NZP.271.126.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę produktów leczniczych dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 10 000 000 Euro.
Zamawiający Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „NZP.271.126.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę produktów…”. Termin składania ofert minął 25 sierpnia 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 25 sierpnia 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 304 112 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1242, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
10 sierpnia 2026
Termin ofert: 25 sierpnia 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wyrobów medycznych dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi w jednym pakiecie.
- 2
ZakresRealizacja trwa 12 miesięcy, a w opisie wskazano szczegółowe wymagania przedmiotu zamówienia i warunki bezwzględnie wymagane w załączniku nr 2 oraz we wzorze umowy.
- 3
ZakresPakiet obejmuje belantamab mafodotin proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 70 mg oraz 100 mg, a oferta musi objąć wszystkie pozycje w pakiecie.
- 4
ZakresZamawiający wskazuje, że zamówienie jest prowadzone w częściach, ale dopuszcza tylko pełną ofertę na cały pakiet, bez składania ofert na pojedyncze pozycje.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Janssen-Cilag Polska sp. z o.o. przy 3 ofertach.
- Lokalny rynek tej branży: w województwie łódzkim postępowania przyciągały średnio 8,0 ofert, w całym kraju 4,6.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi |
| NIP | 7292345599 |
| Adres | ul. Pabianicka 62, 93-513 Łódź |
| Region (NUTS) | PL711 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | NZP.271.126.2026 Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę produktów leczniczych dla Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 10 000 000 Euro. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 108 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 1 - 2 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 3 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 1, ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp; art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. - o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego
- art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt. 1 - 2 ustawy Pzp, art. 108 ust. 2 ustawy Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-25 10:00 |
Informacje dodatkowe
Zamawiający w Rozdziale VI SWZ określił szczegółowy opis przedmiotowych środków dowodowych. 1. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w OPZ – załącznik nr 2 do SWZ Zamawiający żąda złożenia, wraz z ofertą, następujących przedmiotowych środków dowodowych: 1.1. OŚWIADCZENIE O PRODUKTACH LECZNICZYCH – załącznik nr 6 do SWZ 2. Zgodnie z art. 107 ust. 2, jeżeli Wykonawca nie złoży dokumentów wskazanych w rozdziale VI Przedmiotowe środki dowodowe w pkt. 1 wraz z ofertą lub złożone dokumenty są niekompletne Zamawiający wezwie jednokrotnie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym przez siebie terminie. 3. Zamawiający informuje, że pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli: 3.1. przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert; 3.2. mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu; 3.3. zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 4. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane dostawy spełniają określone przez zamawiającego wymagania.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 w zw. z art. 129 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.