AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Wykonywanie usług obsług okresowych i napraw urządzeń dźwigowych w pojazdach ciężarowych wyposażonych w urządzenia samozaładowcze typu HIAB, MULTILIFT oraz naprawa i obsługa żurawi na podwoziu samochodów ciężarowych - Nr 30/26/N

Zamawiający 41 Baza Lotnictwa Szkolnego (Dęblin, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Wykonywanie usług obsług okresowych i napraw urządzeń dźwigowych w pojazdach ciężarowych…”. Termin składania ofert upływa 17 września 2026, 09:00. Planowany budżet: 154 456 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: 41 Baza Lotnictwa SzkolnegoDęblin, Lubelskie (powiat Rycki →)opublikowano 18 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
154 456 zł
Wadium
Brak
Termin składania ofert
17 września 2026, 09:00
14d 16h
Konkurencyjność
~2,7 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    18 sierpnia 2026

    Termin ofert: 17 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonywanie obsług okresowych i napraw urządzeń dźwigowych w pojazdach ciężarowych wyposażonych w urządzenia samozaładowcze typu HIAB, MULTILIFT oraz naprawa i obsługa żurawi na podwoziu samochodów ciężarowych, w jednej części.

  • 2

    RyzykoWykonawca udziela 12 miesięcznej gwarancji na wykonane naprawy i obsługi, a zapłata następuje przelewem w terminie 21 dni od otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.

  • 3

    ZakresWykonawca musi dysponować warsztatem samochodowym z 24 godzinnym dozorem osobowym lub alarmowym, minimum dwoma stanowiskami naprawczymi i testerem diagnostycznym do pełnej diagnostyki komputerowej.

  • 4

    TerminLokalizacja warsztatu ma być położona w odległości nie większej niż 300 km od siedziby zamawiającego w Dęblinie, a termin wykonania usługi naprawy wynosi maksymalnie 10 dni roboczych i obsługi okresowej maksymalnie 5 dni roboczych.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 4,2 ofert na postępowanie przy 141 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
  • W tej branży w województwie lubelskim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 2,9 ofert, wobec 2,1 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

41 Baza Lotnictwa Szkolnego

NIP

5060111875

Adres

Brygady Pościgowej 5, 08-521 Dęblin

Region (NUTS)

PL815 – Lubelskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Wykonywanie usług obsług okresowych i napraw urządzeń dźwigowych w pojazdach ciężarowych wyposażonych w urządzenia samozaładowcze typu HIAB, MULTILIFT oraz naprawa i obsługa żurawi na podwoziu samochodów ciężarowych - Nr 30/26/N

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

50100000-6 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów i podobnego sprzętu oraz podobne usługi

Dodatkowe kody CPV

50112000-3 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji samochodów; 50112100-4 - Usługi w zakresie napraw samochodów; 50116100-2 - Usługi w zakresie napraw układu elektrycznego; 50112200-5 - Usługi w zakresie konserwacji samochodów; 50114000-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji ciężarówek; 50630000-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów wojskowych

Szacunkowa wartość zamówienia

154 456 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Zamawiający nie żąda od Wykonawców wniesienia wadium zgodnie z art. 97 ust. 2 ustawy Pzp. Oferta nie musi być zabezpieczona wadium. Zasady finansowe: określone w paragrafie 3 ogólnych warunków umowy (załącznika nr 5 do SWZ). Rozliczenia dotyczące przedmiotu zamówienia dokonywane będą w walucie polskiej. Zapłata należności za wykonaną usługę naprawy lub wykonania przeglądu okresowego danego pojazdu nastąpi w formie polecenia przelewu z rachunku bankowego Zamawiającego na rachunek bankowy Wykonawcy umieszczony na fakturze, w terminie 21 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury wraz z dokumentami wymaganymi treścią projektowanych postanowień umowy (załącznika nr 5 do Specyfikacji Warunków Zamówienia - dalej zwanej SWZ). Za dzień zapłaty uważa się datę prawidłowego obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. Zamawiający żąda od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w kwocie stanowiącej: 5% wartości całkowitego wynagrodzenia brutto za przedmiot umowy (określonego w § 3 ust. 2 projektowanych postanowień umowy – zał. nr 5 do SWZ). Szczegóły w Rozdziale V i XVIII SWZ

