Dostawa aparatury analitycznej potrzebnej dla uruchomienia i działalności centralnego laboratorium olejowego dla PGE Energia Ciepła S.A. – Pakiet 2
Zamawiający PGE Energia Ciepła S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa aparatury analitycznej potrzebnej dla uruchomienia i działalności centralnego…”. Termin składania ofert minął 7 lipca 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 7 lipca 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1092, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
22 kwietnia 2026
Termin ofert: 25 maja 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
18 maja 2026
Nowy termin: 23 czerwca 2026 08:00Zmienia wersję 273606-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
19 czerwca 2026
Nowy termin: 7 lipca 2026 10:00Zmienia wersję 337099-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresKupuje się 6 typów aparatury do analiz olejowych (gęstościomierz, zestawy do oznaczania liczby kwasowej/zasadowej, wody metodą Karl-Fischera, kolorymetr, aparaty do pomiaru temperatury zapłonu metodami Cleveland i Martens-Pensky) z obowiązkiem dostarczenia do Małopolski w 9 miesięcy od podpisania umowy.
- 2
ZakresZamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany terminów realizacji i umowy na zasadach określonych w Projekcie Umowy (Załącznik nr 2 do SWZ).
- 3
ZakresOferty muszą zostać złożone wyłącznie w formie elektronicznej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Kontekst Atlasu
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 2,4 ofert na postępowanie przy 76 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 11 orzeczeń KIO; w 3 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 4 oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | PGE Energia Ciepła S.A. |
| NIP | 6420000642 |
| Adres | Budynek Skylight, XII p. przy ul. Złotej 59, 00-120 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa aparatury analitycznej potrzebnej dla uruchomienia i działalności centralnego laboratorium olejowego dla PGE Energia Ciepła S.A. – Pakiet 2 |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 38430000-8 - Aparatura do wykrywania i analizy |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-07 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Przedmiotowe Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r., poz. 2019, z późn. zm.), w trybie przetargu nieograniczonego – art. 378 ust. 1 w zw. z art. 132 i nast. Ustawy PZP, przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie oraz SWZ.
- 2.Zamawiający skorzysta z możliwości przewidzianej w art. 139 ust.1 Ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
- 3.Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami (SWZ) dostępna jest bezpłatnie na stronie:
https://swpp2.gkpge.pl/app/demand/notice/public/current/list?USER_MENU_HOVER=currentNoticeList
Wszelkie informacje niezamieszczone w treści ogłoszenia o zamówieniu, a istotne dla postępowania znajdują się w SWZ – prosimy Wykonawców o szczegółowe zapoznanie się z jej treścią. - 4.Zamawiający dopuszcza możliwości zmiany terminów realizacji prac oraz umowy w sprawie zamówienia publicznego na zasadach określonych w Projekcie Umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
- 5.Oferty, oświadczenia, w tym oświadczenie Wstępne, sporządza się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej, i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z art. 61 Pzp.
- 6.Zamawiający niniejszym informuje, iż szczegółowe informacje o ochronie danych osobowych zawarte zostały w pkt 31 SWZ.
- 7.Podstawy wykluczenia z postępowania zostały określone w pkt 15 SWZ, a podmiotowe środki dowodowe składane celem potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania wskazane zostały w pkt 17 SWZ.
Warunki finansowe zostały określone w Projekcie Umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →