SZP.281.24.2026 - Roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu „Poprawa jakości i dostępności do ambulatoryjnych świadczeń medycznych poprzez modernizację Poradni Specjalistycznych Instytutu „CZMP” w Łodzi”
Zamawiający Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „SZP.281.24.2026 - Roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu…”, wybierając 10 wykonawców. Cena wybranej oferty: 142 201 463 zł. Złożono 10 ofert.
- Cena wybranej oferty
- 142 201 463 zł
- Liczba ofert
- 10 ofert
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
08 maja 2026
Termin ofert: 12 czerwca 2026 08:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
05 czerwca 2026
Nowy termin: 19 czerwca 2026 10:00Zmienia wersję 317163-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
12 czerwca 2026
Nowy termin: 26 czerwca 2026 10:00Zmienia wersję 386176-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
25 sierpnia 2026
10 ofert10 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcyWybrano 10 wykonawców: Grupa KDM Sp. z o.o. (Warszawa), GRUPA SZYMBUD sp. z o.o. sp. j. (Kłomnice), ZAB-BUD Sp. z o.o. (Warszawa), "BUDOMAL" Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rafał Leśniak (Łódź), PGM PROJEKT Sp. z o.o. (Konstantynów Łódzki) oraz 5 kolejnych.
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 142 201 463,00 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” |
| NIP | 7292242712 |
| Adres | ul. Rzgowska 281/289, 93-338 Łódź |
| Region (NUTS) | PL711 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | SZP.281.24.2026 - Roboty budowlane w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach projektu „Poprawa jakości i dostępności do ambulatoryjnych świadczeń medycznych poprzez modernizację Poradni Specjalistycznych Instytutu „CZMP” w Łodzi” |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Dodatkowe kody CPV | 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrani wykonawcy | Grupa KDM Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 9522045621); GRUPA SZYMBUD sp. z o.o. sp. j., Kłomnice (NIP: 9492221756); ZAB-BUD Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 7010682683); "BUDOMAL" Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rafał Leśniak, Łódź (NIP: 7280024257); PGM PROJEKT Sp. z o.o., Konstantynów Łódzki (NIP: 7312067437); VIK-BUD Sp. z o.o., Łask (NIP: 8311614122); CZĘSTOBUD Sp. z o. o., Częstochowa (NIP: 5732936293); ENBUD Jacek Kwiatkowski, Głowno (NIP: 7331119135); Top Construction S.A., Warszawa (NIP: 5213772462); Artom Budownictwo Spółka z o.o., Tomaszów Mazowiecki (NIP: 7732480925) |
| Wartość wybranej oferty | 142 201 463 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 10 |
Informacje dodatkowe
- 1.Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 PZP sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
- 2.Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 PZP.
- 3.Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotycząca orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
- 4.Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 4 PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego.
- 5.Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę/ ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty/ oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
- 6.Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji.
- 7.Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 6 PZP.
Informacje dotyczące wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia oraz przypadku, gdy siedziba lub miejsca zamieszkania Wykonawcy znajdują się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz Urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców, Wykonawcy certyfikowanego przez jednostki certyfikujące spełniające wymogi europejskich norm certyfikacji zostały opisane w treści SWZ.
II. 1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. - 2.Zamawiający stosuje ponadto art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Szczegóły określa §17A SWZ.
- 3.Na potwierdzenie braku zaistnienia powyżej określonych podstaw wykluczenia Wykonawca przedstawia aktualne na dzień składania ofert Oświadczenie Wykonawcy w trybie art. 125 ust. 1 PZP w formie Standardowego Formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ oraz Oświadczenie Wykonawcy, stanowiące Załącznik nr 3A do SWZ.
III. Zamawiający zgodnie z art. 112 ust. 2 pkt. 4 PZP określa warunki udziału w postępowaniu. Warunki dotyczą zdolności technicznej i zawodowej. Szczegóły określa §16 SWZ. IV. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury o której mowa w art. 139 PZP. V. Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej. Szczegóły określa §62 SWZ. Osobą do kontaktu w sprawie dokonania wizji lokalnej jest: Pani Kinga Filip, nr tel. +48 42 271 16 12. Zamawiający zaleca odbycie wizji lokalnej w wyznaczonym powyżej terminie. Po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej Zamawiający potwierdzi udział Wykonawcy zaświadczeniem o odbyciu wizji lokalnej, którego wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Skan zaświadczenia o odbyciu wizji lokalnej należy dołączyć do oferty. Oferta złożona bez odbycia wizji lokalnej, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy PZP. VI. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp.
Dot. 5.1.6 Informacje ogólne - Projekt zamówienia w pełni lub częściowo finansowany z funduszy UE - Przedmiot zamówienia finansowany będzie ze środków Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko 2021-2027 w ramach działania FENX.06.01 System ochrony zdrowia, priorytet FENX.06 Zdrowie (umowa o dofinansowanie nr FENX.06.01-IP.03-0024/25-00/62/2025/153 projektu pn. „Poprawa jakości i dostępności do ambulatoryjnych świadczeń medycznych poprzez modernizację Poradni Specjalistycznych Instytutu „CZMP” w Łodzi”).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.