Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Powiatu Iławskiego i jednostek podległych w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r.
Zamawiający Powiat Iławski w imieniu, którego działa Starostwo Powiatowe w Iławie (Iława, Warmińsko-Mazurskie) prowadzi postępowanie „Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Powiatu Iławskiego i jednostek podległych w…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 09:00. Planowany budżet: 3 737 416 zł. Wadium: 35 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 3 737 416 zł
- Wadium
- 35 000 zł
- Termin składania ofert
- 11 września 2026, 09:008d 9h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=394, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
07 sierpnia 2026
Termin ofert: 8 września 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
28 sierpnia 2026
Nowy termin: 11 września 2026 09:00Zmienia wersję 549216-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Powiatu Iławskiego i jednostek podległych w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2029 r., o całkowitym szacunkowym zużyciu 6 968,544 MWh.
- 2
ZakresPrzedmiot jest opisany jako zestandaryzowany, a w cenie mają być uwzględnione marża, koszty bilansowania handlowego, opłaty transakcyjne, koszty zmienności profilu, koszty zmienności grafiku, koszty grafikowania, koszty energii konwencjonalnej, koszty praw majątkowych oraz podatek akcyzowy.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje wyłącznie sprzedaż energii elektrycznej i nie obejmuje usług dystrybucji, które mają być realizowane na podstawie odrębnych umów z operatorami systemów dystrybucyjnych.
- 4
ZakresZamówienie nie jest podzielone na części.
- 5
RyzykoWadium wynosi 35 000,00 zł, a w postępowaniu wymagane są liczne przesłanki braku wykluczenia, w tym związane z art.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2024 r. wygrał Energa Obrót S.A.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Powiat Iławski w imieniu, którego działa Starostwo Powiatowe w Iławie |
| NIP | 7441774059 |
| Adres | ul. Gen. Władysława Andersa 2A, 14-200 Iława |
| Region (NUTS) | PL621 – Warmińsko-mazurskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Powiatu Iławskiego i jednostek podległych w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa |
| Dodatkowe kody CPV | 09310000-5 - Elektryczność |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 3 737 416 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 35 000,00 zł (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, który upływa dnia 11.09.2026 r. o godz. 09:00. 3. Wadium musi być utrzymywane nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą określonego w § 12 ust. 1 SWZ. 4. Wadium może być wniesione, według wyboru Wykonawcy, w jednej lub kilku następujących formach wskazanych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp, tj. 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy prowadzony w BNP Paribas Bank Polska S.A., nr 55 2030 0045 1110 0000 0166 8970, z adnotacją: „Wadium – postępowanie znak ZP.272.10.2026”. 6. Wadium wniesione w pieniądzu uważa się za wniesione w terminie, jeżeli przed upływem terminu składania ofert rachunek bankowy Zamawiającego zostanie uznany pełną kwotą wymaganego wadium (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego). 7. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 4 pkt 2–4, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu, przed upływem terminu składania ofert, oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu . 8. Dokument gwarancji lub poręczenia powinien zostać opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do działania w imieniu gwaranta lub poręczyciela i przekazany za pośrednictwem Platformy jako załącznik do oferty. 9. Gwarancja lub poręczenie powinna zawierać co najmniej: 1) nazwę i adres Wykonawcy będącego zleceniodawcą gwarancji lub podmiotem, za który udzielane jest poręczenie, 2) nazwę i adres gwaranta albo poręczyciela, 3) wskazanie beneficjenta gwarancji lub poręczenia: Powiat Iławski ul. Gen. Wł. Andersa 2A, 14-200 Iława, działający jako Zamawiający zawierający umowę w imieniu własnym oraz w imieniu i na rzecz wszystkich jednostek uczestniczących w postępowaniu; 4) nazwę oraz znak postępowania; 5) określenie wierzytelności zabezpieczonej gwarancją lub poręczeniem; 6) kwotę gwarancji lub poręczenia odpowiadającą co najmniej pełnej kwocie wadium; 7) termin obowiązywania gwarancji lub poręczenia, obejmujący co najmniej cały okres określony w ust. 3; 8) nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty pełnej kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp; 9) postanowienie, zgodnie