"Realizacja działań ochronnych określonych w PZO dla obszarów Natura 2000 Bory Chrobotkowe Karaska i Myszynieckie Bory Sasankowe oraz PO dla rezerwatu przyrody „Torfowisko Karaska” w 2026 roku”.
Zamawiający Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myszyniec (Zawodzie, Łódzkie) prowadził postępowanie „"Realizacja działań ochronnych określonych w PZO dla obszarów Natura 2000 Bory…”. Termin składania ofert minął 20 lipca 2026, 09:00. Wadium: 3900 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 16 966 582 zł
- Wadium
- 3900 zł
- Termin składania ofert
- 20 lipca 2026, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=127, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
18 czerwca 2026
Termin ofert: 20 lipca 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresKupuje się usługi ochrony przyrody: uprzątanie martwego drewna, usuwanie roślinności konkurencyjnej i odsłanianie gleby dla sasanki otwartej, z obowiązkiem wywozu i utylizacji biomasy. Wymagana technologia chroniąca warstwę runa leśnego.
- 2
ZakresPrace wykonuje się na trzech obszarach Natura 2000 (Bory Chrobotkowe Karaska, Myszynieckie Bory Sasankowe) oraz w rezerwacie Torfowisko Karaska w Nadleśnictwie Myszyniec (woj. mazowieckie).
- 3
ZakresZakres prac jest szacunkowy i podzielony na 4 części, w tym oddzielny lot dla boru chrobotkowego (siedlisko 91T0).
- 4
ZakresWymagane ręczne formowanie stosów z pozostałości drzewnych i gałęzi, z lokalizacją przy szlakach zrywkowych, bez naruszania runa. Dopuszczalny mechaniczny załadunek ograniczony do części stosu.
Kontekst Atlasu
- Lokalny rynek tej branży: w województwie łódzkim postępowania przyciągały średnio 3,1 ofert, w całym kraju 4,8.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myszyniec |
| NIP | 7580006393 |
| Adres | Zawodzie 3, 07-430 Zawodzie |
| Region (NUTS) | PL924 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | "Realizacja działań ochronnych określonych w PZO dla obszarów Natura 2000 Bory Chrobotkowe Karaska i Myszynieckie Bory Sasankowe oraz PO dla rezerwatu przyrody „Torfowisko Karaska” w 2026 roku”. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 77200000-2 - Usługi leśnictwa |
| Dodatkowe kody CPV | 77211400-6 - Usługi wycinania drzew; 77230000-1 - Usługi doraźne dotyczące leśnictwa; 77231000-8 - Usługi gospodarki leśnej |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 1500 zł. Szczegółowy opis w SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-20 09:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.