NZP.271.116.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę wyrobów medycznych dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 10 000 000 Euro.
Zamawiający Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi (Łódź, Łódzkie) prowadzi postępowanie „NZP.271.116.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę wyrobów…”. Termin składania ofert upływa 9 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 9 września 2026, 10:006d 5h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 904 191 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1242, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
07 sierpnia 2026
Termin ofert: 7 września 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
24 sierpnia 2026
Nowy termin: 9 września 2026 10:00Zmienia wersję 549397-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 9 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 36 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: NZP.271.116.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę wyrobów medycznych dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M….
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał Roche Polska Sp. z o. o.
- W tej branży w województwie łódzkim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 8,0 ofert, wobec 4,6 średnio w Polsce.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi |
| NIP | 7292345599 |
| Adres | ul. Pabianicka 62, 93-513 Łódź |
| Region (NUTS) | PL711 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | NZP.271.116.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę wyrobów medycznych dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 10 000 000 Euro. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 108 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 1 - 2 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 3 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 1, ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp; art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. - o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
- art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 1 - 2 ustawy Pzp, art. 108 ust. 2 ustawy Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-09 10:00 |
Informacje dodatkowe
Zamawiający w Rozdziale VI SWZ określił szczegółowy opis przedmiotowych środków dowodowych. 1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w OPZ – załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający żąda złożenia, wraz z ofertą, następujących przedmiotowych środków dowodowych: 1.1. OŚWIADCZENIE O WYROBACH MEDYCZNYCH – Załącznik nr 6 do SWZ (jeśli dotyczy) 1.2. Oryginalne ulotki producenta, katalogi, ulotki o produkcie, instrukcje w języku polskim, karty danych technicznych w języku polskim potwierdzających wymagane parametry oferowanego przedmiotu zamówienia (jeśli oryginalna dokumentacja jest w innym języku niż język polski to Wykonawca dostarczy wraz z oryginałem tłumaczenie na język polski) – w zakresie niezbędnym do oceny parametrów bezwzględnie wymaganych określonych w załączniku nr 2 do SWZ. W przypadku gdyby któryś z parametrów nie był potwierdzony w dokumentach jak wyżej Wykonawca przedłoży oświadczenie producenta lub autoryzowanego przedstawiciela /dystrybutora producenta dotyczące spełniania tego parametru – w zakresie niezbędnym do oceny parametrów bezwzględnie wymaganych określonych w załączniku nr 2 do SWZ. 2. Zgodnie z art. 107 ust. 2, jeżeli Wykonawca nie złoży dokumentów wskazanych w pkt. VI. 1.1 oraz w pkt. VI. 1.2. wraz z ofertą lub złożone dokumenty są niekompletne Zamawiający wezwie jednokrotnie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym przez siebie terminie. 3. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli: 3.1. przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert; 3.2. mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu; 3.3. zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 4. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane dostawy spełniają określone przez zamawiającego wymagania. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 w związku z art. 129 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.