Świadczenie usług medycznych dla pracowników Polskiego Radia S.A. w likwidacji
Zamawiający Polskie Radio - S.A. w Warszawie w Likwidacji (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług medycznych dla pracowników Polskiego Radia S.A. w likwidacji”. Termin składania ofert minął 21 sierpnia 2026, 11:00. Wadium: 400 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 400 000 zł
- Termin składania ofert
- 21 sierpnia 2026, 11:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1060, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu - usługi społeczne (UE)
09 lipca 2026
Termin ofert: 14 sierpnia 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
07 sierpnia 2026
Nowy termin: 21 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 475513-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 36 miesięcy.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena za Pakiet Usługi podstawowe.
- 3
ZakresPrzedmiot zamówienia: Świadczenie usług medycznych dla pracowników Polskiego Radia S.A. w likwidacji.
- 4
RyzykoWadium: 1 PLN.
Kontekst Atlasu
- W tej branży w województwie mazowieckim konkurencja jest mniejsza niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 3,5 ofert, wobec 6,6 średnio w Polsce.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | POLSKIE RADIO - SPÓŁKA AKCYJNA W WARSZAWIE W LIKWIDACJI |
| NIP | 5210414265 |
| Adres | Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Świadczenie usług medycznych dla pracowników Polskiego Radia S.A. w likwidacji |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 85100000-0 - Usługi ochrony zdrowia |
| Dodatkowe kody CPV | 85121000-3 - Usługi medyczne; 85121200-5 - Specjalistyczne usługi medyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości o łącznej wysokości 400 000 zł (słownie: czterysta tysięcy złotych). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert w następujących formach (w zależności od wyboru wykonawcy): 2.1 pieniądzu, wpłaconym na konto: Polskie Radio S.A. w likwidacji (PKO BP S.A.) nr: 47 1020 1026 0000 1202 0482 7483; 2.2 gwarancjach bankowych; 2.3 gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. W przypadku wnoszenia wadium w formie wskazanej w pkt 2.1 (w pieniądzu) terminem wniesienia wadium jest data i godzina uznania rachunku bankowego Zamawiającego (zaksięgowania wymaganej kwoty wadium na rachunku bankowym Zamawiającego). 4. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji lub poręczenia wymagane jest załączenie do oferty – za pośrednictwem Platformy, o której mowa w Rozdziale IV pkt 1 – oryginalnego dokumentu gwarancji/poręczenia w postaci elektronicznej, podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia ze strony gwaranta/poręczyciela, tj. wystawcę gwarancji/poręczenia. 5. Dokument gwarancji/poręczenia, o którym mowa w pkt 4, należy załączyć na Platformie w oryginale, w osobnym pliku oznaczonym „Wadium”, zgodnie z Instrukcją stanowiącą Załącznik nr 11 do SWZ. 6. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji: 6.1 ma obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące zatrzymanie wadium przez Zamawiającego, określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp; 6.2 z treści poręczenia/ gwarancji powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 6.3 w treści poręczenia/ gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania, a także wskazanie, że beneficjentem poręczenia/ gwarancji jest Polskie Radio S.A. w likwidacji (Zamawiający); 6.4 musi obejmować cały okres związania ofertą określony w SWZ, poczynając od dnia składania ofert; 6.5 musi zawierać klauzulę o gwarantowaniu wypłaty należności w sposób nieodwołalny, bezwarunkowy i na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium, powstałe na skutek okoliczności określonych w ustawie. Z wyjątkiem dokumentu potwierdzającego umocowanie osób do występowania w imieniu Polskiego Radia S.A. w likwidacji z żądaniem zapłaty, gwarant/poręczyciel nie może uzależniać dokonania zapłaty od spełnienia przez beneficjenta (Zamawiającego) dodatkowych warunków, tj.: żądania, poza formą komunikatu SWIFT dodatkowego potwierdzenia umocowania osób występujących w imieniu Zamawiającego z żądaniem zapłaty wadium przez bank prowadzący rachunek Zamawiającego, żądania przesłania wezwania zapłaty wyłącznie za pośrednictwem banku prowadzącego rachunek Polskiego Radia S.A. w likwidacji, lub żądania potwierdzenia przez notariusza, że podpisy złożone na żądaniu zapłaty należą do osób umocowanych do występowania w imieniu Polskiego Radia S.A. w likwidacji albo żądania złożenia wezwania tylko w formie listu poleconego czy kurierem albo przedłożenia dodatkowych dokumentów; 6.6 w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, poręczenie lub gwarancja muszą obejmować swoją treścią wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (tj. zobowiązanych z tytułu gwarancji lub poręczenia) lub z treści dokumentu musi wynikać wprost, że zabezpiecza ofertę złożoną przez wykonawców wspólnie ubiegających się udzielenie zamówienia (konsorcjum/ spółka cywilna); 6.7 gwarancja/poręczenie nie mogą zwierać klauzul o ich automatycznym i całkowitym wygaśnięciu w przypadku zwrócenia oryginału gwarancji/poręczenia w terminie ich ważności, bez konieczności uzyskania odrębnego oświadczenia beneficjenta (Zamawiającego) o zrzeczeniu się uprawnień wynikających z gwarancji/poręczenia. 7. Niewniesienie wadium w wymaganym terminie (także na przedłużony okres związania ofertą), w wymaganej wysokości, formie lub wniesienie w sposób nieprawidłowy skutkuje odrzuceniem oferty, zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp. 8. Zamawiający zwróci wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 i 2 ustawie Pzp. 9. Zamawiający zatrzyma wadium w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Odmowa wyrażenia zgody na przedłużenie terminu związania ofertą lub nieutrzymanie wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą nie powoduje utraty wadium. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-21 11:00 |
Informacje dodatkowe
Zasady rozliczeń z Wykonawcą zostały wskazane w § 9 - § 10 projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
- 1.W celu wykazania braku istnienia podstaw do wykluczenia, o których mowa w Rozdziale IX pkt 1 i 2 SWZ oraz spełniania warunków udziału, wskazanych w Rozdziale X pkt 1, wykonawcy w terminie składnia ofert (wraz z ofertą), zobowiązani są przedłożyć:
- 1.1 aktualny na dzień składania ofert jednolity europejski dokument zamówienia (JEDZ), będący oświadczeniem wykonawcy i stanowiący dowód potwierdzający brak istnienia wobec wykonawcy podstaw do wykluczenia określonych w Rozdziale IX pkt 1 i pkt 2.1 oraz spełnienie warunku udziału określonego w Rozdziale X, który to JEDZ tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 3. Wzór JEDZ stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.
- 1.2 aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia sankcyjnego – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. Dla złożenia niniejszego oświadczenia zastosowanie będą miały zasady dotyczące złożenia JEDZ zawarte w Instrukcji (Załącznik nr 11 do SWZ).
- 1.3 w przypadku polegania przy wykazywaniu spełnienia określonego w Rozdziale X pkt 1.2 warunku udziału na potencjale podmiotu udostępniającego zasoby, tj. w sytuacji wskazanej w pkt X.3, wykonawca przedkłada dodatkowo:
- 1.3.1 oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu podmiotu udostępniającego zasoby, sporządzone zgodnie z wytycznymi wskazanymi w pkt 1.1., potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu, wskazanych w Rozdziale IX pkt 1 i 2.1, a także spełnienie warunków udziału w zakresie w jakim wykonawca powołuje się na zasoby tego podmiotu, sporządzone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ), o którym mowa w pkt 1.1 i zgodnie z wytycznymi tam wskazanymi;
- 1.3.2 oświadczenie, że podmiot udostępniający zasoby nie podlega wykluczeniu na podstawie oraz art. 5k rozporządzenia sankcyjnego – sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. Dla złożenia niniejszego oświadczenia zastosowanie będą miały zasady dotyczące złożenia JEDZ zawarte w Załączniku nr 11 do SWZ;
- 1.3.3 zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy, potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu. Zobowiązane lub inny podmiotowy środek dowodowy muszą co najmniej:
- 1.3.3.1 potwierdzać, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotem oddającym zasoby, gwarantuje wykonawcy rzeczywisty dostęp do tych zasobów;
- 1.3.3.2 określać zakres udostępnianych wykonawcy zasobów;
- 1.3.3.3 określać sposób i okres udostępnienia wykonawcy zasobów oraz ich wykorzystania przez wykonawcę;
- 1.3.3.4 wskazywać w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby będzie uczestniczył i wykonywał usługi, do których zdolności wskazane w warunku udziału z Rozdziału X pkt 1.2 SWZ są wymagane.
