„Adaptacja budynku na utworzenie Filii Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach TYP-C wraz z pierwszym wyposażeniem – ETAP II”
Zamawiający Gmina Starachowice (Starachowice, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Adaptacja budynku na utworzenie Filii Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach…”, wybierając ofertę wykonawcy Korporacja Budowlana "Darco" Dariusz Żak (Korporacja Budowlana "Darco" Dariusz Żak). Cena wybranej oferty: 4 864 516 zł. Złożono 4 oferty.
- Cena wybranej oferty
- 4 864 516 zł
- Liczba ofert
- 4 oferty
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2235, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,6 ofertwysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
01 czerwca 2026
Termin ofert: 7 lipca 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
26 czerwca 2026
Zmienia wersję 374571-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
02 lipca 2026
Nowy termin: 9 lipca 2026 11:00Zmienia wersję 441353-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
19 sierpnia 2026
4 oferty1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Korporacja Budowlana "Darco" Dariusz Żak (Korporacja Budowlana "Darco" Dariusz Żak) (Radom).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 4 864 516,30 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Starachowice |
| REGON | 291009892 |
| Adres | ul. Radomska 45, 27-200 Starachowice |
| Region (NUTS) | PL721 – Świętokrzyskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Adaptacja budynku na utworzenie Filii Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach TYP-C wraz z pierwszym wyposażeniem – ETAP II” |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45262800-9 - Rozbudowa budynków |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 5 222 155 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | Korporacja Budowlana "Darco" Dariusz Żak (Korporacja Budowlana "Darco" Dariusz Żak), Radom |
| Wartość wybranej oferty | 4 864 516 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 4 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-08-03+02:00 |
Informacje dodatkowe
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 7 ust. 1
ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. (więcej w pkt 6.I SWZ). W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu: Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl poczty elektronicznej: zamowienia@starachowice.eu (nie dotyczy składania ofert). Więcej w pkt. 8 SWZ. Warunki realizacji umowy zgodnie z projektem umowy dostępnym na stronie prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl. Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy, które nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy - więcej w pkt. 19 SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).