Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
JSK Architekci Sp. z o. o.· Warszawa
Umowa zawarta
22 lipca 2026
ZakończoneTEDWynik konkursu (UE)
Wynik konkursu

Konkurs architektoniczno – urbanistyczny na opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania nieruchomości przy ul. Sobieskiego 100 w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Zamawiający Zarząd Mienia m.st. Warszawy (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Konkurs architektoniczno – urbanistyczny na opracowanie koncepcji architektonicznej…”, wybierając ofertę wykonawcy JSK Architekci Sp. z o. o.

Zamawiający: Zarząd Mienia m.st. WarszawyWarszawa, Mazowieckieopublikowano 17 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 259 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik konkursu

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Zarząd Mienia m.st. Warszawy

NIP

5252248481

Adres

ul. ul. Jana Kazimierza 62, 01-248 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Konkurs architektoniczno – urbanistyczny na opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania nieruchomości przy ul. Sobieskiego 100 w dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

Dodatkowe kody CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu; 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją; 71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Inne – wielokrotne

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Wybrany wykonawca

JSK Architekci Sp. z o. o., Warszawa

Data wyboru wykonawcy

2026-07-22Z

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Konkurs jest Konkursem realizacyjnym, tzn. w którym są przyznawane nagrody pieniężne oraz zaproszenie Uczestnika / Uczestników występujących wspólnie, którzy złożyli wybraną Pracy Konkursowej do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w celu wykonania usługi na podstawie wybranej Pracy Konkursowej. Przedmiot usługi został opisany w Załączniku nr Z.10 Istotne postanowienia, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego.
  2. 2.
    Przyjęte w Opracowaniach Studialnych oraz Pracach Konkursowych rozwiązania muszą być zgodnie z przepisami prawnymi mającymi zastosowanie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej w zakresie, w jakim mają zastosowanie do koncepcyjnych rozwiązań projektowych.
  3. 3.
    Konkurs prowadzony jest w procedurze Konkursu dwuetapowego ograniczonego, tj.:
  4. 1)
    podmioty zainteresowane udziałem w Konkursie składają Wnioski o dopuszczenie do udziału w Konkursie zgodnie z postanowieniami Rozdziału 9 Regulaminu, w terminie określonym w Harmonogramie Konkursu,
  5. 2)
    Zamawiający dopuszcza do udziału w Konkursie i zaprasza do składania Opracowań Studialnych Uczestników Konkursu spełniających wymagania określone przez Zamawiającego w Rozdziale 7 Regulaminu,
  6. 3)
    Składanie Opracowań Studialnych przez Uczestników Konkursu zaproszonych do składania Opracowań Studialnych, na podstawie wniosków o dopuszczenie, w terminie określonym w harmonogramie Konkursu. Zakres rzeczowy, forma opracowania oraz sposób prezentacji Opracowań Studialnych zostały określone w Rozdziale 11 Regulaminu Zakres rzeczowy i forma opracowania oraz sposób prezentacji Opracowania Studialnego,
  7. 4)
    Ocena przez Sąd Konkursowy zanonimizowanych Opracowań Studialnych na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale 12 Regulaminu oraz wyłonienie maksymalnie pięciu (5) najlepszych Opracowań Studialnych, odpowiadających wymaganiom określonym w Regulaminie, które zostaną zakwalifikowane do Etapu II Konkursu - składanie Prac Konkursowych,
  8. 5)
    Zaproszenie do składania Prac Konkursowych Uczestników Konkursu, których Opracowania Studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu,
  9. 6)
    składanie Prac Konkursowych przez Uczestników Konkursu, których Opracowania Studialne zostały zakwalifikowane do Etapu II Konkursu w terminie określonym w Harmonogramie Konkursu. Zakres rzeczowy, forma opracowania oraz sposób prezentacji Prac Konkursowych zostały określone w Rozdziale 14 Regulaminu Zakres rzeczowy i forma opracowania oraz sposób prezentacji Pracy Konkursowej,
  10. 7)
    ocena zanonimizowanych Prac Konkursowych przez Sąd Konkursowy odbywa się na podstawie kryteriów określonych w Rozdziale 15 Ocena Prac Konkursowych, a wybór najlepszej Pracy Konkursowej (I Nagroda) i przyznanie pozostałych Nagród zgodnie z postanowieniami Rozdziału 16 Nagrody i ogłoszenie wyników,
  11. 8)
    Kierownik Zamawiającego zatwierdza rozstrzygnięcie Konkursu oraz zawiadamia Uczestników Konkursu i oficjalne ogłasza wyniki Konkursu,
  12. 9)
    następuje uprawomocnienie się wyników rozstrzygnięcia Konkursu.
  13. 4.
    W terminie określonym w harmonogramie Uczestnik Konkursu, zaproszony do składania Opracowania Studialnego może złożyć jedno Opracowanie, zaś Uczestnik Konkursu, zaproszony do składania Pracy Konkursowej, może złożyć jedną Pracę.

