- Umowa zawartaCzęść 1KOMA Olsztyn Sp. z o.o.· OlsztynCena wybranej oferty921 690 zł3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 2KOMA Olsztyn Sp. z o.o.· OlsztynCena wybranej oferty1 246 700 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 3KOMA Olsztyn Sp. z o.o.· OlsztynCena wybranej oferty1 249 066 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 4KOMA Olsztyn Sp. z o.o.· OlsztynCena wybranej oferty837 375 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 5KOMA Olsztyn Sp. z o.o.· OlsztynCena wybranej oferty683 340 zł3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 6KOMA Olsztyn Sp. z o.o.· OlsztynCena wybranej oferty2 144 700 zł2 oferty
Transport odpadów o kodach 19 12 10 i 19 12 12 powstałych w wyniku przetwarzania odpadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów w Olsztynie
Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Transport odpadów o kodach 19 12 10 i 19 12 12 powstałych w wyniku przetwarzania odpadów…”, wybierając 4 wykonawców. Łączna wartość ofert: 7 082 871 zł. Złożono 20 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 7 082 871 zł
- Liczba ofert
- 20 ofertłącznie, 6 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=576, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
12 lutego 2026
Termin ofert: 18 marca 2026 08:45Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
11 marca 2026
Nowy termin: 27 marca 2026 08:45Zmienia wersję 101810-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
26 marca 2026
Nowy termin: 8 kwietnia 2026 08:45Zmienia wersję 169361-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
02 kwietnia 2026
Nowy termin: 14 kwietnia 2026 08:45Zmienia wersję 210524-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
05 sierpnia 2026
20 ofert4 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcyWybrano 4 wykonawców: KOMA Olsztyn Sp. z o.o. (Olsztyn), REMONDIS Warmia-Mazury Sp. z o.o. Usługi Transportowe i Handel Zdzisław Dąbrowski (Olsztyn), Zakład Usług Komunalnych EKO-GAB s.c. G. Kropidłowski D. Piąstka (Kawęczyn) oraz Usługi Sprzętowo-Transportowe Leszek Zawieska (Miłomłyn).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 7 082 871,00 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 20 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| NIP | 7390200206 |
| Adres | ul. Słoneczna 46, 10-710 Olsztyn |
| Region (NUTS) | PL622 – Warmińsko-mazurskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Transport odpadów o kodach 19 12 10 i 19 12 12 powstałych w wyniku przetwarzania odpadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów w Olsztynie |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90512000-9 - Usługi transportu odpadów |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0001 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0001 – Wybrani wykonawcy | KOMA Olsztyn Sp. z o.o., Olsztyn (NIP: 7393890861); REMONDIS Warmia-Mazury Sp. z o.o. Usługi Transportowe i Handel Zdzisław Dąbrowski, Olsztyn (NIP: 7390403487); Zakład Usług Komunalnych EKO-GAB s.c. G. Kropidłowski D. Piąstka, Kawęczyn (NIP: 6681686911); Usługi Sprzętowo-Transportowe Leszek Zawieska, Miłomłyn (NIP: 7411006025) |
| Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty | 921 690 PLN |
| Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0002 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0002 – Wybrani wykonawcy | KOMA Olsztyn Sp. z o.o., Olsztyn (NIP: 7393890861); REMONDIS Warmia-Mazury Sp. z o.o. Usługi Transportowe i Handel Zdzisław Dąbrowski, Olsztyn (NIP: 7390403487); Zakład Usług Komunalnych EKO-GAB s.c. G. Kropidłowski D. Piąstka, Kawęczyn (NIP: 6681686911); Usługi Sprzętowo-Transportowe Leszek Zawieska, Miłomłyn (NIP: 7411006025) |
| Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty | 1 246 700 PLN |
| Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0003 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0003 – Wybrani wykonawcy | KOMA Olsztyn Sp. z o.o., Olsztyn (NIP: 7393890861); REMONDIS Warmia-Mazury Sp. z o.o. Usługi Transportowe i Handel Zdzisław Dąbrowski, Olsztyn (NIP: 7390403487); Zakład Usług Komunalnych EKO-GAB s.c. G. Kropidłowski D. Piąstka, Kawęczyn (NIP: 6681686911); Usługi Sprzętowo-Transportowe Leszek Zawieska, Miłomłyn (NIP: 7411006025) |
| Część LOT-0003 – Wartość wybranej oferty | 1 249 066 PLN |
| Część LOT-0003 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0004 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0004 – Wybrani wykonawcy | KOMA Olsztyn Sp. z o.o., Olsztyn (NIP: 7393890861); REMONDIS Warmia-Mazury Sp. z o.o. Usługi Transportowe i Handel Zdzisław Dąbrowski, Olsztyn (NIP: 7390403487); Zakład Usług Komunalnych EKO-GAB s.c. G. Kropidłowski D. Piąstka, Kawęczyn (NIP: 6681686911); Usługi Sprzętowo-Transportowe Leszek Zawieska, Miłomłyn (NIP: 7411006025) |
| Część LOT-0004 – Wartość wybranej oferty | 837 375 PLN |
| Część LOT-0004 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0005 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0005 – Wybrani wykonawcy | KOMA Olsztyn Sp. z o.o., Olsztyn (NIP: 7393890861); REMONDIS Warmia-Mazury Sp. z o.o. Usługi Transportowe i Handel Zdzisław Dąbrowski, Olsztyn (NIP: 7390403487); Zakład Usług Komunalnych EKO-GAB s.c. G. Kropidłowski D. Piąstka, Kawęczyn (NIP: 6681686911); Usługi Sprzętowo-Transportowe Leszek Zawieska, Miłomłyn (NIP: 7411006025) |
| Część LOT-0005 – Wartość wybranej oferty | 683 340 PLN |
| Część LOT-0005 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0006 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0006 – Wybrani wykonawcy | KOMA Olsztyn Sp. z o.o., Olsztyn (NIP: 7393890861); REMONDIS Warmia-Mazury Sp. z o.o. Usługi Transportowe i Handel Zdzisław Dąbrowski, Olsztyn (NIP: 7390403487); Zakład Usług Komunalnych EKO-GAB s.c. G. Kropidłowski D. Piąstka, Kawęczyn (NIP: 6681686911); Usługi Sprzętowo-Transportowe Leszek Zawieska, Miłomłyn (NIP: 7411006025) |
| Część LOT-0006 – Wartość wybranej oferty | 2 144 700 PLN |
| Część LOT-0006 – Liczba złożonych ofert | 2 |
Informacje dodatkowe
Oferta składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, według wymagań niniejszej SWZ i powinna zawierać następujące oświadczenia i dokumenty:
a) formularz ofertowy z wykorzystaniem wzoru – Załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający wymaga wskazania numeru BDO w formularzu oferty.,
b) pełnomocnictwa osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę, o ile nie wynikają z przepisów prawa lub innych dokumentów,
c) pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
d) oświadczenie w przypadku złożenia oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego powinno wynikać, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy występujący wspólnie – Załącznik nr 8 do SWZ - jeżeli dotyczy,
e) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów – Załącznik nr 9 do SWZ – jeżeli dotyczy,
f) oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz, opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę gwarancji/poręczenia.
