Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 441353-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

„Adaptacja budynku na utworzenie Filii Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach TYP-C wraz z pierwszym wyposażeniem – ETAP II”

Zamawiający Gmina Starachowice (Starachowice, Świętokrzyskie) prowadził postępowanie „Adaptacja budynku na utworzenie Filii Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach…”. Termin składania ofert minął 9 lipca 2026, 11:00. Planowany budżet: 5 222 155 zł. Wadium: 100 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina StarachowiceStarachowice, Świętokrzyskie (powiat Starachowicki →)opublikowano 2 lipca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
5 222 155 zł
Wadium
100 000 zł
Termin składania ofert
9 lipca 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena ofertowa.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Adaptacja budynku na utworzenie Filii Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach TYP-C wraz z pierwszym wyposażeniem – ETAP II.

  • 3

    RyzykoWadium: 100.000,00 PLN.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 5 222 155,14 zł.

Kontekst Atlasu

  • W tej branży w województwie świętokrzyskim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 5,6 ofert, wobec 4,6 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Gmina Starachowice

REGON

291009892

Adres

ul. Radomska 45, 27-200 Starachowice

Region (NUTS)

PL721 – Świętokrzyskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

„Adaptacja budynku na utworzenie Filii Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach TYP-C wraz z pierwszym wyposażeniem – ETAP II”

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45262800-9 - Rozbudowa budynków

Szacunkowa wartość zamówienia

5 222 155 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1) W przedmiotowym postępowaniu oferta musi być zabezpieczona wadium na cały okres związania ofertą, w wysokości 100.000,00 zł. 2) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu - tylko przelewem na rachunek bankowy nr 06 1240 1037 1111 0011 5988 5544 Bank PEKAO S.A., z takim wyprzedzeniem, aby wpłynęło na rachunek Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. Wniesienie wadium przelewem oznacza uznanie kwoty wadium przez rachunek Zamawiającego, b) gwarancjach bankowych, c) gwarancjach ubezpieczeniowych, d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Tytułem: WADIUM na przetarg „Adaptacja budynku na utworzenie Filii Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach TYP-C wraz z pierwszym wyposażeniem – ETAP II” 3) Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci dokumentu elektronicznego. Dowodem wniesienia wadium jest oryginał gwarancji, którą Zamawiający dysponuje i na podstawie której może dochodzić swoich roszczeń. Elektroniczna kopia dokumentu poświadczona za zgodność z oryginałem nie stanowi dowodu wniesienia wadium, a jedynie jest dowodem, że takie zobowiązanie - zawarte w treści gwarancji wadialnej – istnieje. Oferta Wykonawcy, który nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14) tejże ustawy.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-09 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 7 ust. 1
ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. (więcej w pkt 6.I SWZ). W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu: Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl poczty elektronicznej: zamowienia@starachowice.eu (nie dotyczy składania ofert). Więcej w pkt. 8 SWZ. Warunki realizacji umowy zgodnie z projektem umowy dostępnym na stronie prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl. Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy, które nie mogą prowadzić do zmiany charakteru umowy - więcej w pkt. 19 SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45262800-9Rozbudowa budynków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
450 916 zł
Próbka: 39 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
238 000 zł2 010 911 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 772 911 zł
Źródło próbki
CPV 45262· kategoria CPV (5 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
238 000 zł
Mediana
450 916 zł
Górny kwartyl
2 010 911 zł
Ten przetarg (5 222 155 zł) znajduje się znacznie powyżej typowego zakresu.
Budżet jest wyraźnie wyższy niż w większości podobnych postępowań, to może być duży lub złożony kontrakt. +1058% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 09.07.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Starachowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Starachowice.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 5 222 155 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45262800-9 - Rozbudowa budynków. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.