W Konkursie złożono 24 wnioski o dpuszczeni do udziału w konkursie. Do składania Opracowań studialnych zaproszono 14 Uczestników. Sąd Konkursowy dokonał oceny poszczególnych koncepcjina podstawie kryteriów określonych w Regulaminie Konkursu, głosując zgodnie z Regulaminem pracy Sądu Konkursowego. Do II etapu Konkursu Sąd Konkursowy zakwalifikował 5 Opracowań Studialnych o następujących kodach identyfikacyjnych nadanych przez Uczestników: 102728, 748512, 178762, 729863, 248769.
5 złożonych Prac Konkursowych było ocenianych zgodnie z kryteriami określonymi w Regulaminie Konkursu. Sąd zdecydował o przyznaniu I i II nagrody oraz dwóch wyróżnień, a także nie przyznaniu III nagrody. Sąd zdecydował o nastęującym podziale przeznaczonej na nagrody kwoty:
I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 100 000,00 zł brutto oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na szczegółowe opracowanie koncepcji konkursowej otrzymuje Praca z kodem nadanym przez Uczestnika 102728 (kod nadany przez Sekretariat Konkursu: 001) autorstwa: JSK Architekci Sp. z o.o., ul. Żwirki i Wigury 18, 02-092 Warszawa. Skład zespołu autorskiego Uczestnika: Mariusz Rutz, Zbigniew Pszczulny, Mikołaj Twardowski, Kinga Batte, Jakub Pieńkowski, Delfina Żółtowska, Michał Dezór, Kamil Kowalski.
II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 70 000,00 zł brutto otrzymuje Praca z kodem nadanym przez Uczestnika 729863 (kod nadany przez Sekretariat Konkursu: 008) autorstwa: BOGUMIŁ KIDZIAK ARCHITEKCI sp. z o.o., ul. Mokotowska 67 / 61, 00-530 Warszawa. Skład zespołu autorskiego Uczestnika: Bogumił Kidziak, Wojciech Zabłocki, Zofia Witkowska, Jan Wierzchowski.
Wyróżnienie nr 1. w wysokości 35 000,00 zł brutto otrzymuje Praca z kodem nadanym przez Uczestnika 748512 (kod nadany przez Sekretariat Konkursu: 004) autorstwa: 22ARCHITEKCI sp. z o. o., ul. Jakubowska 14/U1, 03-902 Warszawa. Skład zespołu autorskiego Uczestnika: Maciej Kowalczyk, Aleksandra Zubelewicz – Lada, Aleksander Drzewiecki, Michał Tatjewski, Alicja Kanigowska, Mark Szełgunow, Paweł Gumuła, Maksymilian Jaszczuk, Zofia Konarowska, Mateusz Robak, Zofia Gancarczyk, Julia Sobieraj z Warszawy oraz Joanna Rayss (Gdańsk) i Zuzanna Mielczarek (Warszawa).
Wyróżnienie nr 2. w wysokości 35 000,00 zł brutto otrzymuje Praca z kodem nadanym przez Uczestnika 248769 (kod nadany przez Sekretariat Konkursu: 011) autorstwa: WXCA GROUP sp. z o.o., ul. Bracka 18 lok. 62, 00-028 Warszawa. Skład zespołu autorskiego Uczestnika: Szczepan Wroński, Małgorzata Bonowicz, Andrzej Bulanda, Zlata Hrabtsevich, Gabriela Siljanoska, Michał Sokołowski, Seweryn Trzyna, Mateusz Zawadzki oraz Wiktor Kowalski, Cezary Kosterski, Magdalena Pawelczak, Jan Cieśla i arch. kraj. Natalia Budnik.

Członkowie sądu konkursowego: 1)arch.Grzegorz Kaczmarowski,2)arch.Katarzyna Rokicka-Müller,3)Karolina Bober4)Jarosław Węgrzyn,5)arch.Aneta Wardzińska-Siczek,6)Jacek Kisiel,7)arch.Tomasz Pniewski,8)arch.Beata Marczak-Wacławek,9)arch.Sylwia Eymontt ,10)arch.Tomasz Urbański,11)inż.bud.Rafał Sawicki,12)arch.kraj.Agnieszka Rybka. Sędzia rezerwowa-arch. Małgorzata Borys.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Mienia m.st. Warszawy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JSK Architekci Sp. z o. o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.