Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Dostawa 48 szt. stacjonarnych zestawów komputerowych dla WIMiIP KC-DE-zp.25.295.2026
Zamawiający Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa 48 szt. stacjonarnych zestawów komputerowych dla WIMiIP KC-DE-zp.25.295.2026”. Termin składania ofert minął 19 sierpnia 2026, 09:00.
- Termin składania ofert
- 19 sierpnia 2026, 09:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 394 616 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1008, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
13 lipca 2026
Termin ofert: 12 sierpnia 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
06 sierpnia 2026
Nowy termin: 19 sierpnia 2026 09:00Zmienia wersję 483372-2026
- Sprostowanie
17 sierpnia 2026
Nowy termin: 21 sierpnia 2026 09:00Zmienia wersję 545472-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 48 szt. stacjonarnych zestawów komputerowych dla WIMiIP KC-DE-zp.25.295.2026.
- 2
Zakrespostępowaniu wskazano liczne podstawy wykluczenia z art. 108 i 109 Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje jedną część i ma być zrealizowane w 21 dni na obszarze PL213, Małopolskie.
- 4
ZakresZamawiający przewiduje odwróconą kolejność czynności na podstawie art. 139 Pzp, więc najpierw bada i ocenia oferty, a potem kwalifikuje wykonawcę z najwyżej ocenioną ofertą.
- 5
KryteriaKryterium oceny ofert to cena.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2026 r. wygrał Progress Systemy Komputerowe sp. z o.o.
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 13 orzeczeń KIO, w tym 4 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 2 sprawach odwołanie oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie |
| NIP | 6750001923 |
| Adres | Al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków |
| Region (NUTS) | PL213 – Małopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa 48 szt. stacjonarnych zestawów komputerowych dla WIMiIP KC-DE-zp.25.295.2026 |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 30200000-1 - Urządzenia komputerowe |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
- dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
- dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
- dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
- dotyczy art 108 ust 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp
- dotyczy art. 108 ust 1 pkt 3 ustawy Pzp
- Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresi
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-19 09:00 |
Informacje dodatkowe
Zamawiający, zgodnie z art. 139 PZP, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Dokumenty składane na wezwanie zamawiającego:
a) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożone na formularzu Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.U. UEL3 z 6.1.2016, str. 16);
b) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2019 r. poz. 369), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
c) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art.108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
d) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Zamawiający żąda, aby wykonawca złożył wraz z ofertą:
Formularz oferty.
Do przygotowania oferty zaleca się skorzystanie z Formularza oferty, stanowiącego załącznik Nr 1 do SWZ.
W przypadku gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru Formularza oferty,
oferta powinna zawierać wszystkie informacje wymagane we wzorze.
Opis techniczny oferowanego sprzętu wraz ze wskazaniem jego wszystkich parametrów technicznych, w zakresie umożliwiającym ocenę spełniania wymagań Zamawiającego określonych w SWZ.
Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy.
Upoważnienie osób podpisujących ofertę wynikać musi bezpośrednio z dokumentów dołączonych do oferty.
Jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentów rejestrowych (KRS, CEiDG lub innego właściwego
rejestru), to do oferty należy dołączyć inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy.
Oświadczenie w zakresie podlegania wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014
z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi
sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej z dnia 13 kwietnia 2022 r., zgodnie ze wzorem
określonym w Załączniku nr 4 do SWZ. Ofertę wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami musi być złożona, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym (zgodnie z definicją w
rozporządzeniu UE nr 910/2014)
przelewem do 21 dni od daty otrzymania faktury przez zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.