej z dnia 13 kwietnia 2022 r., zgodnie ze wzorem określonym w Załączniku nr 4 do SWZ
Oświadczenie o posiadaniu certyfikatu wykonawcy zamówień publicznych – dotyczy o ile Wykonawca powołuje się na certyfikat wykonawcy zamówień publicznych wydany zgodnie z ustawą o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
Ofertę wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami musi być złożona, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym (zgodnie z definicją w rozporządzeniu UE nr 910/2014)
przelewem do 21 dni od daty otrzymania faktury przez zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.