„Świadczenie usług przewozowych w komunikacji miejskiej organizowanej przez Miasto Kielce – Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach, na obszarze Miasta Kielce oraz gmin objętych porozumieniami międzygminnymi”.
Zamawiający Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach (Kielce Miasto Na Prawach Powiatu) prowadzi postępowanie „Świadczenie usług przewozowych w komunikacji miejskiej organizowanej przez Miasto Kielce…”. Termin składania ofert upływa 16 września 2026, 11:00. Planowany budżet: 960 000 000 zł. Wadium: 5 000 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 960 000 000 zł
- Wadium
- 5 000 000 zł
- Termin składania ofert
- 16 września 2026, 11:0014d 11h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=5187, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,7 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
15 lipca 2026
Termin ofert: 25 sierpnia 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
13 sierpnia 2026
Nowy termin: 16 września 2026 11:00Zmienia wersję 490247-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresUsługi mają być świadczone przez 10 lat, w ilości rocznej 8.000.000 wozokilometrów, a wykonawca realizuje zamówienie osobiście.
- 2
ZakresZamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę kierowców autobusów, dyspozytorów oraz pracowników służby nadzoru ruchu i zastrzega kontrolę spełniania tego wymogu.
- 3
RyzykoZamawiający żąda zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 2% ceny ofertowej, a wadium można wnieść w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub spółdzielczej kasy, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych albo poręczeniach wskazanych podmiotów.
Kontekst Atlasu
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 2,2 oferty na postępowanie przy 33 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 55% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach |
| Adres | pl. Niepodległości 1, 25-001 KIELCE MIASTO NA PRAWACH POWIATU |
| Region (NUTS) | PL721 – Świętokrzyskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Świadczenie usług przewozowych w komunikacji miejskiej organizowanej przez Miasto Kielce – Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach, na obszarze Miasta Kielce oraz gmin objętych porozumieniami międzygminnymi”. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 960 000 000 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | I. Wymagania dotyczące wniesienia wadium. 1. Wadium w wysokości: 5 000 000 zł (słownie: pięć milionów złotych 00/100 groszy) należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 2.1. pieniądzu, 2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 2.3. gwarancjach bankowych; 2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych; .2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j.Dz.U.z 2023r.poz.462 ). II. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy. 1. Zamawiający żądać będzie od Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, wniesienia zabezpieczenia w wysokości 2% ceny ofertowej. Wykonawca wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy w jednej z poniższych form: 1.1. pieniądzu; 1.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 1.3. gwarancjach bankowych; 1.4. gwarancjach ubezpieczeniowych; 1.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-16 11:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.