z którym do zapłaty wadium wystarczające jest żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, że wystąpiła jedna z okoliczności określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp; 10) formę i sposób przekazania żądania zapłaty umożliwiające Zamawiającemu skuteczne zgłoszenie roszczenia, w tym przy użyciu środków komunikacji elektronicznej; 11) adres poczty elektronicznej gwaranta lub poręczyciela, na który Zamawiający może przekazać oświadczenie o zwolnieniu wadium; 10. Gwarancja lub poręczenie nie może: 1) uzależniać zapłaty wadium od przedstawienia dokumentów innych niż żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, o którym mowa w ust. 9 pkt 9; 2) uzależniać zapłaty od uznania roszczenia przez Wykonawcę; 3) wymagać potwierdzenia podpisów Zamawiającego przez bank, notariusza albo inny podmiot, chyba że wymaganie takie nie uniemożliwia ani nadmiernie nie utrudnia skutecznego zgłoszenia żądania w okresie ważności zabezpieczenia; 4) ograniczać odpowiedzialność gwaranta lub poręczyciela w sposób powodujący, że Zamawiający nie mógłby uzyskać pełnej kwoty wadium w każdym z przypadków określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp; 5) przewidywać wygaśnięcia zabezpieczenia przed upływem terminu określonego w ust. 3, z wyjątkiem zwolnienia wadium przez Zamawiającego zgodnie z art. 98 ust. 5 ustawy Pzp. 11. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z treści gwarancji lub poręczenia musi wynikać, że: 1) zabezpiecza ona ofertę złożoną wspólnie przez wszystkich Wykonawców albo obejmuje odpowiedzialność wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 2) odpowiedzialność gwaranta lub poręczyciela obejmuje wszystkie przypadki zatrzymania wadium wynikające z działań lub zaniechań któregokolwiek z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 12. W przypadku, gdy wykonawca nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków pozostałem informacje dotyczące wadium zawarte są w §22 SWZ |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-11 09:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Wykaz oświadczeń i dokumentów składanych wraz z formularzem ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ) | 1) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do SWZ: a) oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zwanego dalej „JEDZ”, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia; b) JEDZ należy sporządzić pod rygorem nieważności w formie elektronicznej i opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym; c) Wykonawca może sporządzić JEDZ przy użyciu serwisu JEDZ udostępnionego przez Urząd Zamówień Publicznych (http://espd.uzp.gov.pl) albo przy użyciu innego narzędzia lub oprogramowania umożliwiającego wypełnienie formularza JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego. Zamawiający informuje, że pod adresem https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0015/32415/Instrukcja-wypelniania-JEDZ-ESPD.pdf dostępna jest instrukcja wypełniania jednolitego dokumentu; d) w celu przygotowania JEDZ Wykonawca może pobrać udostępniony na stronie internetowej prowadzonego postępowania formularz w formacie XML, zaimportować go do wybranego narzędzia, uzupełnić wymagane informacje, a następnie zapisać, podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym i dołączyć do oferty; e) formularz JEDZ wstępnie przygotowany przez Zamawiającego zawiera pola wskazane przez Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca samodzielnie utworzy nowy formularz JEDZ, wypełnia go w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Przy wszystkich podstawach wykluczenia domyślnie zaznaczona jest odpowiedź przecząca. Po zaznaczeniu odpowiedzi twierdzącej wykonawca ma możliwość podania szczegółów, a także opisania ewentualnych środków zaradczych podjętych w ramach tzw. samooczyszczenia; f) JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe; g) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie tych warunków; h) w części IV JEDZ „Kryteria kwalifikacji” Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α. W takim przypadku nie wypełnia pozostałych sekcji A–D części IV JEDZ; i) Zamawiający zastrzega, że w Części III Sekcja C jednolitego dokumentu „Podstawy związane z niewypłacalnością, konfliktem interesów lub wykroczeniami zawodowymi” w podsekcji „Czy wykonawca, wedle własnej wiedzy, naruszył swoje obowiązki w dziedzinie prawa środowiska, prawa socjalnego i prawa pracy” Wykonawca składa oświadczenie w zakresie: przestępstwa, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym, że Zamawiający nie stosuje przesłanek fakultatywnych, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. b