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-17 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  • 3)
    zgodnie z art. 118 ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów - zał. nr 6 do SWZ – jeżeli dotyczy;
  • 4)
    przedmiotowe środki dowodowe - nie dotyczy;
  • 5)
    pełnomocnictwo do działania innych/ej osób/y w imieniu Wykonawcy w oryginale lub poświadczonej kopii pełnomocnictwa (cyfrowe odwzorowanie) - jeżeli dotyczy;
  • 6)
    pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego – jeżeli dotyczy;
  • 7)
    uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa - jeżeli dotyczy;
  • 8)
    W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, zamawiający żąda od wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Oświadczenia i dokumenty składane przez wykonawcę na żądanie Zamawiającego: 8. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie - nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, tj.: 8.1. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu określonego w art. 112 ust. 2 pkt. 4) ustawy Pzp dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej; Zamawiający zażąda przedstawienia: 8.1.1. wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - wzór wykazu stanowi Załącznik Nr 8 do SWZ.
  • 9.
    Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie - nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia, tj.:
  • 9.1.
    informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, c) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy Pzp, d) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy Pzp, dotyczącej ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu, e) art. 109 ust. 1 pkt 3 ustawy, dotyczącej skazania za przestępstwo lub ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 9.2. oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór oświadczenia stanowi zał. nr 3 do SWZ;
  • 9.3.
    W przypadku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, Wykonawca może złożyć wraz z oświadczeniem dokumenty lub informacje, potwierdzające, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – oświadczenie składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie, podpisane przez osoby upoważnione do reprezentacji danego Wykonawcy. Oświadczenie musi potwierdzać brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje brak podstaw do wykluczenia.
  • 9.4.
    zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
  • 9.5.
    zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
  • 9.6.
    odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia Informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał w Jednolitym Europejskim Dokumencie Zamówienia (JEDZ) dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
  • 9.7.
    oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego w ogłoszeniu o zamówieniu i SWZ. Wzór oświadczenia stanowi zał. nr 4 do SWZ (dla Wykonawcy/Wykonawców wspólnie ubiegających się), zał. nr 4a do SWZ (dla podmiotu udostępniającego zasoby – jeżeli dotyczy)
    Niepodleganie wykluczeniu w zakresie następujących podstaw wykluczenia, o ile zostały wskazane przez Zamawiającego w SWZ i niniejszym ogłoszeniu:
  • 1)
    art. 108 ust. 1 pkt 1–5 ustawy Pzp,
  • 2)
    art. 109 ust. 1 pkt 1, 2, 3, 4 ustawy Pzp,
    może zostać potwierdzone:
  • 1)
    podmiotowymi środkami dowodowymi wskazanymi w Rozdziale VIII pkt 9 SWZ oraz w niniejszym ogłoszeniu, składanymi na wezwanie zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp;
  • 2)
    ważnym certyfikatem wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu w zakresie danej podstawy wykluczenia, a dane zawarte w oświadczeniu JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie.
    Zamawiający nie przewiduje korzystania z uprawnienia, o którym mowa w art. 124 ust. 4 ustawy Pzp.

Oferta nie musi być zabezpieczona wadium.
Zasady finansowe: określone w paragrafie 3 ogólnych warunków umowy (załącznika nr 5 do SWZ).
Rozliczenia dotyczące przedmiotu zamówienia dokonywane będą w walucie polskiej.
Zapłata należności za wykonaną usługę naprawy lub wykonania przeglądu okresowego danego pojazdu nastąpi w formie polecenia przelewu z rachunku bankowego Zamawiającego na rachunek bankowy Wykonawcy umieszczony na fakturze, w terminie 21 dni od daty otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury wraz z dokumentami wymaganymi treścią projektowanych postanowień umowy (załącznika nr 5).
Zamawiający żąda od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w kwocie stanowiącej:
5% wartości całkowitego wynagrodzenia brutto za przedmiot umowy (określonego w § 3 ust. 2 projektowanych postanowień umowy – zał. nr 5 do SWZ).

