Zastępcza komunikację autobusową na trasie Szczecin Główny – Angermünde, Angermünde – Szczecin Główny w terminie 01.08 – 12.12.2026 r.
Zamawiający S.A. (Szczecin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zastępcza komunikację autobusową na trasie Szczecin Główny – Angermünde, Angermünde –…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 724 584 zł. Złożono 3 oferty.
- Cena wybranej oferty
- 724 584 zł
- Liczba ofert
- 3 oferty
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=248, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,8 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
16 czerwca 2026
Termin ofert: 1 lipca 2026 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
04 sierpnia 2026
1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Sp. z o.o. (Szczecin).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 724 583,86 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | POLREGIO S.A. |
| NIP | 5262557278 |
| Adres | Pl. Brama Portowa 1, 70-225 Szczecin |
| Region (NUTS) | PL428 – Zachodniopomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zastępcza komunikację autobusową na trasie Szczecin Główny – Angermünde, Angermünde – Szczecin Główny w terminie 01.08 – 12.12.2026 r. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Sp. z o.o., Szczecin (NIP: 9552007068) |
| Wartość wybranej oferty | 724 584 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 3 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-07-09+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu
z postępowania oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu. - 2.Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy wobec których zachodzą okoliczności określone w:
- 1)w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z wyłączeniem art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h) ustawy Pzp oraz art. 108 ust 1 pkt 2 w związku z art. 108 ust 1 pkt 1 lit h) ustawy Pzp oraz w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp;
- 2)art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514);
- 3)art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. (Dz. Urz. UE nr L 229
z 31.7.2014, str. 1). - 3.Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu:
- 1)Wykonawca wykaże, że posiada wszelkie wymagane przepisami prawa uprawnienia do wykonywania odpłatnego transportu drogowego, w szczególności zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego lub licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób, wydanych na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1490 z późn. zm.) oraz licencję wspólnotową lub licencję na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego osób, wydanych na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t. j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1490 z późn. zm.).
- 2)Wykonawca wykaże, że:
a) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje co najmniej jedną umowę w zakresie usługi przewozu osób komunikacją autobusową o wartości nie mniejszej niż 800 000,00 zł brutto.
Uwaga: Zamawiający zastrzega, że w przypadku umów niezakończonych, Zamawiający celem potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku, weźmie pod uwagę wyłącznie wartość danej umowy w części faktycznie i należycie zrealizowanej do dnia w którym upływa termin składania ofert.
b) dysponuje co najmniej 6 autobusami spełniającymi wymogi określone w § 2 ust. 3 pkt 7), 8) i 9) Wzoru Umowy (Załącznik nr 1 do SWZ). - 4.Ocena spełniania warunków określonych przez Zamawiającego zostanie dokonana według formuły „spełnia/nie spełnia” na podstawie dokumentów określonych w SWZ.
- 5.W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia zamawiający wymaga złożenia:
- 1)JEDZ W części IV Wykonawca wypełnia JEDZ w zakresie części α – Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji;
- 2)oświadczenia o braku zajścia podstaw do wykluczenia ze względu na zajście okoliczności wskazanych w Rozdziale VI ust. 2 pkt 2 i 3 SWZ;
- 3)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp – z wyłączeniem art. 108 ust 1 pkt 1 lit. h;
a) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp (dla podmiotu zbiorowego),
- sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; - 4)oświadczenia, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714 ), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
- 5)odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; W przypadku gdy odpis jest dostępny bezpłatnie w publicznej bazie danych Zamawiający nie wymaga złożenia odpisu;
- 6)oświadczenie , w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy Pzp o aktualności informacji zawartych w JEDZ.
- 6.W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu Zamawiający wymaga złożenia:
- 1)zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, o którym mowa w Rozdziale VI ust. 3 pkt 2 SWZ,
- 2)wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Dowodami są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane. Jeżeli
z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy. w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy, - 3)wykazu autobusów posiadanych przez Wykonawcę niezbędnych do wykonania Zamówienia.
- 4)aktualną licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego lub zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego
- 5)licencję wspólnotową uprawniającą do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego przy przewozie osób oraz rzeczy w międzynarodowym transporcie drogowym.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →