Zaopatrywanie w produkty paliwowe i pozapaliwowe pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych i maszyn drogowych będących w użytkowaniu tut. Zarządu i podległych jednostek na terenie województwa podkarpackiego oraz dostawę oleju opałowego w 2027 – 2029 roku – Zadanie 1-12
Zamawiający Zarząd Dróg Wojewódzkich (Rzeszów, Podkarpackie) prowadzi postępowanie „Zaopatrywanie w produkty paliwowe i pozapaliwowe pojazdów samochodowych, ciągników…”. Termin składania ofert upływa 7 października 2026, 09:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 7 października 2026, 09:0035d 5h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 318 667 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=373, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,1 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
21 sierpnia 2026
Termin ofert: 7 października 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest detaliczny zakup paliw płynnych i produktów pozapaliwowych dla pojazdów, ciągników rolniczych i maszyn drogowych oraz dostawa oleju opałowego w latach 2027–2029.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje 12 zadań, w tym zadania związane z oddziałami i bazami w różnych lokalizacjach na terenie województwa podkarpackiego.
- 3
ZakresRealizacja ma następować sukcesywnie od 01.01.2027 r. do 31.12.2029 r. według potrzeb zamawiającego, a w części zadań zakupy mają być rozliczane kartami flotowymi lub na asygnatę.
- 4
ZakresZamawiający wymaga złożenia z ofertą formularza cenowego oraz oświadczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeżeli dotyczy.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | PODKARPACKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH |
| REGON | 690587670 |
| Adres | ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego 19A, 35-105 Rzeszów |
| Region (NUTS) | PL823 – Podkarpackie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zaopatrywanie w produkty paliwowe i pozapaliwowe pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych i maszyn drogowych będących w użytkowaniu tut. Zarządu i podległych jednostek na terenie województwa podkarpackiego oraz dostawę oleju opałowego w 2027 – 2029 roku – Zadanie 1-12 |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09132100-4 - Benzyna bezołowiowa |
| Dodatkowe kody CPV | 09134100-8 - Olej napędowy; 09135100-5 - Olej opałowy; 09211000-1 - Oleje smarowe i środki smarowe; 09211100-2 - Oleje silnikowe; 09211650-2 - Płyny hamulcowe; 09211610-0 - Płyny do celów hydraulicznych |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 108 ust. 1 pkt.6 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt.1 i 2 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt.1lit. h i pkt. 2 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt.3 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt.1 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt.4 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt.5 ustawy Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-07 09:00 |
Informacje dodatkowe
PIDP – podstawowe informacje dotyczące postępowania – SWZ, Pzp – Prawo zamówień publicznych, JEDZ – Jednolity europejski dokument zamówienia, IDW – Instrukcja dla wykonawców – SWZ.
Wykonawca wraz z ofertą złożoną na formularzu ofertowym jest zobowiązany złożyć:
a) ZAŁĄCZNIK DO OFERTY: Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składane na podstawie art. 117 ust. 4 (jeżeli dotyczy - np. konsorcja, spółki cywilne),
b) Wypełniony i podpisany Formularz Cenowy (zamówienie podstawowe i opcja zamówienia);
c) zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w SWZ (jeżeli dotyczy);
d) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy).
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r., poz. 835); art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Zamawiający nie wymaga złożenia do oferty dokumentu JEDZ ani "oświadczenia sankcyjnego". Zgodnie z art. 126. ust. 1 Pzp Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych oraz oświadczenia na formularzu JEDZ oraz "oświadczenia sankcyjnego".
Zamawiający nie wymaga złożenia przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych określonych w SWZ.
W zakresie podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 108 ust 1 ustawy Pzp wykonawca zobowiązany jest do złożenia dokumentów, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 a, b; pkt 2; pkt 7 a, b, c, d Rozp. Min. Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. W zakresie podmiotów zagranicznych zastosowanie ma odpowiednio § 4 ww. Rozporządzenia. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych składanych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, potwierdzający udzielenie certyfikacji w zakresie niepodlegania wykluczeniu. Informacja o środkach komunikacji oraz osobach uprawnionych określona jest w IDW. Ofertę sporządza się w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, opis sposobu przygotowania ofert oraz sposób złożenia oraz termin składania ofert, informacje o formalnościach jakie należy dopełnić po wyborze ofert, pouczenie o środkach ochrony prawnej zawarte jest w IDW PIDP. Nie przewiduje się zawarcia umowy ramowej. Nie wymaga się złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej.
Przewiduje się prowadzenie postępowania zgodnie z art. 139 Pzp (odwrócona kolejność oceny). Nie przewiduje się aukcji elektronicznej. Nie przewiduje się zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Nie wymaga się zatrudnienia osób zgodnie z art. 96 ust 2 pkt 2 Pzp. Nie zastrzega się możliwości ubiegania o zamówienie wykonawcom o których mowa w art. 94 Pzp. Nie przewiduje się obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań. Nie przewiduje się możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych.
Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia określonych w IDW PIDP . Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający nie przewiduje obowiązku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Pozostałe informacje, w tym w zakresie RODO zawarte są w SWZ. Termin związania ofertą do 04.01.2027r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.