„Najem fabrycznie nowej bezprzegubowej zamiatarki”
Zamawiający Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. (Oświęcim, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Najem fabrycznie nowej bezprzegubowej zamiatarki”, wybierając ofertę wykonawcy Kärcher Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 1 505 520 zł. Złożono 1 ofertę.
- Cena wybranej oferty
- 1 505 520 zł
- Liczba ofert
- 1 oferta
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=909, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
13 maja 2026
Termin ofert: 16 czerwca 2026 05:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
03 czerwca 2026
Nowy termin: 17 czerwca 2026 07:00Zmienia wersję 329833-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
06 sierpnia 2026
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Kärcher Sp. z o.o. (Kraków).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 1 505 520,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. |
| NIP | 5491969930 |
| Adres | ul. Bema 12A, 32-600 Oświęcim |
| Region (NUTS) | PL21A – Małopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Najem fabrycznie nowej bezprzegubowej zamiatarki” |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34144400-2 - Pojazdy utrzymania dróg |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | Kärcher Sp. z o.o., Kraków (NIP: 6770070293) |
| Wartość wybranej oferty | 1 505 520 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 1 |
Informacje dodatkowe
W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu podmiotowe środki dowodowe obejmują: 1) wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy; (wzór wykazu dostaw stanowi załącznik nr 5 do SWZ); W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania Zamawiający wymaga złożenia: 1) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych, b) art. 108 ust. 1 pkt. 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j.: Dz.U. z 2025r., poz. 1714), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do SWZ. 3) Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. W przypadku, gdy odpis jest dostępny bezpłatnie w publicznej bazie danych zamawiający nie wymaga złożenia odpisu. 4) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, e) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014r., str. 1; dalej: „rozporządzenie 833/2014”), w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033 z dnia 2025.10.23)
f) i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 9 do SWZ. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 3 pkt. 1 – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa w ust. 3 pkt. 1. 2) Odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – składa dokumenty lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce
zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 3) Dokumenty, o których mowa w pkt. 1 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w pkt. 2, powinny być wystawione nie wczesnej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 4) Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce
zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma
osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepis pkt. 3 stosuje się. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia z postępowania, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego Wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U.z 2021r. poz.2070 z późn.zm.). Jeżeli Wykonawca podlega wykluczeniu ze względu na zajście okoliczności wskazanych w przepisach znajdujących zastosowanie w postępowaniu – Wykonawca przedkłada dowody wskazujące na spełnienie przesłanek określonych w art. 110 ust.2 ustawy Pzp. (samooczyszczenie).
Szczegółowe informacje w zakresie sposobu realizacji zostały zawarte w swz.
1. Zamawiający wymaga złożenia Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) przez: 1) Wykonawcę, 2) W przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – przez każdego z Wykonawców, 3) W przypadku polegania na udostępnionych zasobach – również przez podmiot udostępniający zasoby. 2. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunku udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ/ESPD), stanowiącego załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z 5.01.2016r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający informuje, że instrukcje wypełnienia JEDZ oraz edytowalną wersję można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien- 4. publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia Zamawiający zaleca wypełnienie JEDZ za pomocą serwisu dostępnego pod adresem: – w tym celu przygotowany przez Zamawiającego JEDZ w formacie .https://espd.uzp.gov.plxml lub PDF stanowiący załącznik nr 2 do SWZ. 5. Instrukcja wypełniania JEDZ w serwisie eESPD: a) pobrać plik JEDZ w formacie .xml, b) skopiować do przeglądarki następujący link: c) załadować plik JEDZ w formacie .xml, d) https://ec.europa.eu/tools/espd/filter?lang=plwypełnić JEDZ zgodnie z instrukcją, e) na końcu będzie możliwość pobrania pliku w formacie .xml i .pdf na komputer, f) plik JEDZ należy podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym i dołączyć do oferty. 6. Wykonawca winien wypełnić w jednolitym dokumencie informacje wymagane w: a) Części II formularza– Informacje dotyczące Wykonawcy – Sekcja A, B, C, D, [sekcja B (Informacje na temat przedstawicieli Wykonawcy): Zamawiający nie wymaga
podania daty i miejsca urodzenia osoby upoważnionej do reprezentowania Wykonawcy na potrzeby niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia]; b) Części III formularza – Podstawy wykluczenia – Sekcja A, B, C, D, w celu wstępnego potwierdzenia braku podstaw wykluczenia (część V SWZ), w części III JEDZ należy wypełnić sekcje A, B, C (w zakresie sekcji C: naruszenia obowiązków w dziedzinie prawa pracy, porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji, bezpośredniego lub pośredniego zaangażowania w przygotowanie przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia
oraz upadłości, niewypłacalności, układu z wierzycielami, innej sytuacji podobnej do upadłości wynikającej z prawa krajowego, aktywami zarządza likwidator, działalność gospodarcza jest zawieszona) oraz sekcję D [sekcja D odnosi się do podstawy wykluczenia m.in. zawartej w art. 108 ust.1 pkt 1 lit. c w zakresie skazania za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy o
sporcie, w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g i pkt. 2 ustawy Pzp oraz art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, a także w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 507)]. c) Części IV formularza – Kryteria kwalifikacji – Sekcja α (tzw. sekcja alfa) - ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji, d) Części V JEDZ nie wypełniać, e) Części VI formularza – Oświadczenia końcowe. Szczegółowa instrukcja wypełniania JEDZ znajduje się na stronie internetowej UZP: [https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokumentzamowienia] 7. Zamawiający informuje, iż Wykonawca może skorzystać z pliku JEDZ espdreguest załączonego na stronie internetowej prowadzonego postępowania jako zał. nr 2 do
SWZ lub stworzyć nowy. Wykonawca może skorzystać z linku do narzędzia wypełniania JEDZ [https://espd.uzp.gov.pl] 8. JEDZ Podwykonawcy: Zamawiający nie wymaga złożenia JEDZ Podwykonawców wskazanych przez Wykonawcę, którym Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, w przypadku, gdy ten Podwykonawca nie jest podmiotem trzecim. 9. JEDZ Podmiotu trzeciego: Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw do wykluczenia oraz spełnienia, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, składa także dla każdego z tych podmiotów odrębny formularz jednolitego dokumentu, zawierający informacje wymagane w Części II Sekcja A i B, w Części III Sekcja A, B, C, D i w zależności od udostępnianych zasobów informacje wymagane w Części IV Sekcja
α (tzw. sekcja alfa ) oraz w Części VI, należycie wypełniony i podpisany przez te podmioty. 10. JEDZ Wykonawców wspólnie ubiegających się o wykonanie zamówienia: W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składa odrębny formularz jednolitego dokumentu, zawierający informacje wymagane w Częściach II, III, IV i VI JEDZ. Dokumenty te powinny potwierdzać brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 11. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o tych podmiotach w JEDZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).