Zimowe utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu Rejon w Kluczborku w sezonach 2024/2025, 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028
Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Opole, Opolskie) prowadził postępowanie „Zimowe utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i…”. Termin składania ofert minął 27 sierpnia 2024, 08:40. Wadium: 200 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
- Wadium
- 200 000 zł
- Termin składania ofert
- 27 sierpnia 2024, 08:40Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=319, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
24 lipca 2024
Termin ofert: 27 sierpnia 2024 08:40 - Wynik: wybrano wykonawców
20 marca 2025
2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad |
| Miejscowość | Opole |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Zimowe utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu Rejon w Kluczborku w sezonach 2024/2025, 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 |
| Główny Kod CPV | 90620000-9 - Usługi odśnieżania |
| Część nr LOT-0001 | Zimowe utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu Rejon w Kluczborku w sezonach 2024/2025, 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 200000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Komunikacja w postępowaniu odbywa się przy użyciu Platformy. Wykonawca musi posiadać bezpłatne konto na Platformie. Wymagania techniczne | stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 4/1 mb/s; komputer klasy PC lub MAC o konfiguracji: pamięć RAM min 8GB, procesor dwurdzeniowy o taktowaniu min. 2,4 GHz, jeden z systemów operacyjnych MS Windows, Mac OS, Linux z aktualnym wsparciem technicznym producenta (sugerowane nie starsze niż 3 lata od daty wszczęcia postępowania); dowolna przeglądarka internetowa sugerowane najnowsze wersje: Chrome, Safari, Edge, Firefox, Opera; włączona obsługa JavaScript; zainstalowany program obsługujący stosowane przez Wykonawcę formaty plików (np. Acrobat Reader dla plików w formacie „pdf”). Dokumentacja postępowania dostępna jest na Platformie. Dodatkowe informacje znajdują się w pkt 14 Tomu I SWZ. 2. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu umowy od dnia zawarcia umowy do dnia 30.06.2028 r. jednakże nie wcześniej niż od dnia zakończenia umowy nr 32/2021 z dnia 20.09.2021 na realizację zamówienia dot. zimowego utrzymania dróg na terenie Rejonu w Kluczborku oddziału w Opolu GDDKiA w sezonach 2021/22, 2022/23, 2023/24, 2024/25. Zamawiający przewiduje, iż powyższe nastąpi w styczniu 2025, po zakończeniu okresu rozliczeniowego za grudzień 2024. 3. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5 % ceny brutto podanej w ofercie. 4. Zamawiającym dopuszcza możliwość udzielenia zaliczki w wysokości 5% wartości umowy brutto i wówczas będzie żądał wniesienia zabezpieczenia zaliczki. Uwaga do pkt "Szacowany okres obowiązywania" Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu umowy od dnia zawarcia umowy do dnia 30.06.2028 r. jednakże nie wcześniej niż od dnia zakończenia umowy nr 32/2021 z dnia 20.09.2021 na realizację zamówienia dot. zimowego utrzymania dróg na terenie Rejonu w Kluczborku oddziału w Opolu GDDKiA w sezonach 2021/22, 2022/23, 2023/24, 2024/25. Zamawiający przewiduje, iż powyższe nastąpi w styczniu 2025, po zakończeniu okresu rozliczeniowego za grudzień 2024. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.