- 2.Poza JEDZ oraz oświadczeniami, o których mowa w pkt 1, w terminie składnia ofert wykonawcy zobowiązani są złożyć:
- 2.1 formularz oferty – wzór formularza stanowi Załącznik nr 5 do SWZ;
- 2.2 formularz – liczba placówek medycznych – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SWZ,
- 2.3 dowód wniesienia wadium – w przypadku wnoszenia wadium w innej formie niż w pieniądzu;
- 2.4 pełnomocnictwo – w przypadku, gdy wykonawca ustanawia pełnomocnika (pełnomocników) do reprezentowania go w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienie.
- 3.Przed wyborem oferty, Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
- 3.1 informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w Rozdziale IX pkt 1.1, pkt. 1.2 oraz pkt 1.4 [w zakresie podstaw wykluczenia, określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 oraz pkt 4 ustawy Pzp] – wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem informacji;
- 3.2 oświadczenia wykonawcy o braku przynależności z innym wykonawcą, który złożył ofertę w niniejszym postępowaniu do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, a w przypadku zaistnienia ww. okoliczności – oświadczenia o przynależności z innym wykonawcą, który złożył ofertę w niniejszym postępowaniu do tej samej grupy kapitałowej oraz dokumentów lub informacji potwierdzających przygotowanie oferty niezależnie od tego innego wykonawcy – wzór oświadczeń stanowi Załącznik nr 7 do SWZ;
- 3.3 oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniach JEDZ w zakresie określonym w Rozdziale IX pkt. 1.3, pkt 1.5 – w części dotyczącej zawierania z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, innego niż grupa kapitałowa [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 3 i 5 ustawy Pzp] oraz w zakresie określonym w:
• Rozdziale IX pkt 1.6 [w zakresie podstawy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp]
• Rozdziale IX pkt. 1.7 – 1.11 [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8 i 10 ustawy Pzp]
• Rozdziale IX pkt 2.1 [w zakresie podstaw wykluczenia określonych w ustawie sankcyjnej]
– wzór informacji stanowi Załącznik nr 8 do SWZ; - 3.4 odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, - 3.5 wpisu do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o którym mowa w art. 100 ust. 1 ustawy o działalności leczniczej, wystawionego przez organ prowadzący rejestr, o którym mowa w art. 106 ust.1 tej ustawy, bądź zaświadczenia o wpisie do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, o którym mowa w art. 100 ust. 1 ustawy o działalności leczniczej, wygenerowanego z systemu teleinformatycznego,
o którym mowa w art. 106 ust. 2 tej ustawy; - 3.6 wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ oraz załączeniem dowodów określających, czy usługi wymienione w ww. wykazie zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są:
- 3.5.1.referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane,
- 3.5.2.oświadczenie wykonawcy – jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać ww. dokumentów,
W przypadku świadczeń nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy; - 3.7 w przypadku, gdy wykonawca, w celu wykazania spełnienia warunku udziału określonego w Rozdziale X pkt 1.2 SWZ poprzez poleganie na potencjale innego podmiotu dodatkowo przedkłada dokumenty wskazane w Rozdziale XI pkt 3.7 SWZ.
- 4.Informacje dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały wskazane w Rozdziale XII SWZ.
- 5.Termin związania ofertą mija 18 listopada 2026 roku.
- 6.Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą zobowiązany będzie do:
- 6.1 przekazania wszystkich informacji wymaganych do podania w treści zawieranej umowy;
- 6.2 przekazania oryginałów pełnomocnictw dla osób zawierających umowę w imieniu wykonawcy – w przypadku, gdy umowę zawierać będą pełnomocnicy wykonawcy, których pełnomocnictwa nie znajdują się w dokumentacji postępowania;
- 6.3 przedłożenia dokumentu potwierdzającego wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
- 6.4 przedłożenia wykazu placówek medycznych, przy czym liczba placówek ma być zgodna z Formularzem – liczba placówek medycznych złożonym wraz z ofertą,
- 6.5 przedłożenia dowodów (polisy lub kopie polis wraz z potwierdzeniem opłacenia składek) potwierdzających posiadanie:
- 6.5.1.ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 29 kwietnia 2019 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą,
- 6.5.2.ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (ubezpieczenia nadwyżkowego),
- 6.5.3.ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzeniem działalności i posiadania mienia (OC).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →