Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Modernizacja oświetlenia nad głównym boiskiem na Hali Sportowej przy Al. Piłsudskiego

Zamawiający Gmina Miasta Tychy (Tychy, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja oświetlenia nad głównym boiskiem na Hali Sportowej przy Al. Piłsudskiego”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miasta TychyTychy, Śląskieopublikowano 2 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 271 926 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasta Tychy

1.2.)Oddział zamawiającego

Gmina Miasta Tychy

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255507

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Niepodległości 49

1.4.2.)Miejscowość

Tychy

1.4.3.)Kod pocztowy

43-100

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.4.7.)Numer telefonu

32 7763808

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@umtychy.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.umtychy.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3def4bc9-ca65-4787-b5e9-436876598a21

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418807

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00166493

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Modernizacja oświetlenia nad głównym boiskiem na Hali Sportowej przy Al. Piłsudskiego

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia nad głównym boiskiem na Hali Sportowej przy Al. Piłsudskiego w Tychach. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej
w zakresie projektu technicznego i wykonawczego oraz STWiOR dla doboru nowych opraw
z dostosowaniem systemu sterowania / ściemniania wraz z ich montażem nad boiskiem wewnętrznym Hali Sportowej. W ramach zamówienia należy przewidzieć demontaż, utylizację starych opraw oświetleniowych i źródeł światła. Montaż opraw oświetlenia podstawowego i awaryjnego nad płytą boiska odbywać się musi w obudowach/kasetach montażowych wykorzystywanych do montażu istniejącego oświetlenia z ich ewentualnym dostosowaniem do potrzeb nowych opraw oświetleniowych i wymiarów ich pola świetlnego. Po wymianie maksymalne natężenie oświetlenia nad parkietem boiska musi spełniać wymagania stawiane spotkaniom w ramach rozgrywek logowych oraz transmisji telewizyjnej, tj. natężenie oświetlenia na poziomie minimum 2500 lx. System sterowania oświetleniem powinien pozwolić na podział oświetlenia na sekcje zgodnie z obecnym podziałem (np. podział boiska na części, oświetlenie wyłącznie skrajów boiska) oraz pozwalać na redukcję natężenia oświetlenia (np. 75% natężenia podstawowego, 50% natężenia podstawowego) zgodnie z wymaganiami Użytkownika, tj. Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji. Wymiana źródeł światła na ledowe w oprawach oświetlenia trybun i strefy kibica wraz z ewentualnym dostosowaniem modułów montażowych dla nowych źródeł oświetleniowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami stawianymi nowym oprawom oświetleniowym znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oraz załącznikach do niego.

Program funkcjonalno – użytkowy stanowi załącznik nr 4 do SWZ.

1. W przypadku wskazania w dokumentach zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów równoważnych opisywanym.
2. W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
3. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty dokumenty potwierdzające równoważność zaoferowanych rozwiązań. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na wykonawcy. Wykonawca wykazuje równoważność przy użyciu dowolnych (wiarygodnych) środków. Niewykazanie równoważności skutkuje odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia.

3.9.)Główny kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia

42 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ELMAX Żywicki Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6462971244

4.3.3.)Ulica

ul. Oświęcimska 83

4.3.4.)Miejscowość

Tychy

4.3.5.)Kod pocztowy

43-100

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

469798,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00305024/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-03

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

469798,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45310000-3Roboty instalacyjne elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
271 926 zł
Próbka: 50 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
175 556 zł626 656 zł
Rozstęp międzykwartylowy
451 100 zł
Źródło próbki
CPV 45310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
175 556 zł
Mediana
271 926 zł
Górny kwartyl
626 656 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasta Tychy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tychy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.