- Umowa zawartaCzęść 63Farmacol Logistyka sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty44 680 zł3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 64Urtica sp. z o .o.· WrocławCena wybranej oferty228 480 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 65Salus International sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty880 124 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 66Urtica sp. z o .o.· WrocławCena wybranej oferty148 262 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 67Asclepios SA· WrocławCena wybranej oferty44 625 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 68Asclepios SA· WrocławCena wybranej oferty174 300 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 69Centrala Farmaceutyczna CEFARM S.A· WarszawaCena wybranej oferty78 795 zł1 oferta
- UnieważnionaCzęść 70
- Umowa zawartaCzęść 71Neuca SA· ToruńCena wybranej oferty13 774 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 72Neuca SA· ToruńCena wybranej oferty330 385 zł5 ofert
- Umowa zawartaCzęść 73Komtur Polska Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty62 850 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 74Komtur Polska Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty62 850 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 75Asclepios SA· WrocławCena wybranej oferty16 000 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 76Profarm PS sp. z o.o.· Stara IwicznaCena wybranej oferty50 303 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 77Asclepios SA· WrocławCena wybranej oferty30 135 zł5 ofert
- Umowa zawartaCzęść 78Komtur Polska Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty61 047 202 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 79Urtica sp. z o .o.· WrocławCena wybranej oferty203 435 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 80Asclepios SA· WrocławCena wybranej oferty205 730 zł2 oferty
- UnieważnionaCzęść 81
- UnieważnionaCzęść 82
- Umowa zawartaCzęść 83Centrala Farmaceutyczna CEFARM S.A· WarszawaCena wybranej oferty280 425 zł6 ofert
Dostawa leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego - 197 pakietów
Zamawiający Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego - 197 pakietów”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość ofert: 63 902 356 zł. Złożono 36 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 63 902 356 zł
- Liczba ofert
- 36 ofertłącznie, 21 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2290, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
13 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
03 marca 2026
Termin ofert: 7 kwietnia 2026 07:00Otwórz ogłoszenie → - Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
03 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
08 lipca 2026
31 ofert11 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
08 lipca 2026
23 ofert12 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
08 lipca 2026
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
08 lipca 2026
37 ofert9 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
08 lipca 2026
45 ofert12 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
08 lipca 2026
19 ofert8 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
08 lipca 2026
36 ofert8 wykonawców - Wynik: wybrano wykonawców
08 lipca 2026
52 ofert10 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
08 lipca 2026
46 ofert10 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
08 lipca 2026
45 ofert10 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
08 lipca 2026
18 ofert8 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Nie otrzymano ofert.
- 2
OfertyW postępowaniu złożono 36 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu |
| NIP | 7811621544 |
| Adres | ul. Szpitalna 27/33, 60-572 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego - 197 pakietów |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część RES-0001 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0001 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część RES-0002 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0002 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0003 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0003 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0004 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0004 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0005 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0005 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część RES-0006 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0006 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0007 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0007 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0008 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część RES-0009 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0009 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część RES-0010 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0010 – Liczba złożonych ofert | 5 |
| Część RES-0011 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0011 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0012 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0012 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0013 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0013 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0014 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0014 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0015 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0015 – Liczba złożonych ofert | 5 |
| Część RES-0016 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0016 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0017 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0017 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część RES-0018 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0018 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część RES-0019 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część RES-0020 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część RES-0021 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część RES-0021 – Liczba złożonych ofert | 6 |
Informacje dodatkowe
- 1.Ofertę należy złożyć na „Formularzu ofertowym”, zgodnym ze wzorem, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
- 2.Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty – zgodnie z SWZ
- 1)Opis/wykaz przedmiotu zamówienia, zgodny z: załącznikiem nr 1;
- 2)Oświadczenie JEDZ.
• W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie (JEDZ), składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji.
• Wykonawca polegający na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczeniem (JEDZ) także oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby , potwierdzającego brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiedniego spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji , w zakresie w jakim wykonawca powołuję się na jego zasoby.
• Zamawiający żąda, aby wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu składał jednolite dokumenty dotyczące podwykonawców – jeżeli na etapie składania oferty są znane. - 4)Oświadczenie, o nie podleganiu wykluczeniu z udziału w postepowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na innych podstawach. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3A do SWZ.
- 5)Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie zakazu udziału w postępowaniu podmiotów rosyjskich– złożyć, o ile dotyczy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3B do SWZ.
- 6)ODPIS lub INFORMACJA z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru (w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania).
- 7)Dowód wpłaty wadium
- 8)Pełnomocnictwo:
a) upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
b) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
c) Umowa spółki cywilnej/uchwała wspólników – dotyczy składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego działających jako wspólnicy spółki cywilnej - 9)Inne np. dokumenty „samooczyszczenia” jeżeli dotyczy
ppodmiotowe środki dowodowe
Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowe środki dowodowe w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia i wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu przez ten podmiot.
A. Dotyczące podstawy wykluczenia
Obligatoryjne podstawy wykluczenia - 1.Informacji z Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
KRK – dokumenty zagraniczne
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 1 - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę, lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, w zakresie, o którym mowa w ust. 1 - Dokument, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
(§ 4 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROZWOJU, PRACY I TECHNOLOGII z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy Dz.U.2020.2415) - 2.Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
Oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem załącznik nr 4 do SWZ - 3.W zakresie art. 108 ust 1 pkt 5 ustawy pzp OŚWIADCZENIE o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;- Oświadczeniem należy złożyć zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ
- 4.Informacja z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art. 108 ust. 2 Pzp, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru, sporządzona nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem.
Dotyczące warunków udziału
W celu spełnienia warunku udziału „Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej , o ile wynika to z odrębnych przepisów” o którym mowa w Części V: Rozdział I ust 1 lit b i Rozdział II SWZ , Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, dostarczy na wezwanie Zamawiającego, w terminie nie krótszym niż 10 dni: zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej, składu celnego lub składu konsygnacyjnego wydane na podstawie art. 72 i art. 74 ustawy z dnia 06 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne , zezwolenie na obrót produktami leczniczymi na terenie RP lub inny dokument upoważniający Wykonawcę do obrotu i sprzedaży produktów leczniczych w tym dokumenty równoważne obowiązujące na terenie Państw członków UE i EOG (dotyczy produktów leczniczych). W przypadku zaoferowania produktów leczniczych posiadających w swoim składzie substancje psychotropowe i/lub prekursory – pozwolenie na obrót substancjami psychotropowymi. W przypadku, gdy Wykonawca jest wytwórcą produktu leczniczego wymagane jest posiadanie zezwolenia Głównego Inspektora Farmaceutycznego na wytwarzanie. W przypadku Wykonawcy prowadzącego skład konsygnacyjny wymagane jest ważne zezwolenie na prowadzenie składu zawierające uprawnienia przyznane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego w zakresie obrotu produktami leczniczymi
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.