AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

SZP.281.67.2026 - Usługa opracowania programu funkcjonalno-użytkowego oraz zbiorczego zestawienia kosztów dla inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Instytutu (...)"

Zamawiający Instytut "centrum Zdrowia Matki Polki" (Łódź, Łódzkie) prowadzi postępowanie „SZP.281.67.2026 - Usługa opracowania programu funkcjonalno-użytkowego oraz zbiorczego…”. Termin składania ofert upływa 14 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Instytut "centrum Zdrowia Matki Polki"Łódź, Łódzkieopublikowano 2 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 200 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
14 września 2026, 10:00
9d 7h
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 14 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresUsługa obejmuje dokumentację dla inwestycji finansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a okres realizacji wynosi 9 miesiące.

  • 2

    WarunkiWarunek doświadczenia wymaga wykazania co najmniej 2 usług o wartości co najmniej 150 000,00 zł brutto każda, polegających na opracowaniu PFU i ustaleniu kosztów, a w co najmniej 1 PFU ma być opis instalacji fotowoltaicznej, magazynów energii, BMS i pompy/pomp ciepła.

  • 3

    KryteriaKryterium oceny ofert stanowi wyłącznie cena, bez dodatkowych punktowanych elementów jakościowych.

  • 4

    WarunkiZamawiający wymaga też, aby wykonawca dysponował co najmniej jedną osobą, która opracowała 1 program funkcjonalno-użytkowy z zakresem obejmującym instalację fotowoltaiczną, magazyny energii, BMS i pompę/pompy ciepła; zamówienie nie przewiduje wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 6,4 oferty na postępowanie przy 80 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 56% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 6 orzeczeń KIO; w 4 sprawach odwołanie oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT "CENTRUM ZDROWIA MATKI POLKI"

1.3.)Oddział zamawiającego

Samodzielna Sekcja Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 471610127

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rzgowska 281/289

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

93-338

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.7.)Numer telefonu

42 271 17 51

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

agnieszka.wronka@iczmp.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.iczmp.edu.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Instytut badawczy

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

SZP.281.67.2026 - Usługa opracowania programu funkcjonalno-użytkowego oraz zbiorczego zestawienia kosztów dla inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Instytutu (...)"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5d13597b-941c-463f-a31d-75d5ec856678

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417944

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://iczmp.ezamawiajacy.pl/pn/iczmp/demand/314547/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Poczta elektroniczna: agnieszka.wronka@iczmp.edu.pl - w zakresie określonym w SWZ oraz Platforma: https://iczmp.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Platforma zakupowa:
Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB w txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc.
Poczta elektroniczna:
Pliki o wielkości do 15 MB. Szczegółowe informacje dotyczące wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zostały określone w SWZ. Oferta, inne oświadczenia i dokumenty opatrzone kwalifikowalnym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacje dot. przetwarzania i ochrony danych osobowych zostały opisane w SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacje dot. przetwarzania i ochrony danych osobowych zostały opisane w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SZP.281.67.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia jest usługa opracowania programu funkcjonalno-użytkowego oraz zbiorczego zestawienia kosztów dla inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi wraz z budową instalacji odnawialnych źródeł energii”.
2. Finansowanie:
Projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Instytutu ,,Centrum Zdrowia Matki Polki’’ w Łodzi wraz z budową instalacji odnawialnych źródeł energii" dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach umowy dotacji z dnia 4.09.2023 r. nr 1470/2023/Wn05/OA-tr-ku/D

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Art. 112 ust. 2 PZP:
Warunki udziału w postępowaniu dotyczą:
4) zdolności technicznej lub zawodowej.
- Art. 112 ust. 2 pkt 4
-- Zamawiający uzna, iż Wykonawca posiada zdolności techniczne i zawodowe, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał co najmniej 2 usługi o wartości co najmniej 150 000,00 zł brutto każda (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych, 00/100), których przedmiotem było opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego oraz ustalenie wartości planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym zgodnie z przepisami ustawy Pzp i udokumentuje, że usługi te zostały wykonane należycie.
Zamawiający wymaga, aby w zakres co najmniej 1 programu funkcjonalno-użytkowego wchodził co najmniej opis instalacji fotowoltaicznej, magazynów energii, BMS i pompy/pomp ciepła
Przez dwie usługi rozumie się usługi wykonane w ramach dwóch odrębnych umów.
Zamawiający uzna także, iż Wykonawca posiada zdolności techniczne i zawodowe, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał co najmniej 3 usługi – co najmniej 2 usługi o wartości co najmniej 150 000,00 zł brutto każda (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych, 00/100), których przedmiotem było opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego oraz ustalenie wartości planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym zgodnie z przepisami ustawy Pzp oraz co najmniej 1 usługę której przedmiotem było opracowanie projektów wykonawczych instalacji fotowoltaicznej, magazynów energii, BMS i pompy/pomp ciepła i udokumentuje, że usługi te zostały wykonane należycie.
Przez trzy usługi rozumie się usługi wykonane w ramach trzech odrębnych umów
-- Zamawiający uzna, iż Wykonawca posiada zdolności techniczne i zawodowe, jeżeli wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował następującymi osobami, które skieruje do realizacji zamówienia - co najmniej jedną osobą, która opracowała 1 program funkcjonalno-użytkowy, którego zakres obejmował co najmniej opis instalacji fotowoltaicznej, magazynów energii, BMS i pompy/pomp ciepła

