AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B

Zamawiający Lotnicza Akademia Wojskowa (Dęblin, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B”. Termin składania ofert upływa 3 września 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Lotnicza Akademia WojskowaDęblin, Lubelskie (powiat Rycki →)opublikowano 25 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
3 września 2026, 11:00
16h
Konkurencyjność
~2,7 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena50%Czas realizacji remontu głównego (w tygodniach)35%Cena roboczogodziny obsługi nieplanowej (brutto)5%Cena weryfikacji silnika (brutto)5%Upust/marża dla części zamiennych wyrażony w procentach5%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    25 sierpnia 2026

    Termin ofert: 3 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 3 września 2026 roku o godzinie 11:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 50%, Czas realizacji remontu głównego (w tygodniach) 35%, Cena roboczogodziny obsługi nieplanowej (brutto) 5%, Cena weryfikacji silnika (brutto) 5%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 3 orzeczenia z postępowaniami tego zamawiającego; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono.
  • W tej branży w województwie lubelskim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 2,9 ofert, wobec 2,1 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Lotnicza Akademia Wojskowa

1.3.)Oddział zamawiającego

Lotnicza Akademia Wojskowa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 060059216

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dywizjonu 303 nr 35

1.5.2.)Miejscowość

Dęblin

1.5.3.)Kod pocztowy

08-521

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 261 519 685

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

a.murawska@law.mil.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wojsko-polskie.pl/law/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dffe90a5-6727-45df-88a0-4801ead999ad

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00405516

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00079527/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Naprawy/ obsługi techniczne samolotów

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.law.mil.pl/pn/law/demand/315290/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://zamowienia.law.mil.pl/pn/law/demand/315290/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

zgodnie z SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

Zp/tp/21/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B
Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania remontu głównego jednego silnika Continental IO-240B 32 B do samolotu Diamond DA20-C1.
Zamawiający informuje, że w ramach opcji może zostać uruchomiona usługa wykonania remontu głównego dodatkowych dwóch silników Continental IO-240B 32 B do samolotu Diamond DA20-C1, w okresie trwania umowy w zależności od potrzeb Zamawiającego.
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 3 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie zgodnie z zapisami zawartymi we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

50211000-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji statków powietrznych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

50211212-6 - Usługi w zakresie napraw silników statków powietrznych

50211310-3 - Usługi w zakresie przywracania silników statków powietrznych do stanu użytkowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zamawiający informuje, że w ramach opcji może zostać uruchomiona usługa wykonania remontu głównego dodatkowych dwóch silników Continental IO-240B 32 B do samolotu Diamond DA20-C1, w okresie trwania umowy w zależności od potrzeb Zamawiającego.
Maksymalna wartość dot. prawa opcji wynosi:
1) dla drugiego silnika:
a) maksymalna kwota na remont główny silnika zostanie wyceniona przez potencjalnego Wykonawcę w formularzu ofertowym;
b) maksymalna kwota (wynikająca z szacowania) na usuwanie niesprawności wynikłych w trakcie remontu głównego wynosi: 61 561,57 zł brutto;
2) dla trzeciego silnika:
a) maksymalna kwota na remont główny silnika zostanie wyceniona przez potencjalnego Wykonawcę w formularzu ofertowym;
b) maksymalna kwota (wynikająca z szacowania) na usuwanie niesprawności wynikłych w trakcie remontu głównego wynosi: 61 561,57 zł brutto.
Termin wykonania remontów głównych dla kolejnych dwóch silników, w razie uruchomienia prawa opcji, wynosi:
1) dla drugiego silnika: zgodnie z treścią złożonej oferty (czas realizacji remontu głównego jest jednym z kryteriów oceny oferty), ale nie dłużej niż do 16 tygodni od daty przekazania silnika (uruchomienie do 30.11.2026 r.);
2) dla trzeciego silnika: zgodnie z treścią złożonej oferty (czas realizacji remontu głównego jest jednym z kryteriów oceny oferty), ale nie dłużej niż do 16 tygodni od daty przekazania silnika (uruchomienie do 31.03.2027 r.).

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

112 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

50

4.3.4.)Rodzaj kryterium

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Czas realizacji remontu głównego
(w tygodniach)

4.3.6.)Waga

35

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena roboczogodziny obsługi nieplanowej (brutto)

4.3.6.)Waga

5

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena weryfikacji silnika
(brutto)

4.3.6.)Waga

5

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Upust/marża dla części zamiennych wyrażony w procentach

4.3.6.)Waga

5

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Zgodnie z SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zgodnie z SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z par. 15 wzoru umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-03 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://zamowienia.law.mil.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-03 11:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-02

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50211000-7Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 03.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Lotnicza Akademia Wojskowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dęblin.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50211000-7 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji statków powietrznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.