  1. 1.
    Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 Pzp, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
  2. 2.
    Na podstawie art. 74 ust. 3 ustawy Pzp – w przypadku gdy wniesienie żądania dotyczącego prawa, o którym mowa w art. 18 ust.1 rozporządzenia 2016/679, spowoduje ograniczenie przetwarzania danych osobowych zawartych w protokole postępowania lub załącznikach do tego protokołu, od dnia zakończenia
    postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający nie udostępnia tych danych, chyba że
    zachodzą przesłanki, o których mowa w art. 18 ust. 2 rozporządzenia 2016/679.
    Udostępnianie, o którym mowa w art. 74 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, ma zastosowanie do
    wszystkich danych osobowych, z wyjątkiem danych, o których mowa w art. 9 ust. 1
    rozporządzenia 2016/679, zebranych w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
    Ograniczenia zasady jawności, o których mowa w art. 74 ust. 3 i art. 18 ust. 3–6 ustawy Pzp,
    stosuje się odpowiednio. Na podstawie art. 19 ust. 4 ustawy Pzp - Zamawiający informuje o
    ograniczeniach stosowania przepisów rozporządzenia 2016/679, o których mowa w art. 19
    ust. 2 i 3 ustawy Pzp: a) skorzystanie przez osobę, której dane osobowe dotyczą, z
    uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016
    /679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia ani zmianą
    postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą. b)
    w postępowaniu o udzielenie zamówienia zgłoszenie żądania ograniczenia przetwarzania, o
    którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych
    osobowych do czasu zakończenia tego postępowania. Zamawiający zobowiązuje wykonawcę
    do złożenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oświadczenia o
    wypełnieniu przez niego obowiązków informacyjnych przewidzianych w art. 13 lub art. 14
    RODO
  3. 3.
    Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
    Niniejsze postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tj.: za pośrednictwem Platformy Zakupowej oraz poczty elektronicznej.
    Adres Platformy zakupowej oraz skrzynki elektronicznej:
    Platforma zakupowa funkcjonuje pod adresem:
    https://platformazakupowa.pl/pn/41blsz
    Adres skrzynki elektronicznej: 41blsz.przetargi@ron.mil.pl
    W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/41blsz
    Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp – w postępowaniu
    o udzielenie zamówienia lub konkursie o wartości równej lub przekraczającej progi unijne ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej.
    Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp ofertę oraz Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej - za pośrednictwem Platformy Zakupowej działającej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/41blsz
    Strona dotycząca tego postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1356241
    Zamawiający informuje, że składanie wniosków o wyjaśnienie Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz wymiana innej korespondencji może odbywać się również za pomocą skrzynki elektronicznej: 41blsz.przetargi@ron.mil.pl
    Zamawiający informuje, że poczta elektroniczna nie jest środkiem komunikacji do złożenia oferty, ponieważ istnieje obowiązek jej zaszyfrowania i uniemożliwienia otwarcia ofert przed wyznaczonym terminem otwarcia ofert.
    Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub cyfrowych odwzorowań dokumentów wystawionych przez upoważnione podmioty jako dokument w postaci papierowej za pomocą poczty elektronicznej, na adres e-mail: 41blsz.przetargi@ron.mil.pl, z zastrzeżeniem, że oferta oraz wszystkie dokumenty wymagane wraz z ofertą muszą wpłynąć na wskazaną powyżej Platformę Zakupową, a nie na wskazaną pocztę elektroniczną.
  4. 4.
    Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl (dane na temat specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych), tj.:
    a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s,
    b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
    c) zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome, FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki,
    d) komunikacja z platformazakupowa.pl jest szyfrowana z wykorzystaniem protokołu TLS 1.3.
    e) Czas odbioru danych przez platformę zakupową jest zsynchronizowany z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce wyznaczonym przez serwery czasu Głównego Urzędu Miar z użyciem protokołu NTP.
  5. 5.
    Procedura odwrócona:
  6. 5.
    1 Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
  7. 6.
    Przewidywane zmiany umowy - zostały określone w paragrafie 11 ogólnych warunków umowy - załącznika nr 5 do SWZ.
  8. 7.
    Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp – tzn. zamówień na dodatkowe usługi.
  9. 8.
    Wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia publicznego:
  10. 8.1.
    Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, na zasadach określonych w art. 58 ustawy Pzp.
  11. 8.2.
    W tym przypadku, wykonawcy ustanawiają, pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W przypadku, o którym mowa Wykonawca musi złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo uprawniające do wykonywania określonych czynności w postępowaniu o udzieleniu zamówienia publicznego na zasadach określonych w SWZ.
  12. 8.3.
    Zamawiający nie wymaga od wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiadania określonej formy prawnej w celu złożenia oferty. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
  13. 8.4.
    Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców. Dokumenty składane przez członków konsorcjum czy wspólników spółki cywilnej,
    w tym oświadczenia muszą być podpisane przez wyznaczonego pełnomocnika lub osobę upoważnioną do reprezentowania danego podmiotu. W toku postępowania wszelka korespondencja ze strony Zamawiającego będzie kierowana do pełnomocnika danego podmiotu ubiegającego się wspólnie o zamówienie.
  14. 8.5.
    Wymagania dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców, wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, na zasadach określonych w art. 58 ustawy Pzp.
  15. 8.6.
    Zgodnie z art. 117. ust. 3 ustawy Pzp - w odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
  16. 8.7.
    Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni wykonawcy – według wzoru – załącznika Nr 10 do SWZ.
  17. 8.8.
    Warunek dotyczący niepodleganiu wykluczeniu z postępowania musi być spełniony przez każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Natomiast warunki udziału w postępowaniu określone w rozdziale VI pkt 3.3. SWZ, powinien spełniać co najmniej jeden z tych wykonawców albo wszyscy ci wykonawcy wspólnie. Dokumenty i oświadczenia potwierdzające brak podstaw wykluczenia składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
    W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) oraz oświadczenie (załącznik nr 12 do SWZ) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie w zakresie braku podstaw wykluczenia.
  18. 9.
    Spełnianie warunków poprzez poleganie na potencjale „podmiotów udostępniających zasoby”:
  19. 9.1.
    Zgodnie z art. 118 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
  20. 9.2.
    Zgodnie z art. 118 ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, podpisane przez osoby upoważnione do reprezentacji tych podmiotów.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 17.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
41 Baza Lotnictwa Szkolnego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dęblin.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 154 456 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50100000-6 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji pojazdów i podobnego sprzętu oraz podobne usługi. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.