Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 193 627 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 15 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Gminy Świdnica - Remiza OSP Burkatów

Zamawiający Gmina Świdnica (Świdnica, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Gminy Świdnica -…”, wybierając ofertę wykonawcy Radosław Kmera Zakład Remontowo-Usługowo-Budowlany. Wartość umowy: 1 193 627 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ŚwidnicaŚwidnica, Dolnośląskie (powiat Świdnicki →)opublikowano 24 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 193 627 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    30 lipca 2026

    Termin ofert: 14 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Radosław Kmera Zakład Remontowo-Usługowo-Budowlany (Świdnica).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 193 626,98 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŚWIDNICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890718389

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bartosza Głowackiego 4

1.5.2.)Miejscowość

Świdnica

1.5.3.)Kod pocztowy

58-100

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gmina.swidnica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gmina.swidnica.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminaswidnica.logintrade.net/zapytania_email,237100,9c3a974ed15a86cfb1e5acac502e5166.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Gminy Świdnica - Remiza OSP Burkatów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-063eba3d-cbca-4af4-84de-5abe452db737

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00404323

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00013045/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej Gminy Świdnica - Remiza OSP Burkatów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu
18.Postępowanie dofinansowane jest z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027. Priorytet

Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00370297

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.17.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) roboty demontażowe i rozbiórkowe,
2) skucie starych tynków i wykonanie nowych tynków renowacyjnych,
3) wykonanie izolacji poziomych przeciwwilgociowych,
4) wykonanie izolacji cieplnej posadzki wraz z wykończeniem płytkami gresowymi,
5) demontaż starych grzejników i rurociągów co,
6) wymiana drzwi zewnętrznych i wewnętrznych,
7) wymiana stolarki okiennej,
8) przecieranie istniejących tynków wewnętrznych,
9) wykonanie izolacji cieplnej z wełny mineralnej dachu,
10) wykonanie okładzin poddasza z płyt G-K,
11) osadzenie okien połaciowych w dachu,
12) montaż systemowych przewodów wentylacyjnych izolowanych,
13) renowacja podłogi drewnianej,
14) wymiana rynien , rur spustowych i obróbek blacharskich,
15) rozbiórka pokrycia z dachówki,
16) rozebranie elementów więźb dachowych wraz z wymianą elementów konstrukcyjnych dachu,
17) ołacenie połaci dachowych,
18) pokrycie dachu dachówką karpiówką,
19) ocieplenie ścian budynku płytami styropianowymi wraz z wykonaniem tynku renowacyjnego,
20) izolacja ścian fundamentowych budynku płytami XPS,
21) wykonanie opaski z kostki kamiennej wokół budynku,
22) montaż instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami,
23) montaż nagrzewnic ściennych,
24) przebudowa instalacji CUW,
25) wymiana instalacji kanalizacji sanitarnej i gazowej,
26) wykonanie instalacji odgromowej i uziomu,
27) wymiana rozdzielnic,
28) wymiana przewodów elektrycznych wewnętrznych wraz z osprzętem,
29) montaż nowych opraw oświetleniowych,
30) instalacja sieci komputerowych LAN,
31) montaż systemu sygnalizacji włamania i napadu,
32) wymiana istniejącego szamba na zbiornik bezodpływowy o pojemności 10m3,
33) przesunięcie hydrantu zewnętrznego,
34) rozbiórka zewnętrznej wiaty drewnianej zlokalizowanej w narożniku budynków (elewacja zachodnia),
35) montaż 4 szt. klimatyzatorów w pomieszczeniu 1.13 wraz z uruchomieniem i odprowadzeniem skroplin do kanalizacji deszczowej – klimatyzatory powierzone przez Zamawiającego,
36) wymiana drewnianych drzwi wejściowych do pomieszczenia 1.13 na aluminiowe.

UWAGA!! Pozycje 32-36 nie zostały ujęte w przedmiarach należy uwzględnić w wycenie

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45442100-8 - Roboty malarskie

45442110-1 - Malowanie budynków

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1193626,98 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1193626,98 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1193626,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Radosław Kmera Zakład Remontowo-Usługowo-Budowlany

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8842739371

7.3.3)Ulica

Burkatów 1e

7.3.4)Miejscowość

Świdnica

7.3.5)Kod pocztowy

58-100

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1193626,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-15

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 306 zł2 830 980 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 532 674 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 306 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 830 980 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.