Dostawa komputerów stacjonarnych, terminali i notebooków w ramach umowy ramowej
Zamawiający Poczta Polska S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa komputerów stacjonarnych, terminali i notebooków w ramach umowy ramowej”. Termin składania ofert minął 18 lutego 2025, 14:00. Wadium: 25 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 196 138 zł
- Wadium
- 25 000 zł
- Termin składania ofert
- 18 lutego 2025, 14:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1861, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
20 stycznia 2025
Termin ofert: 18 lutego 2025 14:00 - Sprostowanie
12 lutego 2025
Nowy termin: 4 marca 2025 14:00Zmienia wersję 36662-2025
Otwórz ogłoszenie → - Sprostowanie
28 lutego 2025
Nowy termin: 18 marca 2025 14:00Zmienia wersję 94981-2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
24 października 2025
2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
24 października 2025
2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
24 października 2025
3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Poczta Polska S.A. |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Dostawa komputerów stacjonarnych, terminali i notebooków w ramach umowy ramowej |
| Główny Kod CPV | 30213000-5 - Komputery osobiste |
| Część nr LOT-0001 | Część 1 komputery stacjonarne i/lub terminale |
| Część nr LOT-0002 | Część 2 - notebooki |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w wysokości: - dla części 2 - 25.000,00 złotych. 2. Wadium może być wniesione w: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego numer 85 1320 0019 0099 0718 2000 0025, w tytule przelewu powinno być wpisane: „Wadium – CZ.26.784.2024 – „Dostawa komputerów stacjonarnych, terminali i notebooków w ramach umowy ramowej”. 4. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego, określonym w ust. 3 powyżej, przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). 5. Zamawiający zaleca, aby w przypadku wniesienia wadium w pieniądzu dokument potwierdzający wpłacenie wadium został załączony do oferty. 6. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ust. 2 pkt 2) - 4) powyżej, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w formie elektronicznej. 7. Z treści gwarancji winno wynikać nieodwołalne, bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP. 8. Oferta Wykonawcy, który nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3) PZP zostanie odrzucona. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Składając ofertę wykonawca musi dodać dokumenty elektroniczne (załączniki) | 1) JEDZ, o którym mowa w rozdziale IX SWZ, a jeżeli ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia - JEDZ wszystkich tych wykonawców, 2) jeżeli ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, a zachodzi przypadek, o którym mowa w art. 117 ust. 4 PZP – oświadczenie, z którego wynika, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy, 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzający, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, z wyłączeniem sytuacji określonej w rozdziale XI ust. 10, 4) jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 3) - pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy, 5) jeżeli Wykonawca zastrzegł, że nie mogą być udostępniane informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - dokument zawierający wykazanie, że informacje te stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, 6) w przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia – odpowiednio gwarancję albo poręczenie, 7) zobowiązanie podmiotów udostępniających zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (jeżeli dotyczy), 8) oświadczenia Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, o którym mowa w rozdz. IX ust. 6 SWZ. 2. Dokumenty elektroniczne określone w ust. 1 muszą być opatrzone kwalifikowanym(i) podpisem(ami) elektronicznym(i) przed dodaniem dokumentu do oferty. Wynagrodzenie Wykonawcy płatne będzie po zrealizowaniu każdego Zamówienia w ramach Umowy Realizacyjnej na podstawie faktur VAT wystawionych przez Wykonawcę w terminie 30 (słownie: trzydziestu) dni od dnia ich doręczenia Zamawiającemu, przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany w Umowie Realizacyjnej. Za dzień zapłaty uważa się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. |
| 1. | Składając ofertę wykonawca musi dodać dokumenty elektroniczne (załączniki) | 1) JEDZ, o którym mowa w rozdziale IX SWZ, a jeżeli ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia - JEDZ wszystkich tych wykonawców, 2) jeżeli ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, a zachodzi przypadek, o którym mowa w art. 117 ust. 4 PZP – oświadczenie, z którego wynika, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy, 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzający, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, z wyłączeniem sytuacji określonej w rozdziale XI ust. 10, 4) jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 3) - pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy, 5) jeżeli Wykonawca zastrzegł, że nie mogą być udostępniane informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji - dokument zawierający wykazanie, że informacje te stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa, 6) w przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia – odpowiednio gwarancję albo poręczenie, 7) zobowiązanie podmiotów udostępniających zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (jeżeli dotyczy), 8) oświadczenia Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, o którym mowa w rozdz. IX ust. 6 SWZ. 2. Dokumenty elektroniczne określone w ust. 1 muszą być opatrzone kwalifikowanym(i) podpisem(ami) elektronicznym(i) przed dodaniem dokumentu do oferty. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.