Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Zakup infrastruktury serwerowej
Zamawiający Ministerstwo Sprawiedliwości (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Zakup infrastruktury serwerowej”. Termin składania ofert minął 14 sierpnia 2026, 12:00.
- Termin składania ofert
- 14 sierpnia 2026, 12:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 627 214 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1559, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
10 lipca 2026
Termin ofert: 14 sierpnia 2026 12:00 - Sprostowanie
05 sierpnia 2026
Nowy termin: 18 sierpnia 2026 12:00Zmienia wersję 477222-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresUsługi asysty technicznej obejmują 46 miesięcy, ale nie dłużej niż do wyczerpania puli 1000 roboczogodzin, więc limit czasu i limit godzin są równocześnie istotne.
- 2
ZakresUmowa trwa 46 miesięcy, a dostawa sprzętu ma zostać zrealizowana w 60 dni od zawarcia umowy.
- 3
KryteriaKryterium oceny ofert obejmuje cenę oraz czas usunięcia awarii, a zamawiający dopuszcza finansowanie ze środków europejskich lub innych źródeł.
- 4
ZakresZamawiający wskazuje liczne podstawy wykluczenia oraz obowiązek respektowania wymogów oznakowania dokumentów i materiałów, jeśli zamówienie zostanie objęte finansowaniem.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Ministerstwo Sprawiedliwości |
| Adres | Aleje Ujazdowskie 11, 00-567 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup infrastruktury serwerowej |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 48820000-2 - Serwery |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wymagane (szczegóły w dokumentacji) |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-14 12:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia.
Zamawiający zgodnie z art. 126 ust. 1 Ustawy przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. - 2.Zamawiający zgodnie z art. 125 ust. 1 Ustawy w związku z art. 139 ust. 2 Ustawy wezwie wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu.
Zgodnie z art. 125 ust. 3 Ustawy oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
Oświadczenie składa się na formularzu:
- jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem”;
- oświadczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514).
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 Ustawy. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 Ustawy. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 oraz 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz (Dz. Urz. UE nr L 2023 z 23.10.2025).
Przedmiot zamówienia może być finansowany lub współfinansowany ze środków europejskich lub ze środków pochodzących z bezzwrotnej pomocy zagranicznej lub ze środków z innych źródeł. Konsekwentnie, Wykonawca zobowiązuje się respektować przy wykonywaniu Umowy krajowe oraz unijne przepisy dotyczące wydatkowania środków europejskich lub środków pochodzących z bezzwrotnej pomocy zagranicznej lub środków z innych źródeł, w szczególności wszelkie dokumenty i materiały związane z wykonywaniem Umowy w zakresie finansowanym lub współfinansowanym ze środków europejskich lub ze środków pochodzących z bezzwrotnej pomocy zagranicznej lub ze środków z innych źródeł muszą być oznakowane przez Wykonawcę zgodnie z zasadami określonymi dla programu, w tym muszą posiadać odpowiednie logotypy, a także zawierać informację o finansowaniu lub współfinansowaniu umowy ze środków europejskich lub ze środków pochodzących z bezzwrotnej pomocy zagranicznej lub ze środków z innych źródeł w ramach danego programu. O finansowaniu lub współfinansowaniu Zamawiający poinformuje Wykonawcę niezwłocznie. Zamawiający wraz z informacją o objęciu Umowy finansowaniem lub współfinansowaniem przekaże wytyczne w zakresie wymaganego oznakowania.
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, który spełni wszystkie warunki i wymagania postawione w SWZ oraz otrzyma największą liczbę punktów. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska łącznie największą liczbę punktów (P) wyliczoną zgodnie z poniższym wzorem:
P = C + T
gdzie:
P - łączna liczba punktów oferty ocenianej
C - liczba punktów uzyskanych w kryterium „Cena”
T - liczba punktów uzyskanych w kryterium „Czas usunięcia awarii”.
__________________________________________________________________________
Termin realizacji:
Termin realizacji dostawy wynosi 60 dni od dnia zawarcia Umowy.
Termin realizacji usług asysty technicznej obejmuje okres 46 miesięcy od dnia zawarcia umowy z tym, że nie dłużej niż do wyczerpania puli wynoszącej 1000 roboczogodzin.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.