USŁUGI ŻYWIENIA DZIECI I UCZNIÓW W JEDNOSTKACH GMINNYCH W CHOTOMOWIE
Zamawiający Przedszkole Gminne w Chotomowie, Gminny Żłobek w Chotomowie (Chotomów, Mazowieckie) prowadził postępowanie „USŁUGI ŻYWIENIA DZIECI I UCZNIÓW W JEDNOSTKACH GMINNYCH W CHOTOMOWIE”. Termin składania ofert minął 7 lipca 2026, 12:00. Wadium: 130 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 376 000 zł
- Wadium
- 130 000 zł
- Termin składania ofert
- 7 lipca 2026, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1358, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,4 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
01 czerwca 2026
Termin ofert: 7 lipca 2026 12:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 01.09.2026 – 31.08.2029.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 3
ZakresZamówienie rozliczane jest wyłącznie na podstawie ceny (kryterium: najniższa oferta), bez uwzględnienia jakości, doświadczenia czy dodatkowych usług, co premiuje wykonawców z optymalizacją kosztową, niekoniecznie z najwyższymi standardami żywieniowymi.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: USŁUGI ŻYWIENIA DZIECI I UCZNIÓW W JEDNOSTKACH GMINNYCH W CHOTOMOWIE.
- 5
RyzykoWymagane jest wadium w wysokości 130 000 zł, co przy nieujętej szacunkowej wartości zamówienia może stanowić istotne obciążenie dla mniejszych wykonawców.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Jabłonna |
| REGON | 013270442 |
| Adres | Modlińska 152, 05-110 Jabłonna |
| Region (NUTS) | PL912 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | USŁUGI ŻYWIENIA DZIECI I UCZNIÓW W JEDNOSTKACH GMINNYCH W CHOTOMOWIE |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych |
| Dodatkowe kody CPV | 55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga wniesienia wadium. Oferta musi zostać zabezpieczona wadium w wysokości 130 000,00 zł (sto trzydzieści tysięcy złotych). Szczegółowe informacje dotyczące wadium zostały zamieszczone w Rozdziale XIII SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-07 12:00 |
Informacje dodatkowe
Szczegółowe informacje dotyczące podstaw wykluczenia, warunków udziału w postępowaniu, oświadczeń i dokumentów (w tym JEDZ) oraz środków dowodowych
zostały określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ): Rozdział V - Warunki udziału w postępowaniu. Rozdział VI - Podstawy wykluczenia z postępowania. Rozdział VII - Podmiotowe środki dowodowe (w tym JEDZ). Rozdział XI - Opis sposobu przygotowywania
oferty
- 1)Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, dotychczasowemu wykonawcy usług, polegających na powtórzeniu podobnych usług, w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.
- 2)Zakres zamówienia obejmował będzie czynności określone w Opisie przedmiotu zamówienia i innych dokumentach stanowiących opis przedmiotu zamówienia podstawowego, wykonywane na warunkach wynikających z umowy dla zamówienia podstawowego, z zastrzeżeniem zmian terminów realizacji oraz cen jednostkowych, ustalonych w toku negocjacji.
- 3)Przewiduje się, że łączna wielkość zakresu zamówień podobnych nie będzie większa niż 100% zakresu zamówienia podstawowego. Wznowienie bądź rozszerzenie zamówienia obejmować będzie wykonanie usług pozostających w zgodności z przedmiotem zamówienia podstawowego.
- 4)Udzielenie zamówienia podobnego będzie możliwe pod warunkiem, że zamawiający będzie posiadał wystarczające środki na sfinansowanie zamówienia, a dotychczasowy wykonawca realizował zamówienie podstawowe z należytą starannością.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.