AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy drogi gminnej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)”

Zamawiający Gmina Tomaszów Lubelski (Tomaszów Lubelski, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy drogi gminnej wraz z…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Tomaszów LubelskiTomaszów Lubelski, Lubelskie (powiat Tomaszowski →)opublikowano 3 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 259 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
11 września 2026, 10:00
6d 9h
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    03 września 2026

    Termin ofert: 11 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 11 września 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy drogi gminnej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie: podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w 2025 r.
  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,9 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 18% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tomaszów Lubelski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950369089

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

29 -go Listopada 9

1.5.2.)Miejscowość

Tomaszów Lubelski

1.5.3.)Kod pocztowy

22-600

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 (84) 66 43 085

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@tomaszowlubelski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugtomaszowlubelski.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy drogi gminnej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-01f2187c-e69d-493d-b484-0bb44eec829d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419700

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045302/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 „Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla budowy dróg gminnych wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://tomaszowlubelski.ezamawiajacy.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://tomaszowlubelski.ezamawiajacy.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

11.11 Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
- zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wydanej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net;
- podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę;
- certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny
w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”).
11.12 Zamawiający wskazuje, że dopuszczalne formaty przesyłanych plików
(o wielkości do 100 MB) ujęte są w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 1557), tj. w rozporządzeniu Rady Ministrów z dn. 9.11.2017 r. w sprawie krajowych ram interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych( t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2247 ze zm.) - z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych.
11.13 Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru
danych tj.:
- plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, wi-doczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Moż-liwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Za-mawiającego po upływie terminu otwarcia ofert.
- znaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokład-ny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizo-wanego odpowiednim źródłem czasu.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IT.271.2.24.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa drogi gminnej nr 127558L w miejscowości Rogóźno-Kolonia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej budowy drogi gminnej w miejscowości Rogóźno-Kolonia od drogi gminnej nr 111749L do drogi wojewódzkiej nr 853L wzdłuż ciągu drogowego na działkach o numerach ewidencyjnych 598, 701, 764 łącznie ok. 1400 metrów. Lokalizację projektowanego odcinka drogi przedstawiono na załączniku graficznym do postępowania. Wstępnie zakłada się zaprojektowanie drogi gminnej o nawierzchni bitumicznej, jezdnia o szerokości 5 m, obustronne pobocza z kruszywa naturalnego, odwodnienie drogi. Na całej długości drogi konieczność poszerzenia pasa drogowego w ramach decyzji ZRID.

4.2.6.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

17.1 Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie następujących kryteriów oceny ofert:

Lp. Nazwa kryterium Znaczenie kryterium (w %)
1 Cena (Pc) 100
2
Ra-zem:
100

Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.

17.2 Punkty za kryterium „Cena” zostaną obliczone według wzoru:
Cn
PC = ------- x 100 pkt
Cb
gdzie,
PC - ilość punktów za kryterium cena,
Cn - najniższa cena brutto ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,
Cb – cena brutto oferty badanej.

W kryterium „Cena”, oferta z najniższą ceną otrzyma 100 punktów a pozostałe oferty po matematycznym przeliczeniu w odniesieniu do najniższej ceny odpowiednio mniej. Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku.

Punkty obliczone zostaną z dokładnością do 2 miejsc po przecinku.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1)Wykonawca winien wykazać, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie

wykonał należycie minimum jedno zadanie polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej na budowę lub przebudowę w zakresie dróg (o nawierzchni bitumicznej lub betonowej) o długości min. 500 mb (jako jeden odcinek). Przez jedno zadanie należy rozumieć zadanie świadczone na rzecz jednego Zleceniodawcy na podstawie jednej umowy. Okres wyrażony powyżej w latach (w okresie ostatnich 5 lat) liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert. W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu w ww. zakresie wykonawca może wykazać te same osoby w kilku częściach, w sytuacji gdy składa ofertę na więcej niż 1 część zamówienia. 2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować w okresie wykonywania zamówienia i skierują do jego realizacji osobę posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności inżynieryjnej drogowej. W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu w ww. zakresie wykonawca może wykazać te same osoby w kilku częściach, w sytuacji gdy składa ofertę na więcej niż 1 część zamówienia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a) wykazu usług wykonanych nie wcześniej niż
w okresie ostatnich 5 lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz
z podaniem ich rodzaju, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane (sporządzonego zgodnie z Załącznikiem Nr 7 do SWZ), oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4. ppkt. 1) SWZ,
b) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych
za świadczenie usług projektowania wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami sporządzonego zgodnie z Załącznikiem Nr 8 do SWZ – w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4. ppkt. 2) SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

10.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania
w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
10.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) oświadczenia o których mowa w pkt. 8.1 SWZ składa z ofertą każdy
z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
b) w przypadku, o którym mowa w rozdziale 6.3 SWZ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. W przypadku gdy ofertę składa spółka cywilna, a pełen zakres prac wykonają wspólnicy wspólnie
w ramach umowy spółki oświadczenie powinno potwierdzać ten fakt. Oświadczenie należy złożyć wg wymogów Załącznika Nr 6 do SWZ.
c) zobowiązani są oni na wezwanie Zamawiającego, złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 8.3.1 SWZ składa odpowiednio Wykonawca/Wykonawcy, który/którzy wykazuje/-ą spełnienie warunku
10.3. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się
o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy
w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

21.1 Projekt umowy stanowi Załącznik Nr 2 do SWZ.
21.2 Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy, na podstawie art. 454-455 ustawy Pzp oraz postanowień Projektu umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-11 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://tomaszowlubelski.ezamawiajacy.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-11 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 11.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Tomaszów Lubelski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tomaszów Lubelski.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.