Świadczenie usługi budowlanego nadzoru inwestorskiego, nadzoru przyrodniczego i zarządzania realizacją inwestycji pn.:„Budowa gazociągu DN700, MOP 8,4 MPa do Elektrowni Kozienice wraz ze stacją gazową oraz infrastrukturą towarzyszącą”
Zamawiający Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Świadczenie usługi budowlanego nadzoru inwestorskiego, nadzoru przyrodniczego i…”. Termin składania ofert upływa 21 września 2026, 11:00. Wadium: 80 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 193 310 zł
- Wadium
- 80 000 zł
- Termin składania ofert
- 21 września 2026, 11:0021d 8h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3300, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
05 czerwca 2026
Termin ofert: 21 lipca 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
22 czerwca 2026
Nowy termin: 28 lipca 2026 11:00Zmienia wersję 385693-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
29 czerwca 2026
Nowy termin: 11 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 427677-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
07 lipca 2026
Nowy termin: 31 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 443593-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
11 sierpnia 2026
Nowy termin: 14 września 2026 11:00Zmienia wersję 467950-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
21 sierpnia 2026
Nowy termin: 21 września 2026 11:00Zmienia wersję 556777-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi budowlanego nadzoru inwestorskiego, nadzoru przyrodniczego i zarządzania realizacją inwestycji pn. budowa gazociągu DN700, MOP 8,4 MPa do Elektrowni Kozienice wraz ze stacją gazową oraz infrastrukturą towarzyszącą.
- 2
KryteriaKryterium oceny ofert stanowi cena, a wykonawca może powoływać się na rozwiązania równoważne po złożeniu przedmiotowych środków dowodowych wraz z ofertą.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje 1 część i ma czas trwania 24 miesiące, przy czym okres realizacji może zostać wydłużony łącznie maksymalnie do 30 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji umowy.
- 4
WarunkiDokumentacja postępowania zawiera informacje podlegające ochronie, a dostęp do niej otrzymują tylko wykonawcy, którzy złożą oświadczenie o zachowaniu poufności.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2024 r. wygrał MGGP S.A.
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,6 ofert na postępowanie przy 53 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. |
| NIP | 5272432041 |
| Adres | ul. Mszczonowska 4, 02-337 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Świadczenie usługi budowlanego nadzoru inwestorskiego, nadzoru przyrodniczego i zarządzania realizacją inwestycji pn.:„Budowa gazociągu DN700, MOP 8,4 MPa do Elektrowni Kozienice wraz ze stacją gazową oraz infrastrukturą towarzyszącą” |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi |
| Dodatkowe kody CPV | 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego; 71540000-5 - Usługi zarządzania budową |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 80 000,00 PLN (słownie: osiemdziesiąt tysięcy złotych 00/100). Szczegółowe informacje zawiera Rozdział XIII SWZ. 2. W celu zabezpieczenia roszczeń Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przedmiotu umowy, Zamawiający wymaga od Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% szacowanego Wynagrodzenia Łącznego brutto, określonego w art. 5 ust. 1 wzoru Umowy |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-21 11:00 |
Informacje dodatkowe
I. 1. Podstawy wykluczenia z postępowania zostały określone w Rozdziale X i XI SWZ, a podmiotowe środki dowodowe składane celem potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania wskazane zostały w Rozdziale XII SWZ. 2. Dotyczy Sektor działalności instytucji zamawiającej (sekcja 1.1): Produkcja, transport lub dystrybucja gazu lub energii cieplnej. 3. Dotyczy e-podpis (Sekcja 5.1.12): a) Oferta winna być złożona, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w języku polskim, w formie zapewniającej pełną czytelność jej treści. Zamawiający nie dopuszcza przekazania elektronicznego odwzorowania oferty podpisanej w formie pisemnej, chyba że odwzorowanie to zostanie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę umocowaną do złożenia tego oświadczenia. b) Jednolity dokument składany przez Wykonawcę, a także przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia, musi zostać złożony, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez osoby uprawnione do reprezentacji podmiotu, którego dotyczy Jednolity dokument.
4. Zamawiający wskazuje, iż stosownie do treści art. 139 Ustawy, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu (procedura "odwrócona"). 5. Dotyczy Formy prawnej, jaką musi przyjąć grupa oferentów, której udzielono zamówienia: (Sekcja 5.1.12) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie przedmiotowego zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia do oferty należy dołączyć dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Jeżeli oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostanie wybrana, Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia przedłożenia umowy regulującej współpracę tych podmiotów. 6. Zamawiający na podstawie art. 95 Ustawy wymaga zatrudnienia na podstawie umowy
o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę lub dalszego Podwykonawcę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego w Artykule 9 ust. 19 wzoru Umowy (Załącznik nr 3 do SWZ) czynności w zakresie realizacji zamówienia.
Szczegółowe zapisy w przedmiotowym zakresie określa Wzór Umowy.
1. Dotyczy Data początkowa (sekcja 5.1.3) - Wskazano oczekiwaną datę zawarcia umowy. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w terminie 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Okres realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu łącznie maksymalnie do 30 miesięcy od dnia rozpoczęcia realizacji Umowy, wskazanego w powiadomieniu Zamawiającego o terminie rozpoczęcia realizacji Umowy. 2. Dotyczy sekcji 5.1.12 Wykonawca jest związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 19.12.2026 r. 3. W przypadku powoływania się na rozwiązania równoważne, o których mowa w Rozdziale III ust. 5 Zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych w postaci wypełnionej tabeli wskazanej w ust. 13 Formularza „Oferta” (Załącznik nr 2 do SWZ). Przedmiotowe środki dowodowe należy złożyć wraz z ofertą. W przypadku gdy Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub jeśli złożone przedmiotowe środki dowodowe okażą się niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.