Dostawa i montaż windy w ramach projektu pn. „Wyposażenie Muzeum Prus Górnych w Morągu w windę osobową”
Zamawiający Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Dostawa i montaż windy w ramach projektu pn. Wyposażenie Muzeum Prus Górnych w Morągu w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
31 lipca 2026
Termin ofert: 24 sierpnia 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
14 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
19 sierpnia 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MUZEUM WARMII I MAZUR W OLSZTYNIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 510989163 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Zamkowa 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Olsztyn |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 10-074 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | + 48 89 527 95 96 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@muzeum.olsztyn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://muzeum.olsztyn.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Rekreacja, kultura i religia |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00398276 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-08-19 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00373590 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IX - POZOSTAŁE INFORMACJE |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 9.1. | Informacje dodatkowe Przed zmianą | I. Dodatkowe przesłanki wykluczenia: 6. Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się o którym mowa w § 8 ust. 6 SWZ. 7. Wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności, o których mowa w ust. 6. 8. W przypadku wykonawcy wykluczonego na podstawie ust. 6, zamawiający odrzuca ofertę wykonawcy podlegającego wykluczeniu na podstawie ust. 6 zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy Pzp. II. Dotyczy sekcji IV pkt 4.2.10.) Ogłoszenia - Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 100 dni od dnia podpisania umowy, z tym że nie później niż do 30.11.2026 r. 2. Jeżeli termin wynikający z liczby dni, o której mowa w ust. 1, przypada po dniu 30.11.2026 r., za ostateczny termin wykonania zamówienia uznaje się dzień 30.11.2026 r. 3. Jeżeli termin wynikający z liczby dni, o której mowa w ust. 1, przypada przed 30.11.2026 r., za ostateczny termin wykonania zamówienia uznaje się 100 dzień liczony od dnia podpisania umowy. 4. Termin, o którym mowa w ust. 1, oznacza w szczególności dostarczenie dźwigu (windy), jego instalację oraz odbiór przez UDT wraz z wydaniem decyzji o dopuszczeniu dźwigu do eksploatacji. 5. Wskazanie dat granicznych, o których mowa w ust. 1, jest uzasadnione obiektywnymi okolicznościami związanymi z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Infrastruktura kultury oraz współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz koniecznością jego rozliczenia w terminach wynikających z umowy o dofinansowanie. 6. Szczegółowe postanowienia dotyczące terminu realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ. II. Dotyczy sekcji V pkt 5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów: 4) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu przez podmiot udostępniający zasoby, jeżeli Wykonawca polega na zasobach podmiotu trzeciego w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 2C do SWZ; 5) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/usługi wykonają poszczególni Wykonawcy - załącznik nr 2D do SWZ. Oświadczenie to jest podmiotowym środkiem dowodowym , 6) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania : a) Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w pkt 6, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; Z uwagi na ograniczona liczbę znaków wszystkie wymagane dokumenty składane wraz z oferta zostały określone w §11 ust.12 SWZ Po zmianie: I. Dodatkowe przesłanki wykluczenia: 6. Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się Wykonawcę o którym mowa w § 8 ust. 6 SWZ. 7. Wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności, o których mowa w ust. 6. 8. W przypadku wykonawcy wykluczonego na podstawie ust. 6, zamawiający odrzuca ofertę wykonawcy podlegającego wykluczeniu na podstawie ust. 6 zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy Pzp. II. Dotyczy sekcji IV pkt 4.2.10.) Ogłoszenia - Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie 100 dni od dnia podpisania umowy, z tym że nie później niż do 30.11.2026 r. 2. Jeżeli termin wynikający z liczby dni, o której mowa w ust. 1, przypada po dniu 30.11.2026 r., za ostateczny termin wykonania zamówienia uznaje się dzień 30.11.2026 r. 3. Jeżeli termin wynikający z liczby dni, o której mowa w ust. 1, przypada przed 30.11.2026 r., za ostateczny termin wykonania zamówienia uznaje się 100 dzień liczony od dnia podpisania umowy. 4. Termin, o którym mowa w ust. 1, oznacza w szczególności dostarczenie dźwigu (windy), jego instalację oraz odbiór przez UDT wraz z wydaniem decyzji o dopuszczeniu dźwigu do eksploatacji. 5. Wskazanie dat granicznych, o których mowa w ust. 1, jest uzasadnione obiektywnymi okolicznościami związanymi z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Infrastruktura kultury oraz współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz koniecznością jego rozliczenia w terminach wynikających z umowy o dofinansowanie. 6. Szczegółowe postanowienia dotyczące terminu realizacji zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ. II. Dotyczy sekcji V pkt 5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów: 4) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu przez podmiot udostępniający zasoby, jeżeli Wykonawca polega na zasobach podmiotu trzeciego w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 2C do SWZ; 5) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/usługi wykonają poszczególni Wykonawcy - załącznik nr 2D do SWZ. Oświadczenie to jest podmiotowym środkiem dowodowym , 6) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania : a) Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w pkt 6, jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; Z uwagi na ograniczona liczbę znaków wszystkie wymagane dokumenty składane wraz z oferta zostały określone w §11 ust.12 SWZ |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-08-20 09:00 Po zmianie: 2026-08-24 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-08-20 09:15 Po zmianie: 2026-08-24 09:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-09-18 Po zmianie: 2026-09-22 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.