Dostawa energii elektrycznej w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. do obiektów Zamawiających uczestniczących w Grupie Zakupowej Energii Elektrycznej Gminy Miasta Tychy
Zamawiający Gmina Miasto Tychy (Tychy, Śląskie) prowadził postępowanie „Dostawa energii elektrycznej w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. do…”. Termin składania ofert minął 21 lipca 2026, 11:00. Wadium: 100 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 480 479 zł
- Wadium
- 100 000 zł
- Termin składania ofert
- 21 lipca 2026, 11:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=780, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
19 czerwca 2026
Termin ofert: 21 lipca 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 12 miesięcy.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 3
RyzykoDostawa i odkup energii elektrycznej dla grupy zakupowej gminy Tychy, w tym energii z OZE, z obowiązkiem wykazania równoważności rozwiązań jeśli nie są to produkty wymienione w SWZ. Zamówienie obejmuje 31 102,80 MWh rocznie dla wielu punktów poboru na terenie Śląskiego. Płatność za fakturę nastąpi w ciągu 21 dni. Umowa musi zostać zrealizowana w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 r. Zamawiający dopuszcza materiały równoważne, ale wykonawca musi udowodnić ich zgodność z parametrami technicznymi podanymi w dokumentacji.
- 4
RyzykoWadium: 100 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Hekla Energy Sp. z o.o.
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 3 orzeczenia KIO; w 2 sprawach odwołanie oddalono. Dla skali: 210 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Miasto Tychy |
| NIP | 6460013450 |
| Adres | Al. Niepodległości 49, 43-100 Tychy |
| Region (NUTS) | PL22C – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa energii elektrycznej w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2027 r. do obiektów Zamawiających uczestniczących w Grupie Zakupowej Energii Elektrycznej Gminy Miasta Tychy |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09300000 |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy PZP
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy PZP
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy PZP
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 8-10 ustawy PZP
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-21 11:00 |
Informacje dodatkowe
1_1 W PRZYPADKU wskazania w dokumentach zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych opisywanym.
1_2 W PRZYPADKU wskazania w opisie przedmiotu zamówienia odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
1_3 Jeżeli w dokumentach zamówienia wskazano znaki towarowe, patenty, producenta lub konkretne pochodzenie produktu, należy przyjąć, że pozycje te zawierają zapis „lub równoważny”.
1_4 WYKONAWCA, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. Przez rozwiązanie równoważne należy rozumieć produkt/urządzenie/sprzęt/wyposażenie o parametrach technicznych, wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez zamawiającego w dokumentach zamówienia. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty dokumenty potwierdzające równoważność zaoferowanych rozwiązań. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na wykonawcy. Wykonawca wykazuje równoważność przy użyciu dowolnych (wiarygodnych) środków. Niewykazanie równoważności skutkuje odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia. W przypadku, gdy wykonawca nie złoży wraz z ofertą dokumentów, w których powoła się na materiały/rozwiązania równoważne, zamawiający uzna, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto produkt/urządzenie/sprzęt/wyposażenie opisane w dokumentach zamówienia.
2. DO PRZELICZENIA NA PLN wartości wskazanej w dokumentach złożonych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, wyrażonej w walutach innych niż PLN, zamawiający przyjmie średni kurs publikowany przez Narodowy Bank Polski z dnia wszczęcia postępowania.
Płatność za wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w terminie do 21 dni od dnia doręczenia faktury zamawiającemu
WYKONAWCA zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, nie wcześniej jednak niż od 1 stycznia 2027 r. i nie dłużej niż do 31 grudnia 2027 r.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.