i c i 3 w zakresie odnoszącym się do pkt 2 lit. b ustawy Pzp w Części III Sekcja C jednolitego dokumentu „Podstawy związane z niewypłacalnością, konfliktem interesów lub wykroczeniami zawodowymi” Wykonawca składa oświadczenie w zakresie wyżej wymienionych przestępstw, stanowiących obligatoryjną przesłankę wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. f i h oraz pkt 2 ustawy Pzp; j) Wykonawca, który zamierza posługiwać się certyfikatem potwierdzającym udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, zamieszcza w części II sekcji A JEDZ, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu, informacje umożliwiające: - identyfikację certyfikatu; - ustalenie podmiotu certyfikującego; - odnalezienie certyfikatu w bazie; - ustalenie zakresu, w jakim wykonawca zamierza się nim posługiwać. k) Informacje dotyczące podwykonawców oraz podmiotów udostępniających zasoby: - jeżeli Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy, na którego zdolnościach nie polega w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wskazuje tego podwykonawcę – o ile jest już znany – oraz zakres powierzonych mu czynności w części II sekcji D JEDZ. W odniesieniu do takiego podwykonawcy Wykonawca nie składa odrębnego formularza JEDZ, w szczególności nie jest zobowiązany do przedstawienia informacji wymaganych w części II sekcjach A i B ani w części III JEDZ; - jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji innego podmiotu w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, w tym także w przypadku, gdy podmiot ten będzie wykonywał część zamówienia jako podwykonawca, Wykonawca wskazuje ten podmiot w części II sekcji C własnego JEDZ oraz składa odrębny formularz JEDZ dotyczący tego podmiotu; - odrębny JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w tiret drugie, powinien obejmować część II sekcje A i B oraz część III. W części IV „Kryteria kwalifikacji” podmiot udostępniający zasoby może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α. W takim przypadku nie wypełnia pozostałych sekcji A–D części IV JEDZ; - odrębny JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby powinien zostać sporządzony w formie elektronicznej i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do reprezentowania tego podmiotu; 2) oświadczenia dotyczące podstaw wykluczenia wprowadzonych w związku z agresją na Ukrainę, tj.: art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (ustawa sankcyjna) i art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie ( rozporządzenie 833) - sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3.1 do SWZ: a) oświadczenie, o którym mowa w pkt 2, należy sporządzić pod rygorem nieważności w formie elektronicznej i opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym, b) oświadczenie, o którym mowa w pkt 2, potwierdza brak wskazanych w nim podstaw wykluczenia na dzień składania ofert; c) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia oświadczenie, o którym mowa w pkt 2, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 3.1 do SWZ; 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania : a) wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w pkt 3, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 4) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania: a) jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 3, wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie w szczególności do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy, b) zapis lit. a stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, c) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno określać w szczególności: - postępowanie, którego dotyczy; - wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; - osobę pełnomocnika; - zakres udzielonego pełnomocnictwa, 5) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy, sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3.2 do SWZ. Oświadczenie to jest podmiotowym środkiem dowodowym . 6) informacja o przedmiotowych środkach dowodowych: a) nie dotyczy. 7) wadium: a) Wniesienie wadium w poręczeniach lub gwarancjach powinno obejmować przekazanie tego dokumentu w takiej formie, w jakiej został on ustanowiony przez gwaranta, tj. oryginału gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. b) Zamawiający zaleca (jest to czynność fakultatywna) załączenie do oferty dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w pieniądzu na rachunek bankowy zamawiającego. Czynność ta skróci czas badania ofert. Warunki wykonania zostały określone w SWZ oraz załączniku nr 7 do SWZ - istotne postanowienia umowne. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.