Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 529687-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Zawarcie umów ramowych na linię gwarancyjną dla Spółek Grupy Enea do kwoty 900 mln PLN na okres 2 lat

Zamawiający ENEA S.A. z siedzibą w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Zawarcie umów ramowych na linię gwarancyjną dla Spółek Grupy Enea do kwoty 900 mln PLN na…”. Termin składania ofert minął 27 sierpnia 2026, 12:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: ENEA S.A. z siedzibą w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 21 sierpnia 2026
Termin składania ofert
27 sierpnia 2026, 12:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zawarcie umów ramowych na linię gwarancyjną dla Spółek Grupy Enea do kwoty 900 mln PLN na okres 2 lat.

  • 2

    WarunkiWarunek udziału wymaga uprawnienia do świadczenia usług udzielania gwarancji bankowych na terytorium RP zgodnie z Prawem bankowym oraz wykazania, że suma aktywów w każdym z ostatnich 3 lat obrotowych wynosiła nie mniej niż 15 mld PLN.

  • 3

    RyzykoZamawiający zamierza zawrzeć 3 umowy ramowe, a maksymalna wysokość udzielonych gwarancji w ramach jednej umowy ramowej wyniesie 300 mln PLN.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie: podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w 2026 r.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

ENEA S.A. z siedzibą w Poznaniu

NIP

7770020640

Adres

ul. Pastelowa 8, 60-198 Poznań

Region (NUTS)

PL415 – Wielkopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Zawarcie umów ramowych na linię gwarancyjną dla Spółek Grupy Enea do kwoty 900 mln PLN na okres 2 lat

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

66110000-4 - Usługi bankowe

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-27 12:00

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące

a) uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest uprawniony do świadczenia usług objętych przedmiotem zamówienia, tj. do udzielania gwarancji bankowych na terytorium RP zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 38 z późn. zm.); b) sytuacji ekonomicznej lub finansowej pozwalającej realizować przedmiotowe zamówienie: Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że suma aktywów Wykonawcy wynikająca z jego rocznych sprawozdań finansowych wynosiła nie mniej niż 15 mld PLN w każdym z ostatnich 3 lat obrotowych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – za ten okres. 2.Wykonawcy zobowiązani są do wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz w art. 109 ust. 1 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 23.10.2025)

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66110000-4Usługi bankowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.oferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 27.08.2026, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
ENEA S.A. z siedzibą w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66110000-4 - Usługi bankowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.