Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-06-05 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

SZP.281.24.2026 - Roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu „Poprawa jakości i dostępności do ambulatoryjnych świadczeń medycznych poprzez modernizację Poradni Specjalistycznych Instytutu „CZMP” w Łodzi”

Zamawiający Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „SZP.281.24.2026 - Roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu…”. Termin składania ofert minął 19 czerwca 2026, 10:00. Wadium: 350 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki”Łódź, Łódzkieopublikowano 5 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Wadium
350 000 zł
Termin składania ofert
19 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresZamówienie finansowane jest z unijnego programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027 (działanie FENX.06.01), co wiąże się z obowiązkiem przestrzegania procedur dotacyjnych, w tym dokumentowania wydatków i terminowości realizacji (14 miesięcy od podpisania umowy).

  • 2

    ZakresWymagane jest przeprowadzenie wizji lokalnej przed złożeniem oferty, termin i szczegóły zostaną podane w SWZ, ale jej brak może uniemożliwić prawidłowe oszacowanie zakresu prac, zwłaszcza w kontekście istniejącej infrastruktury budynku i instalacji.

  • 3

    WarunkiWykonawca musi dysponować doświadczeniem w projektowaniu i budowie obiektów medycznych lub użyteczności publicznej (potwierdzone referencjami), a także zapewnić sprzęt i kadry do koordynacji robót w aktywnym szpitalu, bez przerw w działaniu poradni podczas modernizacji.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki”

NIP

7292242712

Adres

ul. Rzgowska 281/289, 93-338 Łódź

Region (NUTS)

PL711 – Łódzkie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

SZP.281.24.2026 - Roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu „Poprawa jakości i dostępności do ambulatoryjnych świadczeń medycznych poprzez modernizację Poradni Specjalistycznych Instytutu „CZMP” w Łodzi”

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Dodatkowe kody CPV

71000000

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Zamawiający żąda wniesienia wadium przez Wykonawców uczestniczących w postępowaniu. Wadium na całość przedmiotu zamówienia wynosi 350 000,00 PLN, słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy PLN 00/100. 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 PZP. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek Zamawiającego: PeKaO S.A. II Oddział w Łodzi, ul. Piotrkowska 270, 90-361 Łódź numer rachunku: 70 12403028 1111000028222097 z dopiskiem: Wadium - postępowanie SZP.281.24.2026 5. O uznaniu przez Zamawiającego, że wadium w pieniądzu wpłacono w wymaganym terminie, decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek Zamawiającego. 6. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia musi zostać złożone w oryginale oraz obejmować cały okres związania ofertą. Oznacza to, iż skuteczne wniesienie wadium w ww. formie wymaga złożenia dokumentu sporządzonego w postaci elektronicznej - opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym pracownika instytucji udzielającej gwarancji lub poręczenia, upoważnionego do sporządzenia i wydania dokumentu. Wadium w niniejszej formie wnoszone jest poprzez załączenie pliku do oferty na Platformie Zakupowej Zamawiającego. 7. Zamawiający zwraca wadium zgodnie z zapisami art. 98 PZP.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-06-19 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 PZP sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
  2. 2.
    Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 PZP.
  3. 3.
    Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotycząca orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
  4. 4.
    Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego.
  5. 5.
    Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę/ ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty/ oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
  6. 6.
    Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji.
  7. 7.
    Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 PZP.
    Informacje dotyczące wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia oraz przypadku, gdy siedziba lub miejsca zamieszkania Wykonawcy znajdują się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz Urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców, Wykonawcy certyfikowanego przez jednostki certyfikujące spełniające wymogi europejskich norm certyfikacji zostały opisane w treści SWZ.
    II. 1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
  8. 2.
    Zamawiający stosuje ponadto art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Szczegóły określa §17A SWZ.
  9. 3.
    Na potwierdzenie braku zaistnienia powyżej określonych podstaw wykluczenia Wykonawca przedstawia aktualne na dzień składania ofert Oświadczenie Wykonawcy w trybie art. 125 ust. 1 PZP w formie Standardowego Formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ oraz Oświadczenie Wykonawcy, stanowiące Załącznik nr 3A do SWZ.
    III. Zamawiający zgodnie z art. 112 ust. 2 pkt. 4 PZP określa warunki udziału w postępowaniu. Warunki dotyczą zdolności technicznej i zawodowej. Szczegóły określa §16 SWZ. IV. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury o której mowa w art. 139 PZP. V. Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. Szczegóły określa §62 SWZ. Osobą do kontaktu w sprawie dokonania wizji lokalnej jest: Pani Kinga Filip, nr tel. +48 42 271 16 12. Zamawiający zaleca odbycie wizji lokalnej w wyznaczonym powyżej terminie. Po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej Zamawiający potwierdzi udział Wykonawcy zaświadczeniem o odbyciu wizji lokalnej, którego wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
    Skan zaświadczenia o odbyciu wizji lokalnej należy dołączyć do oferty. Oferta złożona bez odbycia wizji lokalnej, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy PZP. VI. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp.

Dot. 5.1.6 Informacje ogólne - Projekt zamówienia w pełni lub częściowo finansowany z funduszy UE - Przedmiot zamówienia finansowany będzie ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027 w ramach działania FENX.06.01 System ochrony zdrowia, priorytet FENX.06 Zdrowie (umowa o dofinansowanie nr FENX.06.01-IP.03-0024/25-00/62/2025/153 projektu pn. „Poprawa jakości i dostępności do ambulatoryjnych świadczeń medycznych poprzez modernizację Poradni Specjalistycznych Instytutu „CZMP” w Łodzi”).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 19.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 - Roboty budowlane. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.