Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich w ramach projektu pn. „Nowoczesne muzeum w zabytkowych murach – podniesienie atrakcyjności turystycznej Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie – Pomnika Historii, będącego świadectwem działalności Mikołaja Kopernika"
Zamawiający Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) prowadzi postępowanie „Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich w ramach projektu pn. Nowoczesne…”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 09:00. Planowany budżet: 55 435 828 zł. Wadium: 400 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 55 435 828 zł
- Wadium
- 400 000 zł
- Termin składania ofert
- 14 września 2026, 09:0011d 0h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2890, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
06 lipca 2026
Termin ofert: 17 sierpnia 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
09 lipca 2026
Zmienia wersję 461110-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
22 lipca 2026
Nowy termin: 19 sierpnia 2026 09:00Zmienia wersję 472542-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
05 sierpnia 2026
Nowy termin: 28 sierpnia 2026 09:00Zmienia wersję 507453-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
12 sierpnia 2026
Nowy termin: 31 sierpnia 2026 09:00Zmienia wersję 540452-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
25 sierpnia 2026
Nowy termin: 10 września 2026 09:00Zmienia wersję 557998-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
01 września 2026
Nowy termin: 14 września 2026 09:00Zmienia wersję 585173-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji jest rozbity na etapy: całość robót budowlanych i prac konserwatorskich wraz z dokumentacją odbiorową ma być wykonana w 900 dni od podpisania umowy, nie później niż do 30 czerwca 2029 r., a ostateczna decyzja o pozwoleniu na użytkowanie ma być uzyskana w 980 dni, nie później niż do 15 września 2029 r.
- 2
ZakresZakres obejmuje zagospodarowanie terenu, prace remontowo-budowlane, instalacje sanitarne, elektryczne i telekomunikacyjne, prace konserwatorskie wewnątrz, nadzór archeologiczny oraz konserwację wielu elewacji, murów, piwnic i elementów towarzyszących.
- 3
ZakresWskazano także możliwość udzielenia zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp oraz odniesienie do zasad finansowych w załączniku nr 8 do SWZ.
- 4
ZakresZamówienie przewiduje prowadzenie prac pielęgnacyjnych szaty roślinnej po wykonaniu w terenie przez okres jednego roku, a ten zakres nie jest objęty dofinansowaniem.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie |
| NIP | 7390200175 |
| Adres | ul. Zamkowa 2, 10-074 Olsztyn |
| Region (NUTS) | PL622 – Warmińsko-mazurskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich w ramach projektu pn. „Nowoczesne muzeum w zabytkowych murach – podniesienie atrakcyjności turystycznej Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie – Pomnika Historii, będącego świadectwem działalności Mikołaja Kopernika" |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej |
| Dodatkowe kody CPV | 45212354-2 - Roboty budowlane w zakresie zamków; 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne; 45454000-4 - Roboty restrukturyzacyjne; 45454100-5 - Odnawianie; 45262710-1 - Konserwacja fresków; 45453100-8 - Roboty renowacyjne; 45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej; 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków; 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne; 45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych; 45262522-6 - Roboty murarskie; 45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych; 45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu; 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe; 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45320000-6 - Roboty izolacyjne; 45442100-8 - Roboty malarskie; 42520000-7 - Urządzenia wentylacyjne; 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych; 45313100-5 - Instalowanie wind; 45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych; 45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych; 45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego; 45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych; 45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej; 45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń; 45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów; 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych; 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego; 45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne; 45262426-3 - Roboty przy wbijaniu pali; 45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków; 45212330-8 - Roboty budowlane w zakresie bibliotek; 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 55 435 828 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w terminie do dnia 14.09.2026 r. do godz. 09:00 wysokości: 400 000,00 zł (czterysta tysięcy zł) 2. Wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą zgodnie z § XII ust.1 SWZ. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, tj. 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy numer rachunku 52 1030 1218 0000 0000 9051 2002 Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy zamawiającego najpóźniej przed upływem terminu składania ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy zamawiającego). 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt 2-4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji (zamawiającego), gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib. Beneficjentem wskazanym w gwarancji lub poręczeniu musi być MUZEUM WARMII I MAZUR W OLSZTYNIE, ul. Zamkowa 2, 10-074 Olsztyn, 2) musi wskazywać nazwę postępowania, 3) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem, 4) kwotę gwarancji/poręczenia, 5) termin ważności gwarancji/poręczenia, 6) musi zawierać nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty kwoty wadium na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, 7) nie może wprowadzać żadnych dodatkowych warunków, od spełnienia których zależy spełnienie świadczeń z tytułu udzielonej gwarancji lub poręczenia, 6. W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp. 7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 3 pkt 2-4, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli: 1) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 128 ust. 1 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 ustawy Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2) Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, którego oferta została wybrana. 8. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: 1) upływu terminu związania ofertą; 2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 9. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium Wykonawcy: 1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 2) którego oferta została odrzucona; 3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 4) po unieważnieniu postępowania w przypadku, gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 10. Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w ust. 9, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp. 11. Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę. 12. Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. 13. Wadium wnoszone w formie, o której mowa w ust. 3 pkt 2-4 nie może zawierać zapisów o jej automatycznym wygaśnięciu przed upływem terminu związania ofertą, w momencie wystąpienia podstaw zwrotu wadium - z pominięciem czynności zwrotu przypisanej zamawiającemu w art. 98 ust. 5 ustawy Pzp. 14. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu - dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-14 09:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).