Ochrona obiektów i budynków na terenie Miasta Zabrze
Zamawiający Jednostka Gospodarki Nieruchomościami (Zabrze, Śląskie) prowadził postępowanie „Ochrona obiektów i budynków na terenie Miasta Zabrze”. Termin składania ofert minął 30 lipca 2025, 10:00. Planowany budżet: 3 483 082 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 3 483 082 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 30 lipca 2025, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=888, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
24 czerwca 2025
Termin ofert: 30 lipca 2025 10:00 - Wynik: wybrano wykonawców
21 stycznia 2026
2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Jednostka Gospodarki Nieruchomościami |
| Miejscowość | Zabrze |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Ochrona obiektów i budynków na terenie Miasta Zabrze |
| Główny Kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
| Część nr LOT-0001 | Ochrona obiektów i budynków na terenie Miasta Zabrze |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
- Formularz Oferty stanowiący załącznik 12 do SWZ wraz z następującymi wymaganymi załącznikami:
1) załącznik 3 do SWZ,
Uwaga: W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, załącznik 3 do SWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
2) załącznik 4 do SWZ,
3) załącznik 5 do SWZ (jeżeli dotyczy),
4) zobowiązanie innego podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy),
6) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
7) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
UWAGA: Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie,
jak składana oferta. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego
8) Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy – o ile dotyczy (odnosi się do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), złożone na wzorze stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.
9) załącznik 11 do SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.