W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część (dotyczy przypadku, gdy Wykonawca składa ofertę m.in. na Części I) należy łącznie spełnić następujące warunki:
a) Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował odpowiednim transportem - minimum 1 samochodem wyposażonym w system HKS (tzw. hakowiec) plus przyczepa. Zestaw ma umożliwić transport odpadów w dwóch kontenerach o pojemności od 36 do 38 m3 każdy.
b) Zamawiający uzna ten warunek za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował 8 kontenerami o pojemności od 36 do 38 m3 każdy. Konstrukcja kontenerów powinna umożliwić rozładunek tyłem.
c) Zamawiający uzna ten warunek za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje odpowiednim transportem - minimum (suma pojazdów odpowiednio do każdej części) pojazdami ciągnik siodłowy z naczepą typu „ruchoma podłoga” przystosowaną do przewozu materiałów sypkich, umożliwiającą załadunek od góry i od tyłu pojazdu oraz rozładunek samowyładowczy od tyłu pojazdu. Minimalna objętość ładunkowa 90 m3, minimalna ładowność 22 Mg.
d) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał lub wykonuje należycie 1 usługę polegającą na odbiorze i transporcie odpadów w ilości minimalnej 8 000 Mg. Przez sformułowanie usługa, Zamawiający rozumie zrealizowanie jednej usługi dla jednego Zamawiającego/Zlecającego.
W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część (nie dotyczy Części I i VI) należy łącznie spełnić następujące warunki:
a) Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował odpowiednim transportem - minimum (suma pojazdów odpowiednio do każdej części) pojazdami ciągnik siodłowy z naczepą typu „ruchoma podłoga” przystosowaną do przewozu materiałów sypkich, umożliwiającą załadunek od góry i od tyłu pojazdu oraz rozładunek samowyładowczy od tyłu pojazdu. Minimalna objętość ładunkowa 90 m3, minimalna ładowność 22 Mg.
b) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał lub wykonuje należycie 1 usługę polegającą na odbiorze i transporcie odpadów w ilości minimalnej 8 000 Mg. Przez sformułowanie usługa, Zamawiający rozumie zrealizowanie jednej usługi dla jednego Zamawiającego/Zlecającego.
W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część (dotyczy przypadku, gdy Wykonawca składa ofertę m.in. na Części VI) należy łącznie spełnić następujące warunki:
a) Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował odpowiednim transportem - minimum (suma pojazdów odpowiednio do każdej części) pojazdami ciągnik siodłowy z naczepą typu „ruchoma podłoga” przystosowaną do przewozu materiałów sypkich, umożliwiającą załadunek od góry i od tyłu pojazdu oraz rozładunek samowyładowczy od tyłu pojazdu. Minimalna objętość ładunkowa 90 m3, minimalna ładowność 22 Mg.
b) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał lub wykonuje należycie 1 usługę polegającą na odbiorze i transporcie odpadów w ilości minimalnej 14 000 Mg. Przez sformułowanie usługa, Zamawiający rozumie zrealizowanie jednej usługi dla jednego Zamawiającego/Zlecającego.
W przypadku składania oferty na więcej niż jedną część (dotyczy przypadku, gdy Wykonawca składa ofertę m.in. na Części I i Część VI) należy łącznie spełnić następujące warunki:
a) Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował odpowiednim transportem - minimum 1 samochodem wyposażonym w system HKS (tzw. hakowiec) plus przyczepa. Zestaw ma umożliwić transport odpadów w dwóch kontenerach o pojemności od 36 do 38 m3 każdy.
b) Zamawiający uzna ten warunek za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował 8 kontenerami o pojemności od 36 do 38 m3 każdy. Konstrukcja kontenerów powinna umożliwić rozładunek tyłem.
c) Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował odpowiednim transportem - minimum (suma pojazdów odpowiednio do każdej części) pojazdami ciągnik siodłowy z naczepą typu „ruchoma podłoga” przystosowaną do przewozu materiałów sypkich, umożliwiającą załadunek od góry i od tyłu pojazdu oraz rozładunek samowyładowczy od tyłu pojazdu. Minimalna objętość ładunkowa 90 m3, minimalna ładowność 22 Mg.
d) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) wykonał lub wykonuje należycie 1 usługę polegającą na odbiorze i transporcie odpadów w ilości minimalnej 14 000 Mg. Przez sformułowanie usługa, Zamawiający rozumie zrealizowanie jednej usługi dla jednego Zamawiającego/Zlecającego.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →