Modernizacja systemów HIS, RIS, PACS wraz z ich integracją z krajowymi systemami e-zdrowia (P1, PUE, PUI) w ramach projektu pt.: „Cyfrowa transformacja WMCCP – nowoczesne technologie dla zdrowia”
Zamawiający Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Modernizacja systemów HIS, RIS, PACS wraz z ich integracją z krajowymi systemami…”. Termin składania ofert minął 2 października 2025, 10:00.
- Termin składania ofert
- 2 października 2025, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 504 686 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1559, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
28 sierpnia 2025
Termin ofert: 2 października 2025 10:00 - Sprostowanie
29 września 2025
Nowy termin: 14 października 2025 10:00Zmienia wersję 561879-2025
Otwórz ogłoszenie → - Sprostowanie
10 października 2025
Nowy termin: 24 października 2025 10:00Zmienia wersję 634079-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
23 października 2025
Nowy termin: 29 października 2025 10:00Zmienia wersję 666177-2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
08 stycznia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Modernizacja systemów HIS, RIS, PACS wraz z ich integracją z krajowymi systemami e-zdrowia (P1, PUE, PUI) w ramach projektu pt.: „Cyfrowa transformacja WMCCP – nowoczesne technologie dla zdrowia” |
| Główny Kod CPV | 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne |
| Część nr LOT-0001 | Modernizacja systemów HIS, RIS, PACS wraz z ich integracją z krajowymi systemami e-zdrowia (P1, PUE, PUI) w ramach projektu pt.: „Cyfrowa transformacja WMCCP – nowoczesne technologie dla zdrowia” |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zgodnie z art. 134 ust. 2 pkt 5 Pzp, Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 2. Zamawiający przewiduje wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % wartości brutto umowy. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający, działając na podstawie art. 257 ustawy Pzp przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
2. Zamawiający ubiega się o dofinansowanie projektu pt.: „Cyfrowa transformacja WMCCP – nowoczesne technologie dla zdrowia” w ramach Projektu Krajowy Plan odbudowy i Zwiększenia Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakoś systemu ochrony zdrowia – część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia. Numer naboru KPOD.07.03.-IP.10-0402/25.
3. Zamawiający zgodnie z art. 139 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu
4. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
5. Termin realizacji zamówienia: maksymalny termin zamówienia 90 dni od dnia zawarcia umowy. Termin realizacji zamówienia stanowi pozacenowe kryterium oceny ofert, zgodnie z treścią Rozdziału XXI SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.