Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
638 738 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Klauzule dodatkowe40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie ochrony ubezpieczeniowej w zakresie ubezpieczenia OC oraz ubezpieczenia mienia Gminy i jednostek organizacyjnych Gminy Świdnica w okresie 12 miesięcy

Zamawiający Gmina Świdnica (Świdnica, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie ochrony ubezpieczeniowej w zakresie ubezpieczenia OC oraz ubezpieczenia…”, wybierając ofertę wykonawcy COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group. Wartość umowy: 638 738 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ŚwidnicaŚwidnica, Dolnośląskie (powiat Świdnicki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
638 738 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 638 737,84 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŚWIDNICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890718389

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bartosza Głowackiego 4

1.5.2.)Miejscowość

Świdnica

1.5.3.)Kod pocztowy

58-100

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gmina.swidnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gmina.swidnica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminaswidnica.logintrade.net/zapytania_email,236421,9965a5360b265a1156747ce9f1bfae86.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie ochrony ubezpieczeniowej w zakresie
ubezpieczenia OC oraz ubezpieczenia mienia Gminy i jednostek organizacyjnych Gminy Świdnica w okresie 12 miesięcy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f0818e16-015a-4957-91e0-f38ff42f3ee7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413982

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00013045/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 "Świadczenie ochrony ubezpieczeniowej w zakresie ubezpieczenia OC oraz ubezpieczenia mienia Gminy i jednostek organizacyjnych Gminy Świdnica w okresie 12 miesięcy"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00353599

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

11.2.1 ZADANIE 1 - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - w związku z prowadzoną działalnością, w tym zarządzaniem, administrowaniem i utrzymaniem pasa drogowego (dróg, ulic i chodników), w związku z posiadaniem i użytkowaniem mienia oraz OC strażaków OSP
11.2.2. ZADANIE 2 – ubezpieczenie mienia , w tym:
- ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych w pełnym zakresie, rozszerzonym o ryzyko wandalizmu,
-ubezpieczenie maszyn i urządzeń od awarii i uszkodzeń,
-ubezpieczenie mienia od kradzieży, kradzieży z włamaniem i rabunku „na pierwsze ryzyko”, mienia od dewastacji, szyb od stłuczenia,
-ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od ryzyk wszystkich.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66516400-4 - Usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej

66515100-4 - Usługi ubezpieczenia od ognia

66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

638737,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

638737,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

638737,84 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5260214686

7.3.3)Ulica

Jerozolimskie 162

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-342

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

638737,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
526 200 zł
Próbka: 45 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 032 zł1 025 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
820 968 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
204 032 zł
Mediana
526 200 zł
Górny kwartyl
1 025 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świdnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świdnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 638 738 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: COMPENSA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.