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

- Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
- Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 PZP, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Art. 112 ust. 2 pkt 4) PZP
- Wykaz usług wykonanych, w okresie ostatnich 5 lat (liczone wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy;
Wzór wykazu stanowi Załącznik nr 5 do SWZ.
Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz dotyczy usług, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
- Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich doświadczenia niezbędnego do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.
Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów składa
wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (Wzór stanowi Załącznik nr 3A do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów oraz oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Dokument potwierdzający ustanowienie pełnomocnika powinien zawierać Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ustanowionego pełnomocnika oraz zakres jego umocowania. Pełnomocnictwo winno być podpisane przez wszystkich tych Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie publiczne, którzy ustanawiają pełnomocnika. Podpisy muszą zostać złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli wymienione we właściwym rejestrze lub wpisie do centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej. Dokument pełnomocnictwa należy przedstawić w formie elektronicznej opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym – przez mocodawcę lub notariusza.
3. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiadania określonej formy prawnej w celu złożenia oferty.
4. W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający nie określa wymagań związanych z realizacją zamówienia w inny sposób niż w odniesieniu do pojedynczych Wykonawców.
5. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6. W przypadku wyboru jako oferty najkorzystniejszej oferty składanej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, Wykonawcy na żądanie Zamawiającego, zobowiązani są przed podpisaniem umowy przedstawić Zamawiającemu umowę regulującą współpracę tych Wykonawców, zawierającą w szczególności:
6.1. wskazania reguł ponoszenia odpowiedzialności przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
6.2. wskazania podmiotu, który będzie wystawcą faktury w ramach realizacji zamówienia,
6.3. wskazania podmiotu, który będzie ich reprezentował w stosunkach zewnętrznych,
6.4. zapis, z którego wynika, że umowa regulująca współpracę tych Wykonawców nie może zostać rozwiązana przed zakończeniem realizacji zamówienia.
7. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane, zgodnie z art. 117 ust. 3 PZP.
8. W przypadku, o którym mowa w ust. 7, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy, zgodnie z art. 117 ust. 4 PZP.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany w zawartej umowie w następujących sytuacjach:
a. zmiany danych organizacyjnych i kontaktowych;
b. zmiany terminu rozpoczęcia i zakończenia realizacji usługi;
c. zmiany organizacyjnej Instytutu „CZMP” istotnej dla realizacji niniejszej umowy;
d. zmiany formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej;
e. zmiany adresu siedziby firmy i zmiany adresu zamieszkania właściciela lub współwłaściciela firmy;
f. zmian wynikających z obowiązujących przepisów prawa;
g. konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w ofercie Wykonawcy lub opisie przedmiotu zamówienia w SWZ w sytuacji, gdyby zastosowanie pierwotnie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu Umowy, czego Zamawiający nie miał możliwości przewidzieć na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
h. zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w przypadku zmiany:
1) stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego,
2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę,
3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne,
4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie
z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych,
- jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, w zakresie określonym w § 2 ust. 1 umowy,
i. zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia;
j. w przypadku wystąpienia oczywistych omyłek rachunkowych lub pisarskich;
k. w przypadku dokonania zmiany warunków dofinansowania lub konieczności dostosowania postanowień umowy do warunków dofinansowania.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-14 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://iczmp.ezamawiajacy.pl/pn/iczmp/demand/314547/notice/public/details

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-14 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-13

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1.
    Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
  2. 2.
    Zamawiający stosuje ponadto art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
  3. 3.
    Na potwierdzenie braku zaistnienia powyżej określonych podstaw wykluczenia Wykonawca przedstawia aktualne na dzień składania ofert Oświadczenie Wykonawcy w trybie art. 125 ust. 1 PZP w formie Oświadczenia Wykonawcy, stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ.
  4. 4.
    dot. pkt 4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące - Usługa będzie realizowana do czasu zawarcia umowy z wykonawcą robót budowlanych w postępowaniu przeprowadzonym zgodnie z ustawą Pzp, nie dłużej niż 9 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego oraz zbiorczego zestawienia kosztów nastąpi w terminie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
  5. 5.
    Zamawiający przewiduje przeprowadzenie wizji lokalnej dla zainteresowanych Wykonawców.
    Wizja lokalna odbędzie się w dniu 08.09.2026 r. o godzinie 11:00.
    Zamawiający dopuszcza także przeprowadzenie wizji lokalnej w innym (dodatkowym) terminie po wcześniejszym zgłoszeniu chęci udziału przedstawicieli Wykonawcy w tym przedsięwzięciu. Osobą do kontaktu w sprawie dokonania wizji lokalnej jest:
    Pani Anna Wojniak - nr tel. 42 271 17 00.
    Zamawiający zaleca odbycie wizji lokalnej w wyznaczonym powyżej terminie.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 114 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 289 zł341 200 zł
Rozstęp międzykwartylowy
244 911 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 289 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
341 200 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 14.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Instytut "centrum Zdrowia Matki Polki" prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.