ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Programy Partnerskie Energetyki Komunalnej OZE dla gmin powiatu świdnickiego (PPEK I i PPEKI II)

Zamawiający Gmina Świdnica (Świdnica, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Programy Partnerskie Energetyki Komunalnej OZE dla gmin powiatu świdnickiego (PPEK I i…”. Termin składania ofert minął 24 lipca 2026, 11:00. Wadium: 50 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina ŚwidnicaŚwidnica, Dolnośląskie (powiat Świdnicki →)opublikowano 25 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
50 000 zł
Termin składania ofert
24 lipca 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    25 czerwca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresMontaż hybrydowych instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii i systemem zarządzania dla 19 gminnych obiektów, w tym obowiązkowe konstrukcje Carport i fundamenty palowe dla dwóch lokalizacji (basen i centrum sportowe w Witoszowie Dolnym).

  • 2

    ZakresZamówienie obejmuje pełny zakres: projekt, uzgodnienia prawne, dostawę materiałów, montaż, roboty budowlane, dokumentację odbiorową oraz szkolenia dla użytkowników.

  • 3

    ZakresDwa obiekty (Urząd Gminy Świdnica i świetlica w Boleścinie) muszą zostać zrealizowane do 11.09.2026, reszta do 15.12.2026.

  • 4

    ZakresSzczegółowe wymagania techniczne i lokalizacyjne określone w załącznikach SWZ (nr 11 i 12).

  • 5

    ZakresWymagane wykonanie instalacji odgromowych tam, gdzie ich brak lub nie spełniają przepisów.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 5,6 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 22% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Gmina Świdnica

REGON

890718389

Adres

ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica

Region (NUTS)

PL517 – Dolnośląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Programy Partnerskie Energetyki Komunalnej OZE dla gmin powiatu świdnickiego (PPEK I i PPEKI II)

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

09332000-5 - Instalacje słoneczne

Dodatkowe kody CPV

45000000-7 - Roboty budowlane; 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne; 45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych; 45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w kwocie: 50.000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych). 2. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299). 3. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy w BNP Paribas Bank Polska S.A. ul. Kasprzaka 2, 01-211 Warszawa nr 40 1600 1462 1749 6204 7000 0003. Wniesienie wadium w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego będzie skuteczne z chwilą uznania tego rachunku bankowego kwotą wadium (jeżeli wpływ środków pieniężnych na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego nastąpi przed upływem terminu składania ofert). 4. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 2 ppkt 2-4, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 5. W przypadku wadium wniesionego w pieniądzu oraz z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w pkt 2 ppkt 2-4, jeżeli wadium będzie wniesione w tych formach, musi wynikać, że wadium zabezpiecza ofertę Wykonawcy złożoną w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego - „Programy Partnerskie Energetyki Komunalnej OZE dla gmin powiatu świdnickiego (PPEK I i PPEKI II)”, oznaczenie sprawy: ZP.271.12.2026. 6. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli: 1) wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3 Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2) wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, którego oferta została wybrana. 7. Z treści gwarancji i poręczeń, o których mowa w pkt 2 ppkt 2-4 musi wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego, zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty na rzecz zamawiającego kwoty określonej w gwarancji lub poręczeniu, w okolicznościach, o których mowa w pkt 6. 8. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-24 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09332000-5Instalacje słoneczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 24.07.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Świdnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świdnica.
Tak. Wadium określono na 50 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09332000-5 - Instalacje słoneczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.